50 minut

13. září 2020

Část: Odběrová místa pro samoplátce

Obsah dílu

Druhá vlna nákazy v Česku — Kapacity nemocnic — Šíření nákazy v ČR — Nákaza v sanatoriu v Holicích — Izrael rozhoduje o celostátní karanténě — Zatýkání protestujících v Bělorusku — Personální politika firem — Kybernetické útoky na Česko — Demonstrace v Lipsku — Václav Chochola na archivních snímcích — Rozpočet a superhrubá mzda — Rozloučení s Jiřím Menzelem — Nový armádní dopravní polygon — Zhodnocení letošního léta — Úroda brambor bude lepší — Odběrová místa pro samoplátce — Názory epidemiologů na aktuální situaci — Hromadné testování v Nové Vsi na Plzeňsku — Nová opatření od pondělí — Mírová jednání s Talibanem — Bývalí britští premiéři o brexitu — Modernizace D1 na jižní Moravě — Regionální volby v Rusku — Oprava sochy Nicholase Wintona v Praze — Severovýchodní obchvat Pardubic — Vraždy koní ve Francii — Léčba pacientů s cystickou fibrózou

Části dílu

00:35
Druhá vlna nákazy v Česku
  V Česku podle Romana Prymuly začala 2. vlna koronavirové epidemie. Vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví to řekl v Otázkách Václava Moravce.
  01:41
  Kapacity nemocnic
   Už čtvrtý den jsou kvůli šíření infekce znovu povinné roušky uvnitř budov.
   04:37
   Šíření nákazy v ČR
    A jak zmíněná druhá vlna vypadá v praxi? Včera tedy přibylo 1 539 případů, což představuje zatím nejvyšší denní součet - navzdory tomu, že je ze soboty.
    06:06
    Nákaza v sanatoriu v Holicích
     Živý vstup Vlastimila Weinera.
     07:57
     Izrael rozhoduje o celostátní karanténě
      Izraelská vláda má dnes rozhodnout o celostátní karanténě a rozsáhlém přiškrcení ekonomiky i veřejného života, včetně omezení pohybu osob.
      11:01
      Zatýkání protestujících v Bělorusku
       Běloruský Minsk zažívá další masové protesty proti vládě prezidenta Lukašenka. Do centra města se sjelo přes 100 tisíc lidí.
       11:52
       Personální politika firem
        České firmy začínají být optimističtější. Většina počítá s tím, že se do konce roku počet jejich zaměstnanců nebude výrazně měnit.
        14:08
        Kybernetické útoky na Česko
         Během koronavirové krize se zvýšil počet kybernetických útoků. Globálně o 20 procent, v Česku dokonce o 40 procent.
         15:00
         Demonstrace v Lipsku
          Překvapivě bez násilností se obešla noc po demonstraci krajní levice v Lipsku. V minulých týdnech tam protesty doprovázely tvrdé střety extrémistů s policisty.
          17:27
          Václav Chochola na archivních snímcích
           Herci na jevišti nebo v šatnách při líčení – archivní snímky z divadelního prostředí začne na podzim vydávat v nové ediční řadě Institut umění – Divadelní ústav. Každou knihu věnuje jednomu autorovi.
           20:02
           Rozpočet a superhrubá mzda
            Schodek státního rozpočtu v příštím roce přesáhne čtvrt bilionu korun. České televizi to řekl vicepremiér Jan Hamáček.
            23:19
            Rozloučení s Jiřím Menzelem
             Lidé se budou moct rozloučit s režisérem Jiřím Menzelem. Pietní akce se nakonec uskuteční - a to v pátek, v pražském Rudolfinu.
             23:41
             Nový armádní dopravní polygon
              Armáda vybudovala ve vojenském prostoru Libavá nový dopravní polygon. Ten má sloužit jak pro výcvik řidičů nováčků, tak i pro trénink jízdy vojenských konvojů v zahraničních operacích.
              26:12
              Zhodnocení letošního léta
               Letošní léto bylo v Česku nejdeštivější za posledních deset let. V průměru spadlo za tři měsíce 322 milimetrů srážek. V červnu pršelo dokonce dvakrát víc, než je běžné.
               26:35
               Úroda brambor bude lepší
                Počasí ovlivnilo i letošní úrodu brambor - podle prvních odhadů pěstitelů jich je víc než loni. Kvalita ale bude zřejmě horší. Právě tam, kde hodně pršelo.
                28:43
                Odběrová místa pro samoplátce
                 Před pracovní cestou do zemí, které žádají test na covid-19, po návratu z ciziny anebo jen pro jistotu.
                 31:12
                 Názory epidemiologů na aktuální situaci
                  Pro Česko týden s nejvyšším počtem nakažených - poprvé překonal tisícovku za den. Zatím pozvolna se taky zvyšuje počet obsazených lůžek v nemocnicích.
                  33:28
                  Hromadné testování v Nové Vsi na Plzeňsku
                   Všechny doposud zpracované vzorky z plošného testování v Nové Vsi na Plzeňsku jsou podle hygieniků negativní.
                   35:20
                   Nová opatření od pondělí
                    Od zítřka se zpřísní některá protiepidemická opatření a to hlavně v nejvíc postižených regionech.
                    36:20
                    Mírová jednání s Talibanem
                     V Kataru se zažehla jiskra naděje na ukončení dlouhé války v Afghánistánu. Vůbec poprvé spolu k jednacímu stolu usednou zástupci kábulské vlády a Talibanu.
                     38:40
                     Bývalí britští premiéři o brexitu
                      Britský premiér Boris Johnson má dva nečekané rivaly. Jeho předchůdci - labourista Tony Blair a konzervativec John Major - vyzvali parlament, aby odmítl navrhovanou vládní legislativu.
                      39:06
                      Modernizace D1 na jižní Moravě
                       Živý vstup Kateřiny Beranové.
                       40:36
                       Regionální volby v Rusku
                        V Rusku před pár minutami skončil tzv. jednotný volební den. Lidé vybírali členy regionálních parlamentů, gubernátory i část poslanců Státní dumy.
                        41:33
                        Oprava sochy Nicholase Wintona v Praze
                         Socha sira Nicholase Wintona na pražském hlavním nádraží je znovu kompletní. Dnes ji slavnostně odhalili. Na místo se vrátily charakteristické brýle, které někdo utrhl.
                         41:58
                         Severovýchodní obchvat Pardubic
                          Stavba severovýchodního obchvatu Pardubic stále nemá pravomocné stavební povolení. Vydáno bylo už loni, napadnul ho ale Miloš Holeček, který je majitelem pozemků v okolí.
                          43:56
                          Vraždy koní ve Francii
                           Francouzská policie zatím marně pátrá po lidech, kteří surově mrzačí koně a poníky. Útoků vyšetřuje přes 150 - 30 zvířat po nich uhynulo.
                           46:12
                           Léčba pacientů s cystickou fibrózou
                            Nové léky pro pacienty s cystickou fibrózou. Nemocné děti získaly léčbu, která by měla zastavit rozvoj choroby a kterou dřív neproplácely zdravotní pojišťovny.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž54 minut
                            Další díl
                            14. září 2020

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            14. srpen

                            Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                            14. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            14. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            14. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            13. srpen

                            Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                            13. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            13. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            13. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            12. srpen

                            Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                            12. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            12. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            12. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám