17. prosinec 2019

Část: Komu vzroste rodičovská

Obsah dílu

Hlasování o růstu rodičovské — Komu vzroste rodičovská — Daňový balíček — Zákony schválené sněmovnou — Masové protesty kvůli reformě důchodů — Uprchlíci ze Sýrie — Pozastavená výroba Boeingů MAX — První schůze britského parlamentu po volbách — Spor ve zlínské koalici — Dům v Prešově strhnou celý — Hadí lázně znovu kulturní památkou — Portréty ve dvou stoletích — Postupný návrat nemocnice do běžného provozu — Problémy na železnici trvají — Milion chvilek v Praze — České snímky v oscarových nominacích — Nehoda tramvají a auta — Sirény na památku obětí střelby — Sbírky pro blízké obětí — Výhrůžky po útoku — Zbraně bez povolení — Dárcovství ledvin mezi Izraelem a Českem — Schůzka prezidenta s premiérem v Lánech — František zrušil tzv. papežské tajemství — Soud s dozorcem z koncentračního tábora — Kontroverzní fotky Moniky Babišové — Vjezd kamionů do Lázní Bohdaneč — Usmrcená koza z betlému — Exoplaneta s českým názvem — Dezinformace za studené války

Části dílu

00:38
Hlasování o růstu rodičovské
  Poslanci jednají o růstu rodičovského příspěvku o 80 tisíc korun. Nárok na vyšší dávku budou mít jen ti, kteří ji budou k 1. lednu aktivně pobírat.
  01:25
  Komu vzroste rodičovská
   Zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun pro aktivně pobírající příjemce dohodla vláda už na jaře. Senát ale navrhl okruh rodin rozšířit o dalších 70 tisíc lidí .
   04:22
   Daňový balíček
    Poslanci dnes také definitivně schválili i daňový balíček. Ten počítá od 1. ledna například se zvýšením spotřebních daní na tabák, se zvýšením poplatku za katastr nemovitostí nebo s vyššími daněmi z hazardu.
    05:08
    Zákony schválené sněmovnou
     Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová /ANO/.
     07:43
     Masové protesty kvůli reformě důchodů
      Třetí generální stávka ve Francii během posledních dvou týdnů. Podle odborů byla účast opět masová – jen v Paříži demonstrovalo proti penzijní reformě 350 tisíc lidí.
      09:43
      Uprchlíci ze Sýrie
       Do severní Sýrie se podle tureckého prezidenta za poslední dva měsíce dobrovolně vrátilo přes 370 tisíc uprchlíků. Všichni zamířili do oblasti, kterou Ankara ovládla po říjnovém vojenském tažení proti syrským Kurdům.
       10:14
       Pozastavená výroba Boeingů MAX
        Americký výrobce letadel Boeing pozastaví výrobu strojů typu Max. Tato letadla totiž stále nedostala po dvou fatálních haváriích povolení ke vzletu. Do vzduchu tak směla pouze tři roky.
        12:37
        První schůze britského parlamentu po volbách
         Zákon o brexitu bude mít důležitý dodatek. Vláda jím znemožní prodloužení přechodného období po vystoupení země z Evropské unie. Novou obchodní dohodu by tak měl Londýn s Bruselem uzavřít do konce příštího roku.
         13:00
         Spor ve zlínské koalici
          Koalice ve Zlínském kraji se možná rozpadne. Odchod zvažuje hnutí ANO. Včerejší nečekané hlasování o stavbě nové nemocnice za 8 miliard považuje za podraz.
          14:55
          Dům v Prešově strhnou celý
           Prešovský panelák poškozený výbuchem plynu půjde k zemi celý. Během druhého dne bourání o tom rozhodl krizový štáb, protože stav budovy se ještě zhoršil.
           15:33
           Hadí lázně znovu kulturní památkou
            Živý vstup redaktorky Renaty Malíkové.
            17:09
            Portréty ve dvou stoletích
             Jak se lišily tváře lidí v 19. století oproti těm dnešním? Až tak moc ne. Srovnání přináší výstava spolku Mánes na Pražském hradě. Portrét v Čechách pohledem dvou staletí nabízí průřez tvorbou českých špiček malby.
             20:07
             Postupný návrat nemocnice do běžného provozu
              V benešovské nemocnici se podařilo obnovit chod porodnice. Před týdnem počítačovou síť napadl virus a od té doby zařízení funguje v omezeném režimu. Do konce týdne by měla být opět v provozu i další oddělení.
              21:59
              Problémy na železnici trvají
               Ani tři dny od změny jízdního řádu se provoz na železnici ještě nevrátil k normálu. Velká část rychlíků na koridoru na Moravu dnes jezdila s půlhodinovým až hodinovým zpožděním.
               23:35
               Milion chvilek v Praze
                Vstupy redaktorek Johany Šulcové a Nikoly Reindlové.
                27:29
                České snímky v oscarových nominacích
                 Americká filmová akademie zveřejnila užší nominace na Oscary – šanci má Nabarvené ptáče od režiséra Václava Marhoula a krátký snímek Dcera.
                 28:00
                 Nehoda tramvají a auta
                  Dvě tramvaje slisovaly osobní auto. Video ukazuje, že řidič osobního auta se dostává do křižovatky v momentě, kdy už přes protější ulici přecházejí chodci a z obou stran do ní vjíždí dvě tramvaje.
                  29:04
                  Sirény na památku obětí střelby
                   Týden po masové vraždě v ostravské nemocnici se v Česku rozezněly sirény k uctění sedmi obětí útoku.
                   29:51
                   Sbírky pro blízké obětí
                    Sirény se rozezněly v pravé poledne i přímo v Ostravě, lidé uctili památku obětí u pietních míst fakultní nemocnice či na Masarykově náměstí. Ve sbírkách pro pozůstalé přibývají peníze.
                    32:15
                    Výhrůžky po útoku
                     Tragická událost v Ostravě přinesla ještě další stinnou stránku. Policie totiž musela řešit čtyři anonymní telefonáty, ve kterých zazněly výhrůžky podobným útokem.
                     32:47
                     Zbraně bez povolení
                      Jihomoravská policie pak minulý týden ve čtvrtek reagovala na další telefonát. Ten se týkal muže, který chtěl upozornit na podivné chování svého známého, který má navíc doma zbraně a je prý schopen je použít.
                      35:23
                      Dárcovství ledvin mezi Izraelem a Českem
                       Čeští a izraelští lékaři provedli unikátní hromadnou transplantaci ledvin. Orgány od dárců cestovaly mezi oběma státy speciálním letadlem a v Česku i Izraeli pak tato mezikontinentální výměna spustila sérii dalších transplantací.
                       37:17
                       Schůzka prezidenta s premiérem v Lánech
                        Živý vstup redaktora Pavla Schröttera.
                        38:39
                        František zrušil tzv. papežské tajemství
                         Papež František dnes zrušil tzv. papežské tajemství. Toho se dosud využívalo při vyšetřování sexuálního zneužívání nezletilých v církvi.
                         38:59
                         Soud s dozorcem z koncentračního tábora
                          V Německu vrcholí možná poslední proces s dozorcem z koncentračního tábora. 93letý Bruno D. se před soudem v Hamburku zpovídá z údajného podílu na vraždě více než pěti tisíc lidí.
                          41:33
                          Kontroverzní fotky Moniky Babišové
                           Premiér Andrej Babiš se distancoval od instagramového komentáře jednoho z přátel své ženy. Ivan Šablatúra reagoval na diskuse kolem fotografií ze sobotního vánočního večírku, na kterých pózuje v převleku kněze s Monikou Babišovou.
                           42:12
                           Vjezd kamionů do Lázní Bohdaneč
                            Kamiony projíždějící Lázněmi Bohdaneč zatím zůstanou. Vázne totiž převod silnice 1/36 ze státu na kraj.
                            44:02
                            Usmrcená koza z betlému
                             Policie v Jindřichově Hradci hledá toho, kdo zabil a ukradl zvíře z živého betlému v centru města. Tímto způsobem zmizela koza, za to viníkovi hrozí až dva roky vězení.
                             44:36
                             Exoplaneta s českým názvem
                              První exoplaneta s českým názvem se jmenuje Makropulos a obíhá kolem hvězdy Absolutno. Názvy podle románu a divadelní hry Karla Čapka vybrali pro planetu a její hvězdu lidé v anketě.
                              45:00
                              Dezinformace za studené války
                               Československo uprostřed dezinformačních kampaní studené války – téma pro nový web – projekt Centra pro dokumentaci totalitních režimů a Platformy evropské paměti a svědomí.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               18. prosinec 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               20. březen

                               Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                               20. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               19. březen

                               Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                               19. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               19. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 3. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               18. březen

                               Headlines — Automatická valorizace dávek a podpor — Možné úpravy mimořádné valorizace důchodů — Reakce na zatykač na Vladimira Putina — Dohoda o vývozu ukrajinského obilí — Spotřeba plynu a elektřiny klesá — Stavební spoření — Požár v Banské Štiavnici — Protesty ve Francii — Pravomil v Divadle v Dlouhé — Žaloby kvůli platům — Zatčení Donalda Trumpa — Strážci v národních parcích — Písečný prach ze Sahary — Zvířata napadená krkavci — Přípravy na začátek sezony hradů a zámků — Návštěvnost památek — Jak přilákat turisty ze zahraničí — Unijní směrnice neschválené včas — Jednání Kosova a Srbska — Útěky Rusů do Gruzie — Omezení na dálnici D1 před Prahou — Ukliďme Česko — Křest ukrajinské dívky Miry — Přepadení devět a šedesátiletého invalidy na vozíku — Od stavitelů k restaurátorům — Rozkvetlé mandloně

                               18. 3. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               18. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 3. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám