55 minut

14. září 2020

Obsah dílu

Nová opatření kvůli koronaviru — Nové on-line trasování — Bilance šíření koronaviru v ČR — Nová opatření kvůli přírůstku nakažených — Jednání o změně pravidel — Omezení při cestách na Slovensko — Kontroly na českých hranicích — Semafor pro cesty za hranice — Čína nestojí o návštěvníky z Česka — Putinova podpora Lukašenkova režimu — Další potvrzení otravy Navalného — Setkání prezidenta s premiérem — Průzkum ke zrušení superhrubé mzdy — Výměna kladenského primátora — Horké babí léto — Teplé zářijové dny — Davy u nové zubní ordinace — 60 let orlické přehrady — Přibývá lidí s covidem-19 v nemocnicích — Skupiny ohrožené covidem-19 — Komplikace u rizikových pacientů — Dopad koronaviru na plíce — Cesty prezidentských kandidátů po USA — Nový japonský premiér — Závěrečná fáze kampaně T0P 09 — Omezený provoz na úřadech — Geograficky chráněné názvy — Omezování asistentů u žáků v inkluzi — Obvinění kvůli poplašené zprávě — Předvolební debata v Pardubickém kraji — Johnson o brexitu — Doživotí pro židovského extremistu — Socha TGM v Hranicích — Existence života na Venuši? — Bratři Rašilovovi v jednom představení

Části dílu

00:36
Nová opatření kvůli koronaviru
  Počty nakažených koronavirem v Česku dál rostou a stát představil nová opatření: mění třeba pravidla pro karanténu, upraví se i způsob hledání lidí, se kterými byl nakažený v kontaktu.
  01:23
  Nové on-line trasování
   Hygienici přiznávají, že často nestíhají hledat nakažené v řádném termínu. Nově by jim měli pozitivně testovaní lidé nahlašovat své kontakty formou internetového formuláře.
   04:37
   Bilance šíření koronaviru v ČR
    Včera přibylo 791 případů, číslo tak v neděli po pěti dnech spadlo pod tisíc, průběžná hodnota za dnešek zatím přesáhla 500.
    05:31
    Nová opatření kvůli přírůstku nakažených
     Zavádění dalších opatření se má týkat pouze rizikových oblastí. Tam mají dopady také na místní podnikatele. Vláda jim kompenzace už nenabízí, chce, aby se zaměstnanost dala udržet přes kurzarbeit.
     08:51
     Jednání o změně pravidel
      Hostem Událostí je ministr vnitra Jan Hamáček /ČSSD/.
      11:42
      Omezení při cestách na Slovensko
       Živý vstup redaktora Petra Obrovského.
       14:33
       Kontroly na českých hranicích
        Živý vstup redaktorky Heleny Dohnalové.
        15:47
        Semafor pro cesty za hranice
         K různým omezením vstupu lidem z Česka na své území sáhly i další evropské země. Zcela uzavřené hranice má stále mimo jiné Ukrajina, Litva a Maďarsko, od minulého pátku je na mapě vyznačeno červeně i Dánsko.
         16:40
         Čína nestojí o návštěvníky z Česka
          S tím, jak se epidemická situace v zemi zhoršuje, se ale cestování dál komplikuje. Naposledy před příjezdem do Česka varovaly čínské úřady.
          18:10
          Putinova podpora Lukašenkova režimu
           Půjčka a ujištění podpory ze strany Moskvy, to je výsledek cesty běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka do Soči. Při setkání s Vladimirem Putinem mu šéf Kremlu slíbil, že spolupráce při vzájemné obraně bude pokračovat.
           20:23
           Další potvrzení otravy Navalného
            Laboratoře ve Švédsku a Francii oznámily nezávisle na sobě, že ruský opoziční lídr Alexej Navalnyj byl otráven látkou novičok. Potvrdily tak informace vlády Německa, kde se Navalnyj léčí v nemocnici v Berlíně.
            20:52
            Setkání prezidenta s premiérem
             Živý vstup redaktorky Izabely Niepřejové.
             22:18
             Průzkum ke zrušení superhrubé mzdy
              Většina lidí si podle průzkumu přeje zrušení superhrubé mzdy. Vyplývá to z bleskového šetření agentury Median pro Český rozhlas. Pro snížení daní z příjmu se vyslovilo 56 procent respondentů.
              23:05
              Výměna kladenského primátora
               Nečekaná výměna v čele Kladna. Zastupitelé města odvolali primátora Dana Jiránka z ODS. Na jeho místo pak zvolili Milana Volfa z Volby pro Kladno. Důvod na jednání nikdo nepřednesl.
               23:23
               Horké babí léto
                Teploty až ke třiceti stupňům Celsia – a skoro jasná obloha. Česko zažívá uprostřed září ryzí babí léto. Rekordy sice padaly jen na stanicích, které nepamatují rekordní rok 1947, přesto tu něco takového několik let nebylo.
                25:30
                Teplé zářijové dny
                 A jak dlouho takové počasí potrvá a jak vlastně babí léto vzniká, teď vysvětlí Taťána Míková.
                 26:55
                 Davy u nové zubní ordinace
                  Nedostatek zubařů přiměl dav lidí v Ostravě, aby strávil noc před novou ordinací. Kvůli registracím, které začaly dnes v 7 ráno, jich několik čekalo na místě už od neděle. Fronta během dopoledne měřila až dvě stě metrů, sjeli se sem lidé z celého regionu.
                  27:13
                  60 let orlické přehrady
                   Před šedesáti lety projely poslední vory přes rozestavěnou orlickou přehradu. Vodohospodáři pak začali s jejím napouštěním. Pod hladinou přehrazené Vltavy zanikly skoro dvě desítky osad a obcí. Základy staveb se teď znovu objeví.
                   29:07
                   Přibývá lidí s covidem-19 v nemocnicích
                    Dál přibývá hospitalizovaných s covidem-19. Podle premiéra Andreje Babiše bylo včera v nemocnicích 305 pacientů s nákazou, 51 z nich potřebovalo intenzivní péči. Celkový počet je nejvyšší od konce dubna.
                    30:06
                    Skupiny ohrožené covidem-19
                     Lidí s vážnými nemocemi je podle odhadů státního zdravotního ústavu zhruba 1 a půl milionu.
                     32:40
                     Komplikace u rizikových pacientů
                      Nejčastější komplikace při onemocnění koronavirem mívají diabetci, již zmiňovaní pacienti s nemocemi dýchacích cest, onkologičtí pacienti – všetně těch již vyléčených.
                      33:19
                      Dopad koronaviru na plíce
                       Zadýchávání se nebo nemožnost plně načerpat vzduch do plic. Problémy, které se podle zahraničních výzkumů objevují u pacientů, kteří prodělali nákazu koronavirem, i týdny po vyléčení. Česká studie právě vzniká.
                       35:48
                       Cesty prezidentských kandidátů po USA
                        Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
                        37:47
                        Nový japonský premiér
                         Novým premiérem Japonska se po zvolení předsedou vládní Liberálnědemokratické strany stane pravděpodobně Jošihide Suga, 71letý dosavadní mluvčí vlády a dlouholetý spojenec Šinzóa Abeho.
                         38:08
                         Závěrečná fáze kampaně T0P 09
                          Řešení místo úplatků – s takovou strategií vstupuje podle předsedkyně Markéty Pekarové Adamové strana TOP 09 do závěrečné fáze předvolební kampaně.
                          38:46
                          Omezený provoz na úřadech
                           Kvůli koronaviru se uzavřela i některá oddělení na úřadech, jinde lidé stojí ve frontách – třeba kvůli výměně řidičských průkazů.
                           40:56
                           Geograficky chráněné názvy
                            Evropská unie podepsala s Čínou dohodu o geograficky chráněných názvech. Kromě parmské šunky nebo irské whisky se týká i českobudějovického piva nebo žateckého chmele.
                            41:30
                            Omezování asistentů u žáků v inkluzi
                             Ministerstvo školství připravilo novou vyhlášku k inkluzi. Ta mění skupiny dětí, které mají nárok na podporu – třeba na asistenty pedagoga. Podle návrhu by se bez něj nově museli obejít například žáci s poruchami učení nebo tělesným handicapem.
                             43:53
                             Obvinění kvůli poplašené zprávě
                              Z šíření poplašné zprávy obvinili policisté 2 ženy – upozornilo Právo. Případ se týká březnové nahrávky s nepravdivou zprávou, že kvůli koronaviru bude v celém Česku platit zákaz vycházení a v ulicích bude hlídkovat armáda.
                              44:27
                              Předvolební debata v Pardubickém kraji
                               I dnes večer pokračují předvolební debaty ČT. Postupně se věnujeme všem krajům, ve kterých si příští měsíc lidi zvolí nové nebo někde možná staronové vedení.
                               45:18
                               Johnson o brexitu
                                Britský premiér Boris Johnson v parlamentu osobně bránil kontroverzní plán porušit mezinárodní smlouvu s Evropskou unií o podmínkách vystoupení. Podle něj jde o to, aby EU nemohla použít hůl na Spojené království.
                                45:56
                                Doživotí pro židovského extremistu
                                 Izraelský soud poslal židovského extremistu Amirama ben Uliela na doživotí za žhářský útok na palestinskou vesnici Dúma. Před pěti lety při něm zemřeli tři lidé, čin vyvolal pobouření mezi Palestinci i Izraelci.
                                 48:07
                                 Socha TGM v Hranicích
                                  V Hranicích na Přerovsku slavnostně odhalili památník prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Bronzovou jezdeckou sochu v životní velikosti od Ladislava Sorokáče a Ondřeje Tučka vybrala odborná porota hlavně kvůli modernímu pojetí.
                                  48:48
                                  Existence života na Venuši?
                                   V atmosféře Venuše možná žijí bakterie. Závěry vědeckého týmu, který nad planetou našel fosfan. Tedy sloučeninu, která podle autorů výzkumu v naměřeném množství na planetě nemůže vznikat jinak než biologicky.
                                   50:50
                                   Bratři Rašilovovi v jednom představení
                                    Bratři Saša a Václav Rašilovovi spolu na jevišti. Právě teď má v pražském divadle MeetFactory premiéru hra Můj boj.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž55 minut
                                    Další díl
                                    15. září 2020

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    17. června

                                    Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                                    17. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    17. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    17. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    16. června

                                    Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                                    16. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    16. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    16. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž50 minut

                                    15. června

                                    Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                                    15. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    15. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    15. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    14. června

                                    Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                                    14. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    14. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    14. 6. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    13. června

                                    Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                                    13. 6. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    13. června

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    13. 6. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám