47 minut

13. září 2019

Část: Demokratická nominace do prezidentských voleb

Obsah dílu

Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiš — Dotace pro farmu Čapí hnízdo — Detaily rozhodnutí — Čapí hnízdo a politika — Reakce z Bruselu — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Čapí hnízdo: co bude následovat? — Další vyšetřování — Růst platů státních zaměstnanců — Vyšetřování pádu mostu v italském Janově — Demokratická nominace do prezidentských voleb — Záplavy ve Španělsku — Pokuta za přechod k jinému operátorovi — Jedna jízdenka na vlaky všech dopravců — Změny u Smart Wings — Přesunutí sochy maršála Koněva — Šéf pražského oddělení vražd končí — Oprava křižovatky v Českých Budějovicích — EET pro všechny obory podnikání — Nedostatek pohonných hmot na Kubě — Stávka v Paříži — Poslanci schválili novelu lesního zákona — Vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě — Odjezd vlaku s matkou dítěte — Tři metry pro průjezd záchranářů — Úroda jablek — Úspěch studentky pražské FAMU — Test českého vynálezu v arabské poušti

Části dílu

00:34
Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiš
  Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiše kvůli padesátimilionové dotaci pro Čapí hnízdo. Městské státní zastupitelství v Praze kauzu zastavilo. Od okamžiku doručení do datových schránek a uplynutí třídenní lhůty pro případné odvolání je rozhodnutí pravomocné.
  02:20
  Dotace pro farmu Čapí hnízdo
   Část politické opozice Babišovi vyčítá například slova z konce srpna, že "jestli existuje spravedlnost, státní zástupce stíhání zastaví." Dnes se tak skutečně stalo.
   05:38
   Detaily rozhodnutí
    Nahlédnutí do zdůvodnění rozhodnutí, které žalobci zveřejnili na webu.
    07:15
    Čapí hnízdo a politika
     Živý vstup Petra Vaška.
     10:59
     Reakce z Bruselu
      Živý vstup Lukáše Dolanského.
      13:01
      Vývoj kauzy Čapí hnízdo
       Živý vstup Barbory Žítkové.
       15:44
       Čapí hnízdo: co bude následovat?
        Živý vstup Barbory Žítkové.
        16:51
        Další vyšetřování
         V souvislosti s Čapím hnízdem se detektivové zajímají ještě o jedno podezření – jde o stamilionové částky, které farmě platil Agrofert za reklamu.
         18:46
         Růst platů státních zaměstnanců
          Koalice se dohodla na růstu platů. Státní zaměstnanci dostanou přidáno 1500 měsíčně. Některým profesím vzroste příjem víc – zruší se totiž i nejnižší tarifní tabulka.
          21:09
          Vyšetřování pádu mostu v italském Janově
           Tři lidé skončili v domácí vazbě v souvislosti s vyšetřováním pádu mostu v italském Janově. Podle policie falšovali zprávy o údržbě a stavu šesti dalších podobných staveb.
           21:33
           Demokratická nominace do prezidentských voleb
            Deset z dvaceti uchazečů o prezidentskou nominaci se kvalifikovalo do třetí debaty Demokratické strany. Favorit Joe Biden se snažil napravit v Houstonu rozpačitý dojem z předchozích vystoupení.
            23:51
            Záplavy ve Španělsku
             24:13
             Pokuta za přechod k jinému operátorovi
              Přechod k jinému operátorovi by měl být snažší. Sněmovnou prošla novela o elektronických komunikacích, která mimo jiné sníží pokuty za změnu poskytovatele služeb.
              24:45
              Jedna jízdenka na vlaky všech dopravců
               Jedna jízdenka na všechny vlaky. Poslanecká sněmovna schválila novelu drážního zákona, která mění současný stav. Cestující si dosud musejí kupovat novou jízdenku vždy při přestupu mezi spoji různých dopravců.
               26:21
               Změny u Smart Wings
                Kapitán aerolinek Smart Wings, který letěl pouze s jedním funkčním motorem přes několik států Evropy, končí ve funkci. Dosud zastával post ředitele pro letový provoz, a to včetně výcviku posádek.
                26:46
                Přesunutí sochy maršála Koněva
                 Vášně kolem rozhodnutí o přesunutí sochy maršála Koněva v Praze 6 na jiné místo neutuchají. Ruský velvyslanec byl dnes kvůli výrokům tamních státníků u náměstka české diplomacie.
                 29:10
                 Šéf pražského oddělení vražd končí
                  Pražskou policii opouští jeden z nejzkušenějších kriminalistů – šéf oddělní vražd Josef Mareš. Na jeho odchod upozornil Deník N. Ředitel pražské policie Tomáš Lerch tvrdí, že Mareš odchází na vlastní žádost.
                  31:28
                  Oprava křižovatky v Českých Budějovicích
                   Živý vstup Martina Donáta.
                   32:42
                   EET pro všechny obory podnikání
                    EET bude platit pro všechny obory podnikání – tedy i pro řemeslníky nebo třeba lékaře. Třetí a čtvrtou vlnu zavádění elektronické evidence tržeb odsouhlasila sněmovna a přehlasovala tak Senát.
                    34:53
                    Nedostatek pohonných hmot na Kubě
                     Kuba se ocitla na hraně vážné ekonomické krize. V zemi rychle docházejí zásoby pohonných hmot. Prezident vyzval obyvatele, aby omezili cesty hromadnou dopravou a připravili se na možné výpadky proudu.
                     36:51
                     Stávka v Paříži
                      Paříž zažila největší stávku dopravců za 12 let. Kolony aut dosáhly dvojnásobku obvyklé délky, celkem 230 kilometrů. V jednu chvíli jezdily pouze dvě linky ze šestnácti.
                      37:14
                      Poslanci schválili novelu lesního zákona
                       Usnadnit a urychlit boj s kůrovcem – úkol novely lesního zákona. Schválila ji sněmovna. Norma zavádí pravidla pro státní příspěvky na obnovu lesů jejich soukromým vlastníkům.
                       38:50
                       Vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě
                        Slovenský parlament projednává návrh na vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě. Opozice premiérovi vytýká, že váhal s odvoláním vysoké státní úřednice Moniky Jankovské.
                        39:35
                        Odjezd vlaku s matkou dítěte
                         Drama, jehož nedobrovolným aktérem se stala 3letá dívka, se odehrálo na nádraží ve Zlíně. Na nástupišti zůstala sama, když se rozjel vlak, ve kterém ještě byla její matka s dalším dítětem v kočárku.
                         40:00
                         Tři metry pro průjezd záchranářů
                          Bezohledně zaparkovaná auta hlavně na sídlištích velkých měst a v úzkých historických uličkách.
                          41:50
                          Úroda jablek
                           Letošní úroda jablek bude podle odhadů jedna z nejnižších v novodobé české historii.
                           42:03
                           Úspěch studentky pražské FAMU
                            Úspěch pro pražskou FAMU. Studentka Daria Kashcheeva získá studentského Oscara – za animovaný film Dcera. Dnes to potvrdila sama škola.
                            44:10
                            Test českého vynálezu v arabské poušti
                             Ve vyprahlé poušti Spojených arabských emirátů vyrábí české zařízení první litry vody. Jde o technologii, kterou Češi představí na Světové výstavě EXPO v Dubaji příští rok.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž45 minut
                             Další díl
                             14. září 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                             18. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             17. května

                             Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                             17. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             17. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             16. května

                             Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                             16. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             16. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             16. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             15. května

                             Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                             15. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             15. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             15. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             14. května

                             Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                             14. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             14. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             14. 5. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám