54 minut

15. září 2020

Obsah dílu

Odhad vývoje české ekonomiky — Důsledek stavu ekonomiky pro rozpočet — Prognóza ministerstva financí — Prognóza versus rozpočet — Pět tisíc pro důchodce schváleno — Podpisy historických dohod — Mír, který se nekonal — Jednání poslanců o koronaviru — Bilance šíření koronaviru v ČR — Česko zapovězené pro Nizozemce i Kypřany — Výbuchy ve skladu munice — Vyšetřování příčin exploze — Plány na dostavbu D3 — Francouzská výstava fotografa Josefa Koudelky — Zrušení daně z nabytí nemovitosti — Plat vedoucích úředníků Pražského hradu — Nález ostatků jeskynního medvěda — Cenný nález historckých mincí — Přípravy na omezený vstup na Slovensko — Přípravy na slovenské omezení — Cestování na Slovensko — Huawei bez bezpečnostní prověrky — Žhářství v uprchlickém táboře — Fotografie Navalného z nemocnice — Ochranné prostředky pro seniory — Soud o pádu Trojské lávky — Výuka na dálku v novém školním roce — Obavy z vlků na Šumavě — Pokus o pašování cenných kovů — Předvolební debata: Královéhradecký kraj — Polský boj proti koronaviru — Pád domu v Liberci — Závažné kožní nádory — Program festivalu v Jihlavě

Části dílu

00:38
Odhad vývoje české ekonomiky
  Česká ekonomika si letos pohorší o 6 celých a 6 desetin procenta - vychází to z dlouho očekávané predikce ministerstva financí. Bude to horší výsledek, než se kterým resort počítal v dubnu.
  01:15
  Důsledek stavu ekonomiky pro rozpočet
   Kondice ekonomiky ovlivní přípravu rozpočtu na příští rok. Významný efekt budou mít i daňové změny, které teprve čeká schvalování. V nich vláda počítá například se zrušením superhrubé mzdy.
   04:20
   Prognóza ministerstva financí
    A s čím dalším nová prognóza ministerstva financí počítá? Útraty domácností letos spadnou meziročně o pět procent. Příští rok by už pak mohla spotřeba mírně vzrůst.
    05:08
    Prognóza versus rozpočet
     Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová /ANO/.
     07:47
     Pět tisíc pro důchodce schváleno
      Už do letošního rozpočtu se promítne návrh, se kterým v úvodním čtení souhlasila sněmovna: jednorázový příspěvek pro důchodce 5 tisíc korun.
      10:48
      Podpisy historických dohod
       Historické momenty a záběry, které vejdou do dějin Blízkého východu. Před malou chvílí podepsaly dvě arabské země přelomové mírové dohody s Izraelem. Spojené arabské emiráty a Bahrajn s ním navážou plné diplomatické a obchodní styky.
       11:32
       Mír, který se nekonal
        V Bílém domě Izrael podepsal od konce 70. let už několik mírových dohod. Ne všechny se ale podařilo naplnit.
        14:13
        Jednání poslanců o koronaviru
         Začátek sněmovní schůze dnes poslanci věnovali i debatám o koronaviru. Opozice se snažila zařadit mimořádný bod, v rámci kterého by projednali rostoucí počty nově nakažených a protiepidemická opatření.
         16:46
         Bilance šíření koronaviru v ČR
          Včera znovu přibylo přes 1000 nových případů nemoci covid-19 – také průběžná hodnota za dnešek se blíží k tisícovce. Infikovaní mají většinou mírné příznaky.
          17:52
          Česko zapovězené pro Nizozemce i Kypřany
           Prahu mezi rizikové regiony zařadilo i Nizozemsko. Všichni, kteří přijedou do země z české metropole, musí do desetidenní karantény. Negativní test tak nestačí. Kypr pak ohlásil ještě přísnější nařízení.
           18:21
           Výbuchy ve skladu munice
            V Bílině na Teplicku vybuchl policejní muniční sklad. Zatím není jasné, kolik lidí bylo v tu chvíli na místě a co se dělo před explozí. Událost se ale obešla bez zranění. Části města se ale týkala evakuace.
            20:06
            Vyšetřování příčin exploze
             Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
             20:48
             Plány na dostavbu D3
              Středočeská část dálnice D3 bude podle ministerstva dopravy hotová do osmi let. Šéf resortu Karel Havlíček dnes zopakoval, že povede přes Posázaví.
              21:05
              Francouzská výstava fotografa Josefa Koudelky
               V Paříži začala výstava jednoho z nejvýznamějších fotografů současnosti Josefa Koudelky. K vidění je soubor snímků, které umělec během třiceti let pořídil na dvou stovkách archeologických nalezišť po celém světě.
               24:00
               Zrušení daně z nabytí nemovitosti
                Úspora při pořízení bytu nebo domu. Poslanci definitivně potvrdili zrušení daně z nabytí nemovitosti. Podpořili senátní verzi, která upravila formální nedostatek novely.
                26:06
                Plat vedoucích úředníků Pražského hradu
                 Pražský hrad zveřejnil platy vedoucích úředníků. Kancléř Vratislav Mynář vydělal v letech 2016 i 2017 pokaždé zhruba milion a 600 tisíc korun čistého – včetně odměn.
                 26:31
                 Nález ostatků jeskynního medvěda
                  Výjimečně zachovalé ostatky jeskynního medvěda našli na Sibiři ruští pastevci – rozmrzlá půda vydala tělo dospělého zvířete, které vyhynulo před 15 tisíci lety. Nález už zkoumají vědci – ti dosud nacházeli jen kosti těchto vyhynulých zvířat.
                  26:54
                  Cenný nález historckých mincí
                   Archeologové na jihu Čech odkrývají jeden z největších českých pokladů z doby krále Přemysla Otakara II. Několik set ražených mincí z druhé poloviny 13. století. Pro archeology je to nečekaný depot na poli u Sepekova na Písecku.
                   28:37
                   Přípravy na omezený vstup na Slovensko
                    Přípravy na opatření proti šíření nového typu koronaviru na česko-slovenské hranici. Od pátku se zkomplikuje cestování východním směrem. Bratislava totiž zařadila Česko mezi rizikové země.
                    29:20
                    Přípravy na slovenské omezení
                     Slovensko zároveň patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů. Ročně tam tráví dovolenou až osm set tisíc lidí, další tam jezdí za prací anebo za rodinou.
                     31:59
                     Cestování na Slovensko
                      Komplikace při cestách přes hranice čekají turisty. Podle Asociace cestovních kanceláří ročně na Slovensko vyrazí až 800 tisíc lidí z Česka. Zhruba polovina z nich právě s cestovkou.
                      35:39
                      Huawei bez bezpečnostní prověrky
                       Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei nezískal v Česku bezpečnostní prověrku kategorie tajné. Bez ní se nelze účastnit vybraných státních tendrů. Sama společnost to potvrdila Deníku N.
                       36:04
                       Žhářství v uprchlickém táboře
                        Dalších 1500 běženců z řeckých ostrovů plánuje přijmout Německo. Podle tamních médií jsou to lidi s už schválenými žádostmi o azyl - hlavně rodiny s dětmi. Vláda Angely Merkelové tak reaguje na požár, který zničil největší uprchlický tábor v Evropě.
                        38:11
                        Fotografie Navalného z nemocnice
                         Alexej Navalnyj potvrdil zprávy o zlepšujícím se zdravotním stavu fotografií z nemocnice. Na ní sedí mezi svou rodinou už bez připojení na plicní ventilaci a připojil vzkaz, že včera mohl poprvé dýchat celý den sám.
                         38:39
                         Ochranné prostředky pro seniory
                          Česká pošta začala lidem nad 60 let doručovat ochranné prostředky. Mají je zdarma – jak minulý týden rozhodla vláda. Obálek s 5 rouškami a jedním respirátorem by listonoši měli do pátku roznést 3 miliony.
                          40:57
                          Soud o pádu Trojské lávky
                           Začal soud kvůli zřícení Trojské lávky, při kterém v roce 2017 utrpěli čtyři chodci těžkou újmu na zdraví. Obžalovaní jsou dva muži - autor lávky Jiří Stráský a bývalý vedoucí oddělení mostů Technické správy komunikací Antonín Semecký.
                           43:21
                           Výuka na dálku v novém školním roce
                            Zhruba 250 škol už muselo tento měsíc kvůli koronaviru úplně nebo částečně omezit výuku. Covidem-19 se nakazilo skoro 200 pedagogů a 400 žáků či studentů. V karanténě kvůli tomu bylo už přes 1100 učitelů a 5500 dětí.
                            45:28
                            Obavy z vlků na Šumavě
                             Na Šumavě se usadila druhá vlčí smečka. Potvrdily to snímky z fotopastí a vzorky DNA, které zkoumali vědci z šumavského a bavorského národního parku. Především mladí vlci se stále častěji stahují do českých rezervací.
                             46:14
                             Pokus o pašování cenných kovů
                              Neúspěšný pokus o pašování cenných kovů – zlato, stříbro a peníze v hodnotě téměř 19 milionů korun chtěla přes Rakousko nelegálně převézt česká rodina. Podle úřadů se plánovala vyhnout zaplacení zhruba dvouapůlmilionového cla.
                              46:41
                              Předvolební debata: Královéhradecký kraj
                               Vstup moderátorky Daniely Písařovicové.
                               47:47
                               Polský boj proti koronaviru
                                V Polsku na rozdíl od ostatních států v regionu přibývá v posledních dnech méně případů než v srpnu. Tamní ministr zdravotnictví prohlásil, že situace je stabilizovaná, epidemie ale nekončí.
                                50:14
                                Pád domu v Liberci
                                 Policie se zabývá včerejším pádem stěny rodinného domu v Liberci. Událost se obešla bez zranění. Rodina, která stavbu obývala, byla mimo domov. Hasiči pak rozhodli o demolici objektu.
                                 50:48
                                 Závažné kožní nádory
                                  Nárůst nejzávažnějších zhoubných nádorů, tedy melanomů – přičítají kožní lékaři zanedbané jarní prevenci. Lidé se kvůli strachu z koronaviru vyhýbali vyšetření.
                                  52:44
                                  Program festivalu v Jihlavě
                                   Na tiskové konferenci to dnes potvrdil ředitel přehlídky Marek Hovorka. Program nabídne třeba poslední snímek islandského hudebního skladatele Jóhanna Jóhannssona i nejlepší dokument festivalu v Sundance - Epicentro.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž54 minut
                                   Další díl
                                   16. září 2020

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž54 minut

                                   30. listopad

                                   Headlines — Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj, Matyldo

                                   30. 11. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   30. listopad

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   30. 11. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   29. listopad

                                   Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                                   29. 11. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   29. listopad

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   29. 11. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   28. listopad

                                   Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                                   28. 11. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   28. listopad

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   28. 11. 2023 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   27. listopad

                                   Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                                   27. 11. 2023 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   27. listopad

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   27. 11. 2023 na ČT24
                                   Stopáž50 minut

                                   26. listopad

                                   Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                                   26. 11. 2023 na ČT1
                                   Stopáž50 minut

                                   26. listopad

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   26. 11. 2023 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám