Nahrávám video

24. říjen 2019

Část: Predikce růstu HDP ČR

Obsah dílu

Prognóza vývoje českého hospodářství — Prognóza vývoje českého hospodářství — Predikce růstu HDP ČR — Vývoj českého hospodářství — Totožnost 39 mrtvých v kamionu — Obnovené boje na severu Sýrie — Ceny pohonných hmot — Vazba pro dočasně volnou vězeňkyni — Premiér Andrej Babiš v Japonsku — Komplikace kolem fungování nové Evropské komise — Kdo bude novým ombudsmanem — 500 let od úmrtí Leonarda da Vinciho — 21. srpen jako významný den? — Vydrží rekordně teplé počasí? — Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana — UNESCO o stavu historického centra Prahy — Jak bude vypadat panorama Prahy — České památky na seznamech UNESCO — Seznam památek v ohrožení — Program České televize k výročí listopadu 1989 — Budoucnost skokanských můstků v Harrachově — Předseda Senátu Jaroslav Kubera v USA — Přesun ostatků generála Franka — Volby v Británii — Vyšetřování nemocnice v Rychnově v případu Leontýna — Kauza klientů zkrachovalého H-Systemu — Potkani se naučili ovládat miniaturní auto — Festival dokumentárních filmů v Jihlavě

Části dílu

00:35
Prognóza vývoje českého hospodářství
  Dvě a půl procenta. Takovým tempem letos poroste tuzemské hospodářství. Česká bankovní asociace dnes zlepšila odhad jeho růstu. Může za to lepší výkon v první polovině roku.
  01:26
  Prognóza vývoje českého hospodářství
   České firmy už tak začínají být opatrnější třeba při investování – reagují právě na situaci v zahraničí. Právě investice rostou oproti loňsku pětkrát pomaleji.
   03:36
   Predikce růstu HDP ČR
    Jak vidí vývoj českého hospodářství další instituce? Nejoptimističtější je Česká národní banka – letos vidí růst o dvě celá a šest desetin procenta. Příští rok pak téměř o tři procenta.
    04:33
    Vývoj českého hospodářství
     Hostem Událostí je ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.
     08:17
     Totožnost 39 mrtvých v kamionu
      Všech 39 mrtvých z nákladního vozu, který se včera našel v Anglii, byli Číňané. Potvrdily to britské úřady i čínské ministerstvo zahraničí. V chladírenském návěsu bylo 31 mužů a osm žen – všichni dospělí.
      09:23
      Obnovené boje na severu Sýrie
       V Sýrii se znovu rozhořely boje mezi kurdskými milicemi YPG a tureckou armádou. Z porušení příměří se obviňují obě strany. Ankara organizaci považuje za teroristy.
       11:58
       Ceny pohonných hmot
        Benzin u tuzemských čerpacích stanic je nejlevnější od poloviny dubna. Průměrná cena Naturalu 95 klesla o 15 haléřů na 32 korun a 33 haléřů za litr.
        13:29
        Vazba pro dočasně volnou vězeňkyni
         Opavský soud poslal do vazby už dřív odsouzenou vražedkyni Petru Janákovou. Tvrdila, že ve vězení ji znásilnil dozorce – podle policie jde ale o křivé obvinění.
         15:14
         Premiér Andrej Babiš v Japonsku
          Jednáním s premiérem Šinzóem Abem završil Andrej Babiš návštěvu Japonska. Pozval ho do Prahy. U příležitosti stého výročí navázání diplomatických styků příští rok by země mohly podepsat dohodu o strategickém partnerství.
          16:02
          Komplikace kolem fungování nové Evropské komise
           Pokud bude Británie po 31. říjnu stále členem Evropské unie, bude Londýn muset navrhnout svého nominanta do Evropské komise. Dnes to prohlásila její budoucí předsedkyně Ursula von der Leyenová.
           18:07
           Kdo bude novým ombudsmanem
            Začalo hledání nového ombudsmana či ombudsmanky. Současné veřejné ochránkyni práv totiž zhruba za čtyři měsíce končí volební období. Těmito dopisy teď požádal předseda sněmovny prezidenta a senátory o adepty na tuto funkci.
            19:08
            500 let od úmrtí Leonarda da Vinciho
             Kulturní událost roku v pařížském Louvru. Dnes se tam otevřela výstava k 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinciho. Autora Mony Lisy představuje v nebývalé šíři. Nikdy nebylo tolik děl renesančního mistra k vidění na jednom místě.
             21:55
             21. srpen jako významný den?
              Živý vstup Štěpánky Martanové.
              23:12
              Vydrží rekordně teplé počasí?
               Živý vstup meteorologa Pavla Karase.
               25:53
               Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana
                Ústřední vojenská nemocnice v podvečer zveřejnila zprávu o zdravotním stavu prezidenta. Z dokumentu vyplývá, že se prezident v nemocnici léčil a po propuštění stále léčí pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zejména nohou.
                28:42
                UNESCO o stavu historického centra Prahy
                 Památkově chráněnému historickému centru Prahy hrozí zápis na seznam ohrožených památek UNESCO.
                 31:45
                 Jak bude vypadat panorama Prahy
                  Takhle nyní vypadá panorama při pohledu na pražský Pankrác – Pankrácký pentagon a V Tower nyní.
                  32:28
                  České památky na seznamech UNESCO
                   K úmluvě, která chrání kulturní dědictví národů, přistoupila Československá federativní republika v roce 1990. První zápis na seznam UNESCO přišel o 2 roky později.
                   35:09
                   Seznam památek v ohrožení
                    Na seznamu světového dědictví v ohrožení je momentálně přes padesát míst a měst.
                    36:39
                    Program České televize k výročí listopadu 1989
                     Třemi desítkami hraných i dokumentárních snímků připomene Česká televize 30. výročí sametové revoluce.
                     37:23
                     Budoucnost skokanských můstků v Harrachově
                      Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                      38:52
                      Předseda Senátu Jaroslav Kubera v USA
                       Předseda Senátu Jaroslav Kubera ukončil cestu do Spojených států setkáním s bývalou ministryní zahraničních věcí USA Madeleine Albrightovou. Předal jí Pamětní stříbrnou medaili.
                       39:32
                       Přesun ostatků generála Franka
                        Španělsko přemístilo ostatky diktátora Franka z Údolí mrtvých – hlavního symbolu občanské války, která si vyžádala přes půl milionu mrtvých. Akci provázela přísná bezpečnostní opatření.
                        41:43
                        Volby v Británii
                         Premiér Boris Johnson navrhne britskému parlamentu vypsání předčasných voleb na 12. prosince. Bude to jeho podmínka pro to, aby dal poslancům víc času na projednání dohody o podmínkách odchodu země z Evropské unie.
                         42:07
                         Vyšetřování nemocnice v Rychnově v případu Leontýna
                          Kontroloři ministerstva zdravotnictví se chtějí zaměřit na rychnovskou nemocnici, kde začal příběh Leontýny – teď kojence, který má od narození trvalé následky. Naši krajští zpravodajové zjistili další podrobnosti k případu.
                          43:47
                          Kauza klientů zkrachovalého H-Systemu
                           Klienti zkrachovalého H-Systemu jsou blíž odkupu domů do svého vlastnictví. A zřejmě nebudou muset znovu platit náklady, za které byty po úpadku firmy dostavěli.
                           45:54
                           Potkani se naučili ovládat miniaturní auto
                            Tak vypadal experiment amerických vědců, při kterém zkoumali mozkové schopnosti těchto hlodavců – když vlezli do kontejneru a dotkli se tlapkami řídicích pák, pochopili, že jsou pro pohyb miniauta vpravo, přímo vpřed a vlevo.
                            46:18
                            Festival dokumentárních filmů v Jihlavě
                             Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             25. říjen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             24. září

                             Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                             24. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             24. září

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 9. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             23. září

                             Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                             23. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             23. září

                             Ve znakovém jazyce

                             23. 9. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                             22. 9. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             22. září

                             Ve znakovém jazyce

                             22. 9. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám