50 minut

13. září 2020

Část: Kybernetické útoky na Česko

Obsah dílu

Druhá vlna nákazy v Česku — Kapacity nemocnic — Šíření nákazy v ČR — Nákaza v sanatoriu v Holicích — Izrael rozhoduje o celostátní karanténě — Zatýkání protestujících v Bělorusku — Personální politika firem — Kybernetické útoky na Česko — Demonstrace v Lipsku — Václav Chochola na archivních snímcích — Rozpočet a superhrubá mzda — Rozloučení s Jiřím Menzelem — Nový armádní dopravní polygon — Zhodnocení letošního léta — Úroda brambor bude lepší — Odběrová místa pro samoplátce — Názory epidemiologů na aktuální situaci — Hromadné testování v Nové Vsi na Plzeňsku — Nová opatření od pondělí — Mírová jednání s Talibanem — Bývalí britští premiéři o brexitu — Modernizace D1 na jižní Moravě — Regionální volby v Rusku — Oprava sochy Nicholase Wintona v Praze — Severovýchodní obchvat Pardubic — Vraždy koní ve Francii — Léčba pacientů s cystickou fibrózou

Části dílu

00:35
Druhá vlna nákazy v Česku
  V Česku podle Romana Prymuly začala 2. vlna koronavirové epidemie. Vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví to řekl v Otázkách Václava Moravce.
  01:41
  Kapacity nemocnic
   Už čtvrtý den jsou kvůli šíření infekce znovu povinné roušky uvnitř budov.
   04:37
   Šíření nákazy v ČR
    A jak zmíněná druhá vlna vypadá v praxi? Včera tedy přibylo 1 539 případů, což představuje zatím nejvyšší denní součet - navzdory tomu, že je ze soboty.
    06:06
    Nákaza v sanatoriu v Holicích
     Živý vstup Vlastimila Weinera.
     07:57
     Izrael rozhoduje o celostátní karanténě
      Izraelská vláda má dnes rozhodnout o celostátní karanténě a rozsáhlém přiškrcení ekonomiky i veřejného života, včetně omezení pohybu osob.
      11:01
      Zatýkání protestujících v Bělorusku
       Běloruský Minsk zažívá další masové protesty proti vládě prezidenta Lukašenka. Do centra města se sjelo přes 100 tisíc lidí.
       11:52
       Personální politika firem
        České firmy začínají být optimističtější. Většina počítá s tím, že se do konce roku počet jejich zaměstnanců nebude výrazně měnit.
        14:08
        Kybernetické útoky na Česko
         Během koronavirové krize se zvýšil počet kybernetických útoků. Globálně o 20 procent, v Česku dokonce o 40 procent.
         15:00
         Demonstrace v Lipsku
          Překvapivě bez násilností se obešla noc po demonstraci krajní levice v Lipsku. V minulých týdnech tam protesty doprovázely tvrdé střety extrémistů s policisty.
          17:27
          Václav Chochola na archivních snímcích
           Herci na jevišti nebo v šatnách při líčení – archivní snímky z divadelního prostředí začne na podzim vydávat v nové ediční řadě Institut umění – Divadelní ústav. Každou knihu věnuje jednomu autorovi.
           20:02
           Rozpočet a superhrubá mzda
            Schodek státního rozpočtu v příštím roce přesáhne čtvrt bilionu korun. České televizi to řekl vicepremiér Jan Hamáček.
            23:19
            Rozloučení s Jiřím Menzelem
             Lidé se budou moct rozloučit s režisérem Jiřím Menzelem. Pietní akce se nakonec uskuteční - a to v pátek, v pražském Rudolfinu.
             23:41
             Nový armádní dopravní polygon
              Armáda vybudovala ve vojenském prostoru Libavá nový dopravní polygon. Ten má sloužit jak pro výcvik řidičů nováčků, tak i pro trénink jízdy vojenských konvojů v zahraničních operacích.
              26:12
              Zhodnocení letošního léta
               Letošní léto bylo v Česku nejdeštivější za posledních deset let. V průměru spadlo za tři měsíce 322 milimetrů srážek. V červnu pršelo dokonce dvakrát víc, než je běžné.
               26:35
               Úroda brambor bude lepší
                Počasí ovlivnilo i letošní úrodu brambor - podle prvních odhadů pěstitelů jich je víc než loni. Kvalita ale bude zřejmě horší. Právě tam, kde hodně pršelo.
                28:43
                Odběrová místa pro samoplátce
                 Před pracovní cestou do zemí, které žádají test na covid-19, po návratu z ciziny anebo jen pro jistotu.
                 31:12
                 Názory epidemiologů na aktuální situaci
                  Pro Česko týden s nejvyšším počtem nakažených - poprvé překonal tisícovku za den. Zatím pozvolna se taky zvyšuje počet obsazených lůžek v nemocnicích.
                  33:28
                  Hromadné testování v Nové Vsi na Plzeňsku
                   Všechny doposud zpracované vzorky z plošného testování v Nové Vsi na Plzeňsku jsou podle hygieniků negativní.
                   35:20
                   Nová opatření od pondělí
                    Od zítřka se zpřísní některá protiepidemická opatření a to hlavně v nejvíc postižených regionech.
                    36:20
                    Mírová jednání s Talibanem
                     V Kataru se zažehla jiskra naděje na ukončení dlouhé války v Afghánistánu. Vůbec poprvé spolu k jednacímu stolu usednou zástupci kábulské vlády a Talibanu.
                     38:40
                     Bývalí britští premiéři o brexitu
                      Britský premiér Boris Johnson má dva nečekané rivaly. Jeho předchůdci - labourista Tony Blair a konzervativec John Major - vyzvali parlament, aby odmítl navrhovanou vládní legislativu.
                      39:06
                      Modernizace D1 na jižní Moravě
                       Živý vstup Kateřiny Beranové.
                       40:36
                       Regionální volby v Rusku
                        V Rusku před pár minutami skončil tzv. jednotný volební den. Lidé vybírali členy regionálních parlamentů, gubernátory i část poslanců Státní dumy.
                        41:33
                        Oprava sochy Nicholase Wintona v Praze
                         Socha sira Nicholase Wintona na pražském hlavním nádraží je znovu kompletní. Dnes ji slavnostně odhalili. Na místo se vrátily charakteristické brýle, které někdo utrhl.
                         41:58
                         Severovýchodní obchvat Pardubic
                          Stavba severovýchodního obchvatu Pardubic stále nemá pravomocné stavební povolení. Vydáno bylo už loni, napadnul ho ale Miloš Holeček, který je majitelem pozemků v okolí.
                          43:56
                          Vraždy koní ve Francii
                           Francouzská policie zatím marně pátrá po lidech, kteří surově mrzačí koně a poníky. Útoků vyšetřuje přes 150 - 30 zvířat po nich uhynulo.
                           46:12
                           Léčba pacientů s cystickou fibrózou
                            Nové léky pro pacienty s cystickou fibrózou. Nemocné děti získaly léčbu, která by měla zastavit rozvoj choroby a kterou dřív neproplácely zdravotní pojišťovny.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž54 minut
                            Další díl
                            14. září 2020

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            11. srpen

                            Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                            11. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            11. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            11. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            10. srpen

                            Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                            10. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            10. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            10. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            9. srpen

                            Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                            9. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            9. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            9. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám