Nahrávám video

25. říjen 2019

Obsah dílu

Sněmovna odmítla vládní daňový balíček — Sněmovna odmítla vládní daňový balíček — Obsah daňového balíčku — Vyjednávání o vládním daňovém balíčku — Zatýkání v kauze kamion s mrtvými — Jednání o brexitu bez úspěchu — Univerzita Karlova a čínská ambasáda — Výluka na trati Ostrov – Karlovy Vary kvůli hrozbě sesuvu — Rozbroje mezi Turky a Kurdy v Německu — Tragická nehoda na Liberecku — Cenné nálezy v terezínském ghettu — Nová nastudování Žebrácké opery — Vyšetřování pádu Boeingu MAX aerolinek Lion Air — Platba za rovnátka na estetické vady — Změny ve volebním systému — Místo posledního odpočinku Karla Gotta — Pozdvižení kvůli výstavě — Dovolání v kauze Davida Ratha — Strojvedoucí jako žádané povolání — Ekologický most pro silniční dopravu — Rozsudek nad pachateli loupežné vraždy — Loupežné vraždy v ČR — Práce s důkazy a sledování stop — Opatření proti týrání jatečních zvířat — Ruský voják zastřelil své kolegy — Příliv zahraničních pracovníků do Polska — Vliv Mariána Kočnera na soudce — Kdo poškodil památník Rudé armády — Vyjednávání o osudu skokanských můstků — Další zadržení v případu mrtvých z kamionu — Lékaři usilují o zkrácení pobytu nakažených tuberkulózou v izolaci — Požáry v severní Kalifornii — Poslední cesta na vrchol Uluru

Části dílu

00:32
Sněmovna odmítla vládní daňový balíček
  Sněmovna dnes znovu nedoprojednala daňový balíček. S výnosy z něj přitom vláda počítá v rozpočtu pro příští rok. Ten v prvním čtení poslanci odsouhlasili ve středu.
  01:13
  Sněmovna odmítla vládní daňový balíček
   S navýšením rodičovského příspěvku počítá vláda od prvního ledna. Tento bod je zařazen jako druhý na této mimořádné schůzi. A tím, že se neprojednal daňový balíček, se nedostalo ani na navýšení příspěvku.
   04:07
   Obsah daňového balíčku
    Daňový balíček zahrnuje růst spotřební daně u tabáku a lihu. Podle výrobců by pak krabička cigaret mohla zdražit v průměru o 12 korun. Cena půllitru čtyřicetiprocentní lihoviny zřejmě stoupne zhruba o 9 korun.
    04:57
    Vyjednávání o vládním daňovém balíčku
     Hostem Událostí je ministryně financí Alena Schillerová /nestr. za ANO/.
     07:22
     Zatýkání v kauze kamion s mrtvými
      Další dva lidi zatkla britská policie kvůli mrtvým Číňanům, které objevila v kamionu. Podezřelí muž a žena jsou ze západu Anglie, ve vazbě zůstává i samotný řidič. Jak celkem 39 lidí zemřelo, zatím úřady vyšetřují.
      07:45
      Jednání o brexitu bez úspěchu
       Živý vstup zpravodaje Lukáše Dolanského.
       09:08
       Univerzita Karlova a čínská ambasáda
        Čínská ambasáda zaplatila zhruba 1,25 milionu korun za konference pořádané v rámci Univerzity Karlovy. Web Aktuálně.cz upozornil, že za tímto finančním propojením velvyslanectví a školy stojí tajemník univerzitního Česko-čínského centra Miloš Balabán.
        09:48
        Výluka na trati Ostrov – Karlovy Vary kvůli hrozbě sesuvu
         Živý vstup redaktorky Kamily Medové.
         11:10
         Rozbroje mezi Turky a Kurdy v Německu
          Krize na severu Sýrie se přenáší do Německa. Přibývá násilností mezi tamními Kurdy a Turky, kterých žije v zemi dohromady přes tři miliony.
          13:19
          Tragická nehoda na Liberecku
           Tři oběti má tragická nehoda osobního auta a popelářského vozu, která odpoledne uzavřela silnici z Liberce na Frýdlant.
           13:43
           Cenné nálezy v terezínském ghettu
            Unikátní korespondence nebo rozpis služeb hlídačů na toaletách. To jsou jen některé z dokumentů, které se nalezly v Terezíně při opravě jednoho z domů bývalého ghetta.
            15:58
            Nová nastudování Žebrácké opery
             Je to jediná hra, kterou Václav Havel napsal na motivy jiného díla, a také jediná premiéra, kterou si během zákazu za normalizace užil jako divák. Ke kusu se současně vrací hned několik scén – naposledy pražské divadlo ABC.
             18:56
             Vyšetřování pádu Boeingu MAX aerolinek Lion Air
              Tragická chyba výrobce, aerolinky i pilotů. To vše podle vyšetřovatelů vedlo k pádu letadla firmy Lion Air do Jávského moře. Loni v něm zemřelo 189 lidí. Zveřejněná zpráva tvrdí, že firma ignorovala technické problémy.
              19:38
              Platba za rovnátka na estetické vady
               Další spor kvůli placení zdravotní péče. Podle ministra Adama Vojtěcha by si měli lidé starší 22 let, kteří potřebují rovnátka jen kvůli estetickým vadám, hradit léčbu i materiál sami.
               21:48
               Změny ve volebním systému
                Kvůli možným kybernetickým útokům nebude ministerstvo vnitra zavádět elektronické hlasování ve volbách. Úřad tvrdí, že dnes neexistuje technický nástroj, který by zaručil bezpečné volby přes internet a vyloučil riziko zneužití.
                22:58
                Místo posledního odpočinku Karla Gotta
                 Místem posledního odpočinku zesnulého zpěváka Karla Gotta bude hřbitov na pražských Malvazinkách. Oznámila to jeho žena s tím, že to je na jeho přání.
                 23:17
                 Pozdvižení kvůli výstavě
                  Rozruch v Českém Krumlově vyvolala výstava fotografií o masakru na pekingském náměstí Nebeského klidu v roce 1989. Připomíná krvavé potlačení protirežimních demonstrací.
                  24:44
                  Dovolání v kauze Davida Ratha
                   Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v kauze Davida Ratha. Pavel Zeman nesouhlasí s několika závěry Vrchního soudu v Praze.
                   25:11
                   Strojvedoucí jako žádané povolání
                    Zájem o práci strojvedoucího podle železničních dopravců roste, třeba České dráhy a Arriva jich ale dohromady shánějí zhruba tři stovky. Soukromníci během prosince převezmou část krajských zakázek právě od národního dopravce.
                    27:07
                    Ekologický most pro silniční dopravu
                     V Bohunicích na Prachaticku budou řidiči jezdit po mostě, který má být nejekologičtější dopravní stavbou v Česku. Na jeho konstrukci používají řemeslníci dřevo ze stromů napadených kůrovcem.
                     28:36
                     Rozsudek nad pachateli loupežné vraždy
                      19 let vězení uložil Krajský soud v Praze Davidu Šindlerovi. Podle verdiktu loni v prosinci společně s komplicem přepadl benzinovou pumpu a zastřelil ženu, která ji obsluhovala.
                      31:10
                      Loupežné vraždy v ČR
                       Loupežných vražd se vloni stalo celkem 46. Což je, jen pro zajímavost, o tři méně než v roce 2017. Policistům se podařilo objasnit 33 z nich.
                       32:13
                       Práce s důkazy a sledování stop
                        První přesvědčivé stopy přivedly policii k dvojici dnes odsouzených už měsíc a 11 dní po loupežném přepadení. Nashromážděné důkazy a výpovědi – mimo jiné otce hlavního obviněného – analyzovala několik měsíců.
                        35:11
                        Opatření proti týrání jatečních zvířat
                         Kárné kroky a důslednější prověřování a evidence zvířat – veterinární správa tak rozhodla v případě jatek ve Všeticích na Benešovsku. Zaměřila se na ně potom, co ochránci na internetu zveřejnili záběry zachycující týrání.
                         35:49
                         Ruský voják zastřelil své kolegy
                          Osm kolegů zastřelil voják na východoruské základně. K neštěstí došlo u města Čita poblíž Irkutsku.
                          36:06
                          Příliv zahraničních pracovníků do Polska
                           Do Polska přichází v posledních letech za prací rekordní množství cizinců. Podle nových statistik překonal počet čísla z Německa nebo USA. Na trhu vyplňují mezeru po statisících místních, kteří pro změnu odešli za výdělkem směrem na západ.
                           38:26
                           Vliv Mariána Kočnera na soudce
                            První soudce na Slovensku požádal o přerušení výkonu funkce kvůli kontaktům s podnikatelem Mariánem Kočnerem, obžalovaným z objednání vraždy novináře Jána Kuciaka.
                            39:17
                            Kdo poškodil památník Rudé armády
                             Živý vstup redaktora Tomáše Indreie.
                             40:45
                             Vyjednávání o osudu skokanských můstků
                              Liberec podpoří modernizaci skokanských můstků na Ještědu, ale jeho výzvu, aby víc peněz přidal kraj, hejtman Martin Půta odmítl.
                              42:47
                              Další zadržení v případu mrtvých z kamionu
                               43:08
                               Lékaři usilují o zkrácení pobytu nakažených tuberkulózou v izolaci
                                45:01
                                Požáry v severní Kalifornii
                                 Silný vítr znovu šíří požáry v severní Kalifornii. Hlavně v okolí Los Angeles už domovy opustily desítky tisíc lidí. Další až půlmilion se musí obejít bez proudu.
                                 45:20
                                 Poslední cesta na vrchol Uluru
                                  Poslední turisti dnes vystoupili na slavnou australskou horu Uluru zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Domorodci ji považují za posvátnou a před dvěma lety prosadili definitivní uzavření stezek.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž44 minut
                                  Další díl
                                  26. říjen 2019

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                  24. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  24. 9. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  23. září

                                  Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                  23. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  23. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  23. 9. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                                  22. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  22. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  22. 9. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám