47 minut

13. září 2019

Část: Oprava křižovatky v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiš — Dotace pro farmu Čapí hnízdo — Detaily rozhodnutí — Čapí hnízdo a politika — Reakce z Bruselu — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Čapí hnízdo: co bude následovat? — Další vyšetřování — Růst platů státních zaměstnanců — Vyšetřování pádu mostu v italském Janově — Demokratická nominace do prezidentských voleb — Záplavy ve Španělsku — Pokuta za přechod k jinému operátorovi — Jedna jízdenka na vlaky všech dopravců — Změny u Smart Wings — Přesunutí sochy maršála Koněva — Šéf pražského oddělení vražd končí — Oprava křižovatky v Českých Budějovicích — EET pro všechny obory podnikání — Nedostatek pohonných hmot na Kubě — Stávka v Paříži — Poslanci schválili novelu lesního zákona — Vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě — Odjezd vlaku s matkou dítěte — Tři metry pro průjezd záchranářů — Úroda jablek — Úspěch studentky pražské FAMU — Test českého vynálezu v arabské poušti

Části dílu

00:34
Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiš
  Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiše kvůli padesátimilionové dotaci pro Čapí hnízdo. Městské státní zastupitelství v Praze kauzu zastavilo. Od okamžiku doručení do datových schránek a uplynutí třídenní lhůty pro případné odvolání je rozhodnutí pravomocné.
  02:20
  Dotace pro farmu Čapí hnízdo
   Část politické opozice Babišovi vyčítá například slova z konce srpna, že "jestli existuje spravedlnost, státní zástupce stíhání zastaví." Dnes se tak skutečně stalo.
   05:38
   Detaily rozhodnutí
    Nahlédnutí do zdůvodnění rozhodnutí, které žalobci zveřejnili na webu.
    07:15
    Čapí hnízdo a politika
     Živý vstup Petra Vaška.
     10:59
     Reakce z Bruselu
      Živý vstup Lukáše Dolanského.
      13:01
      Vývoj kauzy Čapí hnízdo
       Živý vstup Barbory Žítkové.
       15:44
       Čapí hnízdo: co bude následovat?
        Živý vstup Barbory Žítkové.
        16:51
        Další vyšetřování
         V souvislosti s Čapím hnízdem se detektivové zajímají ještě o jedno podezření – jde o stamilionové částky, které farmě platil Agrofert za reklamu.
         18:46
         Růst platů státních zaměstnanců
          Koalice se dohodla na růstu platů. Státní zaměstnanci dostanou přidáno 1500 měsíčně. Některým profesím vzroste příjem víc – zruší se totiž i nejnižší tarifní tabulka.
          21:09
          Vyšetřování pádu mostu v italském Janově
           Tři lidé skončili v domácí vazbě v souvislosti s vyšetřováním pádu mostu v italském Janově. Podle policie falšovali zprávy o údržbě a stavu šesti dalších podobných staveb.
           21:33
           Demokratická nominace do prezidentských voleb
            Deset z dvaceti uchazečů o prezidentskou nominaci se kvalifikovalo do třetí debaty Demokratické strany. Favorit Joe Biden se snažil napravit v Houstonu rozpačitý dojem z předchozích vystoupení.
            23:51
            Záplavy ve Španělsku
             24:13
             Pokuta za přechod k jinému operátorovi
              Přechod k jinému operátorovi by měl být snažší. Sněmovnou prošla novela o elektronických komunikacích, která mimo jiné sníží pokuty za změnu poskytovatele služeb.
              24:45
              Jedna jízdenka na vlaky všech dopravců
               Jedna jízdenka na všechny vlaky. Poslanecká sněmovna schválila novelu drážního zákona, která mění současný stav. Cestující si dosud musejí kupovat novou jízdenku vždy při přestupu mezi spoji různých dopravců.
               26:21
               Změny u Smart Wings
                Kapitán aerolinek Smart Wings, který letěl pouze s jedním funkčním motorem přes několik států Evropy, končí ve funkci. Dosud zastával post ředitele pro letový provoz, a to včetně výcviku posádek.
                26:46
                Přesunutí sochy maršála Koněva
                 Vášně kolem rozhodnutí o přesunutí sochy maršála Koněva v Praze 6 na jiné místo neutuchají. Ruský velvyslanec byl dnes kvůli výrokům tamních státníků u náměstka české diplomacie.
                 29:10
                 Šéf pražského oddělení vražd končí
                  Pražskou policii opouští jeden z nejzkušenějších kriminalistů – šéf oddělní vražd Josef Mareš. Na jeho odchod upozornil Deník N. Ředitel pražské policie Tomáš Lerch tvrdí, že Mareš odchází na vlastní žádost.
                  31:28
                  Oprava křižovatky v Českých Budějovicích
                   Živý vstup Martina Donáta.
                   32:42
                   EET pro všechny obory podnikání
                    EET bude platit pro všechny obory podnikání – tedy i pro řemeslníky nebo třeba lékaře. Třetí a čtvrtou vlnu zavádění elektronické evidence tržeb odsouhlasila sněmovna a přehlasovala tak Senát.
                    34:53
                    Nedostatek pohonných hmot na Kubě
                     Kuba se ocitla na hraně vážné ekonomické krize. V zemi rychle docházejí zásoby pohonných hmot. Prezident vyzval obyvatele, aby omezili cesty hromadnou dopravou a připravili se na možné výpadky proudu.
                     36:51
                     Stávka v Paříži
                      Paříž zažila největší stávku dopravců za 12 let. Kolony aut dosáhly dvojnásobku obvyklé délky, celkem 230 kilometrů. V jednu chvíli jezdily pouze dvě linky ze šestnácti.
                      37:14
                      Poslanci schválili novelu lesního zákona
                       Usnadnit a urychlit boj s kůrovcem – úkol novely lesního zákona. Schválila ji sněmovna. Norma zavádí pravidla pro státní příspěvky na obnovu lesů jejich soukromým vlastníkům.
                       38:50
                       Vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě
                        Slovenský parlament projednává návrh na vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě. Opozice premiérovi vytýká, že váhal s odvoláním vysoké státní úřednice Moniky Jankovské.
                        39:35
                        Odjezd vlaku s matkou dítěte
                         Drama, jehož nedobrovolným aktérem se stala 3letá dívka, se odehrálo na nádraží ve Zlíně. Na nástupišti zůstala sama, když se rozjel vlak, ve kterém ještě byla její matka s dalším dítětem v kočárku.
                         40:00
                         Tři metry pro průjezd záchranářů
                          Bezohledně zaparkovaná auta hlavně na sídlištích velkých měst a v úzkých historických uličkách.
                          41:50
                          Úroda jablek
                           Letošní úroda jablek bude podle odhadů jedna z nejnižších v novodobé české historii.
                           42:03
                           Úspěch studentky pražské FAMU
                            Úspěch pro pražskou FAMU. Studentka Daria Kashcheeva získá studentského Oscara – za animovaný film Dcera. Dnes to potvrdila sama škola.
                            44:10
                            Test českého vynálezu v arabské poušti
                             Ve vyprahlé poušti Spojených arabských emirátů vyrábí české zařízení první litry vody. Jde o technologii, kterou Češi představí na Světové výstavě EXPO v Dubaji příští rok.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž45 minut
                             Další díl
                             14. září 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             21. dubna

                             Headlines — Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristián se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                             21. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             21. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             20. dubna

                             Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                             20. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             20. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. dubna

                             Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                             19. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž56 minut

                             18. dubna

                             Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                             18. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž56 minut

                             18. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             17. dubna

                             Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                             17. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             17. 4. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám