48 minut

24. říjen 2019

Obsah dílu

Prognóza vývoje českého hospodářství — Prognóza vývoje českého hospodářství — Predikce růstu HDP ČR — Vývoj českého hospodářství — Totožnost 39 mrtvých v kamionu — Obnovené boje na severu Sýrie — Ceny pohonných hmot — Vazba pro dočasně volnou vězeňkyni — Premiér Andrej Babiš v Japonsku — Komplikace kolem fungování nové Evropské komise — Kdo bude novým ombudsmanem — 500 let od úmrtí Leonarda da Vinciho — 21. srpen jako významný den? — Vydrží rekordně teplé počasí? — Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana — UNESCO o stavu historického centra Prahy — Jak bude vypadat panorama Prahy — České památky na seznamech UNESCO — Seznam památek v ohrožení — Program České televize k výročí listopadu 1989 — Budoucnost skokanských můstků v Harrachově — Předseda Senátu Jaroslav Kubera v USA — Přesun ostatků generála Franka — Volby v Británii — Vyšetřování nemocnice v Rychnově v případu Leontýna — Kauza klientů zkrachovalého H-Systemu — Potkani se naučili ovládat miniaturní auto — Festival dokumentárních filmů v Jihlavě

Části dílu

00:35
Prognóza vývoje českého hospodářství
  Dvě a půl procenta. Takovým tempem letos poroste tuzemské hospodářství. Česká bankovní asociace dnes zlepšila odhad jeho růstu. Může za to lepší výkon v první polovině roku.
  01:26
  Prognóza vývoje českého hospodářství
   České firmy už tak začínají být opatrnější třeba při investování – reagují právě na situaci v zahraničí. Právě investice rostou oproti loňsku pětkrát pomaleji.
   03:36
   Predikce růstu HDP ČR
    Jak vidí vývoj českého hospodářství další instituce? Nejoptimističtější je Česká národní banka – letos vidí růst o dvě celá a šest desetin procenta. Příští rok pak téměř o tři procenta.
    04:33
    Vývoj českého hospodářství
     Hostem Událostí je ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.
     08:17
     Totožnost 39 mrtvých v kamionu
      Všech 39 mrtvých z nákladního vozu, který se včera našel v Anglii, byli Číňané. Potvrdily to britské úřady i čínské ministerstvo zahraničí. V chladírenském návěsu bylo 31 mužů a osm žen – všichni dospělí.
      09:23
      Obnovené boje na severu Sýrie
       V Sýrii se znovu rozhořely boje mezi kurdskými milicemi YPG a tureckou armádou. Z porušení příměří se obviňují obě strany. Ankara organizaci považuje za teroristy.
       11:58
       Ceny pohonných hmot
        Benzin u tuzemských čerpacích stanic je nejlevnější od poloviny dubna. Průměrná cena Naturalu 95 klesla o 15 haléřů na 32 korun a 33 haléřů za litr.
        13:29
        Vazba pro dočasně volnou vězeňkyni
         Opavský soud poslal do vazby už dřív odsouzenou vražedkyni Petru Janákovou. Tvrdila, že ve vězení ji znásilnil dozorce – podle policie jde ale o křivé obvinění.
         15:14
         Premiér Andrej Babiš v Japonsku
          Jednáním s premiérem Šinzóem Abem završil Andrej Babiš návštěvu Japonska. Pozval ho do Prahy. U příležitosti stého výročí navázání diplomatických styků příští rok by země mohly podepsat dohodu o strategickém partnerství.
          16:02
          Komplikace kolem fungování nové Evropské komise
           Pokud bude Británie po 31. říjnu stále členem Evropské unie, bude Londýn muset navrhnout svého nominanta do Evropské komise. Dnes to prohlásila její budoucí předsedkyně Ursula von der Leyenová.
           18:07
           Kdo bude novým ombudsmanem
            Začalo hledání nového ombudsmana či ombudsmanky. Současné veřejné ochránkyni práv totiž zhruba za čtyři měsíce končí volební období. Těmito dopisy teď požádal předseda sněmovny prezidenta a senátory o adepty na tuto funkci.
            19:08
            500 let od úmrtí Leonarda da Vinciho
             Kulturní událost roku v pařížském Louvru. Dnes se tam otevřela výstava k 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinciho. Autora Mony Lisy představuje v nebývalé šíři. Nikdy nebylo tolik děl renesančního mistra k vidění na jednom místě.
             21:55
             21. srpen jako významný den?
              Živý vstup Štěpánky Martanové.
              23:12
              Vydrží rekordně teplé počasí?
               Živý vstup meteorologa Pavla Karase.
               25:53
               Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana
                Ústřední vojenská nemocnice v podvečer zveřejnila zprávu o zdravotním stavu prezidenta. Z dokumentu vyplývá, že se prezident v nemocnici léčil a po propuštění stále léčí pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zejména nohou.
                28:42
                UNESCO o stavu historického centra Prahy
                 Památkově chráněnému historickému centru Prahy hrozí zápis na seznam ohrožených památek UNESCO.
                 31:45
                 Jak bude vypadat panorama Prahy
                  Takhle nyní vypadá panorama při pohledu na pražský Pankrác – Pankrácký pentagon a V Tower nyní.
                  32:28
                  České památky na seznamech UNESCO
                   K úmluvě, která chrání kulturní dědictví národů, přistoupila Československá federativní republika v roce 1990. První zápis na seznam UNESCO přišel o 2 roky později.
                   35:09
                   Seznam památek v ohrožení
                    Na seznamu světového dědictví v ohrožení je momentálně přes padesát míst a měst.
                    36:39
                    Program České televize k výročí listopadu 1989
                     Třemi desítkami hraných i dokumentárních snímků připomene Česká televize 30. výročí sametové revoluce.
                     37:23
                     Budoucnost skokanských můstků v Harrachově
                      Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                      38:52
                      Předseda Senátu Jaroslav Kubera v USA
                       Předseda Senátu Jaroslav Kubera ukončil cestu do Spojených států setkáním s bývalou ministryní zahraničních věcí USA Madeleine Albrightovou. Předal jí Pamětní stříbrnou medaili.
                       39:32
                       Přesun ostatků generála Franka
                        Španělsko přemístilo ostatky diktátora Franka z Údolí mrtvých – hlavního symbolu občanské války, která si vyžádala přes půl milionu mrtvých. Akci provázela přísná bezpečnostní opatření.
                        41:43
                        Volby v Británii
                         Premiér Boris Johnson navrhne britskému parlamentu vypsání předčasných voleb na 12. prosince. Bude to jeho podmínka pro to, aby dal poslancům víc času na projednání dohody o podmínkách odchodu země z Evropské unie.
                         42:07
                         Vyšetřování nemocnice v Rychnově v případu Leontýna
                          Kontroloři ministerstva zdravotnictví se chtějí zaměřit na rychnovskou nemocnici, kde začal příběh Leontýny – teď kojence, který má od narození trvalé následky. Naši krajští zpravodajové zjistili další podrobnosti k případu.
                          43:47
                          Kauza klientů zkrachovalého H-Systemu
                           Klienti zkrachovalého H-Systemu jsou blíž odkupu domů do svého vlastnictví. A zřejmě nebudou muset znovu platit náklady, za které byty po úpadku firmy dostavěli.
                           45:54
                           Potkani se naučili ovládat miniaturní auto
                            Tak vypadal experiment amerických vědců, při kterém zkoumali mozkové schopnosti těchto hlodavců – když vlezli do kontejneru a dotkli se tlapkami řídicích pák, pochopili, že jsou pro pohyb miniauta vpravo, přímo vpřed a vlevo.
                            46:18
                            Festival dokumentárních filmů v Jihlavě
                             Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             25. říjen 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                             9. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             9. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             9. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                             8. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             8. 8. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             7. srpen

                             Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                             7. 8. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             7. srpen

                             Ve znakovém jazyce

                             7. 8. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám