48 minut

17. prosinec 2019

Obsah dílu

Hlasování o růstu rodičovské — Komu vzroste rodičovská — Daňový balíček — Zákony schválené sněmovnou — Masové protesty kvůli reformě důchodů — Uprchlíci ze Sýrie — Pozastavená výroba Boeingů MAX — První schůze britského parlamentu po volbách — Spor ve zlínské koalici — Dům v Prešově strhnou celý — Hadí lázně znovu kulturní památkou — Portréty ve dvou stoletích — Postupný návrat nemocnice do běžného provozu — Problémy na železnici trvají — Milion chvilek v Praze — České snímky v oscarových nominacích — Nehoda tramvají a auta — Sirény na památku obětí střelby — Sbírky pro blízké obětí — Výhrůžky po útoku — Zbraně bez povolení — Dárcovství ledvin mezi Izraelem a Českem — Schůzka prezidenta s premiérem v Lánech — František zrušil tzv. papežské tajemství — Soud s dozorcem z koncentračního tábora — Kontroverzní fotky Moniky Babišové — Vjezd kamionů do Lázní Bohdaneč — Usmrcená koza z betlému — Exoplaneta s českým názvem — Dezinformace za studené války

Části dílu

00:38
Hlasování o růstu rodičovské
  Poslanci jednají o růstu rodičovského příspěvku o 80 tisíc korun. Nárok na vyšší dávku budou mít jen ti, kteří ji budou k 1. lednu aktivně pobírat.
  01:25
  Komu vzroste rodičovská
   Zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun pro aktivně pobírající příjemce dohodla vláda už na jaře. Senát ale navrhl okruh rodin rozšířit o dalších 70 tisíc lidí .
   04:22
   Daňový balíček
    Poslanci dnes také definitivně schválili i daňový balíček. Ten počítá od 1. ledna například se zvýšením spotřebních daní na tabák, se zvýšením poplatku za katastr nemovitostí nebo s vyššími daněmi z hazardu.
    05:08
    Zákony schválené sněmovnou
     Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová /ANO/.
     07:43
     Masové protesty kvůli reformě důchodů
      Třetí generální stávka ve Francii během posledních dvou týdnů. Podle odborů byla účast opět masová – jen v Paříži demonstrovalo proti penzijní reformě 350 tisíc lidí.
      09:43
      Uprchlíci ze Sýrie
       Do severní Sýrie se podle tureckého prezidenta za poslední dva měsíce dobrovolně vrátilo přes 370 tisíc uprchlíků. Všichni zamířili do oblasti, kterou Ankara ovládla po říjnovém vojenském tažení proti syrským Kurdům.
       10:14
       Pozastavená výroba Boeingů MAX
        Americký výrobce letadel Boeing pozastaví výrobu strojů typu Max. Tato letadla totiž stále nedostala po dvou fatálních haváriích povolení ke vzletu. Do vzduchu tak směla pouze tři roky.
        12:37
        První schůze britského parlamentu po volbách
         Zákon o brexitu bude mít důležitý dodatek. Vláda jím znemožní prodloužení přechodného období po vystoupení země z Evropské unie. Novou obchodní dohodu by tak měl Londýn s Bruselem uzavřít do konce příštího roku.
         13:00
         Spor ve zlínské koalici
          Koalice ve Zlínském kraji se možná rozpadne. Odchod zvažuje hnutí ANO. Včerejší nečekané hlasování o stavbě nové nemocnice za 8 miliard považuje za podraz.
          14:55
          Dům v Prešově strhnou celý
           Prešovský panelák poškozený výbuchem plynu půjde k zemi celý. Během druhého dne bourání o tom rozhodl krizový štáb, protože stav budovy se ještě zhoršil.
           15:33
           Hadí lázně znovu kulturní památkou
            Živý vstup redaktorky Renaty Malíkové.
            17:09
            Portréty ve dvou stoletích
             Jak se lišily tváře lidí v 19. století oproti těm dnešním? Až tak moc ne. Srovnání přináší výstava spolku Mánes na Pražském hradě. Portrét v Čechách pohledem dvou staletí nabízí průřez tvorbou českých špiček malby.
             20:07
             Postupný návrat nemocnice do běžného provozu
              V benešovské nemocnici se podařilo obnovit chod porodnice. Před týdnem počítačovou síť napadl virus a od té doby zařízení funguje v omezeném režimu. Do konce týdne by měla být opět v provozu i další oddělení.
              21:59
              Problémy na železnici trvají
               Ani tři dny od změny jízdního řádu se provoz na železnici ještě nevrátil k normálu. Velká část rychlíků na koridoru na Moravu dnes jezdila s půlhodinovým až hodinovým zpožděním.
               23:35
               Milion chvilek v Praze
                Vstupy redaktorek Johany Šulcové a Nikoly Reindlové.
                27:29
                České snímky v oscarových nominacích
                 Americká filmová akademie zveřejnila užší nominace na Oscary – šanci má Nabarvené ptáče od režiséra Václava Marhoula a krátký snímek Dcera.
                 28:00
                 Nehoda tramvají a auta
                  Dvě tramvaje slisovaly osobní auto. Video ukazuje, že řidič osobního auta se dostává do křižovatky v momentě, kdy už přes protější ulici přecházejí chodci a z obou stran do ní vjíždí dvě tramvaje.
                  29:04
                  Sirény na památku obětí střelby
                   Týden po masové vraždě v ostravské nemocnici se v Česku rozezněly sirény k uctění sedmi obětí útoku.
                   29:51
                   Sbírky pro blízké obětí
                    Sirény se rozezněly v pravé poledne i přímo v Ostravě, lidé uctili památku obětí u pietních míst fakultní nemocnice či na Masarykově náměstí. Ve sbírkách pro pozůstalé přibývají peníze.
                    32:15
                    Výhrůžky po útoku
                     Tragická událost v Ostravě přinesla ještě další stinnou stránku. Policie totiž musela řešit čtyři anonymní telefonáty, ve kterých zazněly výhrůžky podobným útokem.
                     32:47
                     Zbraně bez povolení
                      Jihomoravská policie pak minulý týden ve čtvrtek reagovala na další telefonát. Ten se týkal muže, který chtěl upozornit na podivné chování svého známého, který má navíc doma zbraně a je prý schopen je použít.
                      35:23
                      Dárcovství ledvin mezi Izraelem a Českem
                       Čeští a izraelští lékaři provedli unikátní hromadnou transplantaci ledvin. Orgány od dárců cestovaly mezi oběma státy speciálním letadlem a v Česku i Izraeli pak tato mezikontinentální výměna spustila sérii dalších transplantací.
                       37:17
                       Schůzka prezidenta s premiérem v Lánech
                        Živý vstup redaktora Pavla Schröttera.
                        38:39
                        František zrušil tzv. papežské tajemství
                         Papež František dnes zrušil tzv. papežské tajemství. Toho se dosud využívalo při vyšetřování sexuálního zneužívání nezletilých v církvi.
                         38:59
                         Soud s dozorcem z koncentračního tábora
                          V Německu vrcholí možná poslední proces s dozorcem z koncentračního tábora. 93letý Bruno D. se před soudem v Hamburku zpovídá z údajného podílu na vraždě více než pěti tisíc lidí.
                          41:33
                          Kontroverzní fotky Moniky Babišové
                           Premiér Andrej Babiš se distancoval od instagramového komentáře jednoho z přátel své ženy. Ivan Šablatúra reagoval na diskuse kolem fotografií ze sobotního vánočního večírku, na kterých pózuje v převleku kněze s Monikou Babišovou.
                           42:12
                           Vjezd kamionů do Lázní Bohdaneč
                            Kamiony projíždějící Lázněmi Bohdaneč zatím zůstanou. Vázne totiž převod silnice 1/36 ze státu na kraj.
                            44:02
                            Usmrcená koza z betlému
                             Policie v Jindřichově Hradci hledá toho, kdo zabil a ukradl zvíře z živého betlému v centru města. Tímto způsobem zmizela koza, za to viníkovi hrozí až dva roky vězení.
                             44:36
                             Exoplaneta s českým názvem
                              První exoplaneta s českým názvem se jmenuje Makropulos a obíhá kolem hvězdy Absolutno. Názvy podle románu a divadelní hry Karla Čapka vybrali pro planetu a její hvězdu lidé v anketě.
                              45:00
                              Dezinformace za studené války
                               Československo uprostřed dezinformačních kampaní studené války – téma pro nový web – projekt Centra pro dokumentaci totalitních režimů a Platformy evropské paměti a svědomí.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               18. prosinec 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               30. červen

                               Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                               30. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               30. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               30. 6. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               29. červen

                               Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                               29. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               29. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               29. 6. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               28. červen

                               Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                               28. 6. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               28. červen

                               Ve znakovém jazyce

                               28. 6. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám