51 minut

6. září 2020

Obsah dílu

Zmrazení platů státních zaměstnanců — Platy ve veřejném sektoru od ledna — Zmrazení platů státních zaměstnanců — Průměrný výdělek — Neutichající protesty v Bělorusku — Rozpolcená společnost v USA — Bude mimořádná schůze sněmovny? — Kompenzace pro hoteliéry — Útok v Tunisku — Hackeři pod vlajkou KLDR — Preference před podzimními volbami — Koncert Police Symphony Orchestra — Oprava unikátní podobizny císaře — Spor o cestu na Tchaj-wan — Rozsudek ve sporu českých miliardářů — Pocta českému géniovi — Vážná nehoda horských záchranářů — Finty falešných advokátů — Posily pro trasování kontaktů — Šíření infekce v ohniscích — Covid-19 v ČR — Pravidla pro případ nákazy ve školách — Tlak Berlína na Moskvu kvůli Navalnému — Výročí pogromu v Istanbulu — Útočník pobodal v Birminghamu několik lidí — Škody kvůli pozastavení těžby v lomu Vršany — Akreditace nemocnic pro atestace lékařů — Rekonstrukce nádraží v Pardubicích — Zaplavené domy na Olomoucku — Zatýkání v Hongkongu — Den otevřených dveří v sídle Hany a Edvarda Benešových — Zkoumání ničitele českých lesů — Dražba filmových klapek

Části dílu

00:38
Zmrazení platů státních zaměstnanců
  Nižší daně a zároveň s tím i zmrazení hrubých platů státních zaměstnanců plánuje pro příští rok ministryně financí Alena Schillerová.
  01:49
  Platy ve veřejném sektoru od ledna
   Ministryně financí s 15procentní daní počítá. Zároveň předpokládá, že kvůli snížení odvodů se příští rok až na výjimky nebudou zvyšovat platy ve veřejném sektoru.
   02:25
   Zmrazení platů státních zaměstnanců
    Kromě úředníků navrhuje ministryně pro příští rok zmrazit hrubé platy i policistům nebo hasičům. Návrh se ale netýká učitelů.
    05:37
    Průměrný výdělek
     Ze srovnání výdělků vyplývá, že státní zaměstnanci mají vyšší průměrný plat, než je celostátní průměrná mzda. Podle posledních dat Českého statistického úřadu činila průměrná mzda v celé ekonomice 34 tisíc korun měsíčně.
     06:21
     Neutichající protesty v Bělorusku
      Desítky tisíc Bělorusů znovu vyšly do ulic Minsku na protest proti prezidentu Alexandru Lukašenkovi. Demonstrovalo se i v dalších městech.
      06:49
      Rozpolcená společnost v USA
       Do amerických prezidentských voleb zbývají necelé dva měsíce a země je nebývale rozdělená. Tábory prezidentských kandidátů se střetávají v ulicích mnoha měst Spojených států. Sváry vyvolávají i policejní zásahy proti Afroameričanům.
       09:20
       Bude mimořádná schůze sněmovny?
        Kvůli rekordním nárůstům počtu nakažených koronavirem navrhují opoziční Piráti prosadit mimořádný bod na jednání sněmovny. Zařadit ho chtějí na řádné schůzi, která začíná 15. září.
        10:40
        Kompenzace pro hoteliéry
         Od příštího týdne budou moci majitelé ubytovacích zařízení žádat o peníze z programu Covid ubytování. Podle ministryně Dostálové si rozdělí téměř 3 a půl miliardy korun.
         13:38
         Útok v Tunisku
          Islamisté pobodali dva policisty v tuniském letovisku Súsá. Jeden z nich zraněním podlehl. Tři teroristy následně policie dopadla a v přestřelce zabila. Incident se stal blízko pláže, na které v roce 2015 tuniský mladík postřílel 38 lidí.
          14:02
          Hackeři pod vlajkou KLDR
           Severní Korea má 6 tisíc hackerů, většina pracuje ze zahraničí. Vyplývá to z čerstvé zprávy americké armády, která mapuje severokorejské vojenské taktiky. Hackery Pchjongjang využívá k získávání peněz a vytváření chaosu v sítích nepřítele.
           16:25
           Preference před podzimními volbami
            Příští týden Česká televize odstartuje sérii předvolebních debat se zástupci stran a hnutí z jednotlivých regionů. Pozvání dostane vždy devět uskupení – a to na základě odhadu jejich volebního potenciálu.
            18:15
            Koncert Police Symphony Orchestra
             Šest desítek amatérských hudebníků z Police Symphony Orchestra koncertuje na náměstí v Polici nad Metují. Orchestr má za sebou sérii koncertů na podporu onkologických pacientů.
             18:47
             Oprava unikátní podobizny císaře
              Nezvykle velkou grafiku s portrétem císaře Karla VI., který byl otcem Marie Terezie, právě restaurují v Národním archivu. Jako jediná se dochovala na území bývalé habsburské monarchie.
              21:41
              Spor o cestu na Tchaj-wan
               Prezident Miloš Zeman nebude zvát předsedu Senátu Miloše Vystrčila na setkání nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice. Zeman to oznámil v televizi Prima, když kritizoval cestu druhého nejvyššího ústavního činitele na Tchaj-Wan.
               24:12
               Rozsudek ve sporu českých miliardářů
                První soudní verdikt ve sporu českých miliardářů. Tribunál v New Yorku zamítl žalobu společnosti Kingstown a Marka Čmejly na společnost CPI Property Group druhého nejbohatšího Čecha Radovana Vítka.
                24:42
                Pocta českému géniovi
                 Jára Cimrman má ve Svatém Kříži na Havlíčkobrodsku sousoší. Dnes ho tam odhalili taky herci Žižkovského divadla Járy Cimrmana – včetně Zdeňka Svěráka.
                 26:18
                 Vážná nehoda horských záchranářů
                  Vážná nehoda ve slovenském pohoří Malá Fatra – včera odpoledne se tam převrátilo auto s horskými záchranáři, kteří směřovali k zásahu. Vozidlo se nekontrolovaně sunulo po svahu desítky metrů.
                  26:40
                  Finty falešných advokátů
                   Česká advokátní komora varuje před telefonáty falešných advokátů, kteří cílí na živnostníky a lékaře. Vymáhají od nich desetitisícové částky za nikdy neobjednané a neuskutečněné služby. Někdy využívají i jména zemřelých právníků.
                   29:12
                   Posily pro trasování kontaktů
                    Možné změny v pravidlech pro trasování. Odborníci řeší, jak je upravit, aby stihli dohledat podstatné kontakty nakažených lidí. V pátek ředitelka pražské hygienické stanice řekla, že nedotrasují 30 procent případů.
                    30:56
                    Šíření infekce v ohniscích
                     V Praze, která je jediným regionem v takzvané oranžové zóně, přibylo za posledních 24 hodin X nových nakažených. Největší počet lidí s pozitivními testy, přepočtený na sto tisíc obyvatel, zůstává na Hodonínsku.
                     33:37
                     Covid-19 v ČR
                      Roste počet případů, ale také počet provedených testů. Zásadní je tak jejich poměr. Ten se v posledních týdnech pohybuje mezi dvěmi a půl a sedmi procenty. Jednotlivé denní výkyvy nejsou podstatné.
                      35:07
                      Pravidla pro případ nákazy ve školách
                       Otázku zdraví řeší aktuálně i třeba ředitelé škol a to nejen u pedagogů, ale také u studentů. Podle hlavní hygieničky muselo první týden výuky v novém školním roce už zhruba 40 škol upravit svůj provoz.
                       38:10
                       Tlak Berlína na Moskvu kvůli Navalnému
                        Berlín stupňuje tlak na Moskvu kvůli otrávení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Pokud Rusko nevysvětlí, jak mohl Navalný příjít do kontaktu se sovětským jedem Novičok, zváží Německo se svými partnery reakci.
                        38:32
                        Výročí pogromu v Istanbulu
                         Dnes uplynulo pětašedesát let od pogromu v Istanbulu. Terčem násilností zorganizovaných tajnou službou a tehdejším vedením Turecka byly menšiny ve městě – především ta řecká.
                         40:51
                         Útočník pobodal v Birminghamu několik lidí
                          Policie v Birminghamu vyšetřuje pobodání několika lidí nožem. Neznámý útočník v noci jednoho člověka zabil a dalším sedm zranil. Úřady vyloučily spojitost s terorismem, i tak ale nabádají obyvatele k opatrnosti.
                          41:14
                          Škody kvůli pozastavení těžby v lomu Vršany
                           Těžba po včerejší akci aktivistů v lomu Vršany na Mostecku pořád stojí. Podle vlastníka – skupiny Sev.en Energy - se ji podaří obnovit nejdřív zítra.
                           41:54
                           Akreditace nemocnic pro atestace lékařů
                            Získat atestaci je pro mladé lékaře stále komplikované. Řadě nemocnic, ve kterých pracují a získávají zkušenosti, chybí potřebná akreditace. Ministerstvo zdravotnictví teď proto slibuje vyhlášku, která má podmínky pro zdravotnická zařízení zjednodušit.
                            43:55
                            Rekonstrukce nádraží v Pardubicích
                             Živý vstup redaktorky Veroniky Skřivanové.
                             45:23
                             Zaplavené domy na Olomoucku
                              Silné bouřky a vydatný déšť na Olomoucku - hasiči museli řešit desítky událostí. Kvůli silnému větru popadaly stromy, v některých případech i na auta.
                              45:43
                              Zatýkání v Hongkongu
                               Na 300 lidí zadržela policie v Hongkongu během demonstrací proti novému kontroverznímu bezpečnostnímu zákonu a odkladu parlamentních voleb. Konat se měly dnes. A prodemokratická opozice doufala ve svůj historický úspěch.
                               46:02
                               Den otevřených dveří v sídle Hany a Edvarda Benešových
                                Úřad vlády letos poprvé otevřel veřejnosti vilu Hany a Edvarda Benešových. Na jaře o tuhle příležitost turisté přišli kvůli opatřením proti koronaviru. Sídlo můžou v Sezimově Ústí navštívit zdarma.
                                46:54
                                Zkoumání ničitele českých lesů
                                 Až 30 milionů metrů krychlových smrkového lesa loni napadl kůrovec. Tento brouk, kterého u nás žije přes 100 druhů, má ale ještě radši stromy listnaté – nejvíc teď kůrovci škodí jilmům.
                                 48:34
                                 Dražba filmových klapek
                                  Vydražit filmové klapky, za získané peníze zaplatit natáčení studentských snímků. Tato tradice trvá na dětském filmovém festivalu ve Zlíně už 23 let.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž53 minut
                                  Další díl
                                  7. září 2020

                                  Přehled dílů

                                  8331 dostupných
                                  Stopáž54 minut

                                  24. července

                                  Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                                  24. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  24. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  24. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž53 minut

                                  23. července

                                  Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                                  23. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž53 minut

                                  23. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  23. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  22. července

                                  Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                                  22. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  22. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  22. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž49 minut

                                  21. července

                                  Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                                  21. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž49 minut

                                  21. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  21. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž49 minut

                                  20. července

                                  Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                                  20. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž49 minut

                                  20. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  20. 7. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám