Události

13. září 2019

48 minut

13. září 2019

Obsah dílu

Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiš — Dotace pro farmu Čapí hnízdo — Detaily rozhodnutí — Čapí hnízdo a politika — Reakce z Bruselu — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Čapí hnízdo: co bude následovat? — Další vyšetřování — Růst platů státních zaměstnanců — Vyšetřování pádu mostu v italském Janově — Demokratická nominace do prezidentských voleb — Záplavy ve Španělsku — Pokuta za přechod k jinému operátorovi — Jedna jízdenka na vlaky všech dopravců — Změny u Smart Wings — Přesunutí sochy maršála Koněva — Šéf pražského oddělení vražd končí — Oprava křižovatky v Českých Budějovicích — EET pro všechny obory podnikání — Nedostatek pohonných hmot na Kubě — Stávka v Paříži — Poslanci schválili novelu lesního zákona — Vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě — Odjezd vlaku s matkou dítěte — Tři metry pro průjezd záchranářů — Úroda jablek — Úspěch studentky pražské FAMU — Test českého vynálezu v arabské poušti

Části dílu

00:34
Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiš
  Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiše kvůli padesátimilionové dotaci pro Čapí hnízdo. Městské státní zastupitelství v Praze kauzu zastavilo. Od okamžiku doručení do datových schránek a uplynutí třídenní lhůty pro případné odvolání je rozhodnutí pravomocné.
  02:20
  Dotace pro farmu Čapí hnízdo
   Část politické opozice Babišovi vyčítá například slova z konce srpna, že "jestli existuje spravedlnost, státní zástupce stíhání zastaví." Dnes se tak skutečně stalo.
   05:38
   Detaily rozhodnutí
    Nahlédnutí do zdůvodnění rozhodnutí, které žalobci zveřejnili na webu.
    07:15
    Čapí hnízdo a politika
     Živý vstup Petra Vaška.
     10:59
     Reakce z Bruselu
      Živý vstup Lukáše Dolanského.
      13:01
      Vývoj kauzy Čapí hnízdo
       Živý vstup Barbory Žítkové.
       15:44
       Čapí hnízdo: co bude následovat?
        Živý vstup Barbory Žítkové.
        16:51
        Další vyšetřování
         V souvislosti s Čapím hnízdem se detektivové zajímají ještě o jedno podezření – jde o stamilionové částky, které farmě platil Agrofert za reklamu.
         18:46
         Růst platů státních zaměstnanců
          Koalice se dohodla na růstu platů. Státní zaměstnanci dostanou přidáno 1500 měsíčně. Některým profesím vzroste příjem víc – zruší se totiž i nejnižší tarifní tabulka.
          21:09
          Vyšetřování pádu mostu v italském Janově
           Tři lidé skončili v domácí vazbě v souvislosti s vyšetřováním pádu mostu v italském Janově. Podle policie falšovali zprávy o údržbě a stavu šesti dalších podobných staveb.
           21:33
           Demokratická nominace do prezidentských voleb
            Deset z dvaceti uchazečů o prezidentskou nominaci se kvalifikovalo do třetí debaty Demokratické strany. Favorit Joe Biden se snažil napravit v Houstonu rozpačitý dojem z předchozích vystoupení.
            23:51
            Záplavy ve Španělsku
             24:13
             Pokuta za přechod k jinému operátorovi
              Přechod k jinému operátorovi by měl být snažší. Sněmovnou prošla novela o elektronických komunikacích, která mimo jiné sníží pokuty za změnu poskytovatele služeb.
              24:45
              Jedna jízdenka na vlaky všech dopravců
               Jedna jízdenka na všechny vlaky. Poslanecká sněmovna schválila novelu drážního zákona, která mění současný stav. Cestující si dosud musejí kupovat novou jízdenku vždy při přestupu mezi spoji různých dopravců.
               26:21
               Změny u Smart Wings
                Kapitán aerolinek Smart Wings, který letěl pouze s jedním funkčním motorem přes několik států Evropy, končí ve funkci. Dosud zastával post ředitele pro letový provoz, a to včetně výcviku posádek.
                26:46
                Přesunutí sochy maršála Koněva
                 Vášně kolem rozhodnutí o přesunutí sochy maršála Koněva v Praze 6 na jiné místo neutuchají. Ruský velvyslanec byl dnes kvůli výrokům tamních státníků u náměstka české diplomacie.
                 29:10
                 Šéf pražského oddělení vražd končí
                  Pražskou policii opouští jeden z nejzkušenějších kriminalistů – šéf oddělní vražd Josef Mareš. Na jeho odchod upozornil Deník N. Ředitel pražské policie Tomáš Lerch tvrdí, že Mareš odchází na vlastní žádost.
                  31:28
                  Oprava křižovatky v Českých Budějovicích
                   Živý vstup Martina Donáta.
                   32:42
                   EET pro všechny obory podnikání
                    EET bude platit pro všechny obory podnikání – tedy i pro řemeslníky nebo třeba lékaře. Třetí a čtvrtou vlnu zavádění elektronické evidence tržeb odsouhlasila sněmovna a přehlasovala tak Senát.
                    34:53
                    Nedostatek pohonných hmot na Kubě
                     Kuba se ocitla na hraně vážné ekonomické krize. V zemi rychle docházejí zásoby pohonných hmot. Prezident vyzval obyvatele, aby omezili cesty hromadnou dopravou a připravili se na možné výpadky proudu.
                     36:51
                     Stávka v Paříži
                      Paříž zažila největší stávku dopravců za 12 let. Kolony aut dosáhly dvojnásobku obvyklé délky, celkem 230 kilometrů. V jednu chvíli jezdily pouze dvě linky ze šestnácti.
                      37:14
                      Poslanci schválili novelu lesního zákona
                       Usnadnit a urychlit boj s kůrovcem – úkol novely lesního zákona. Schválila ji sněmovna. Norma zavádí pravidla pro státní příspěvky na obnovu lesů jejich soukromým vlastníkům.
                       38:50
                       Vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě
                        Slovenský parlament projednává návrh na vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě. Opozice premiérovi vytýká, že váhal s odvoláním vysoké státní úřednice Moniky Jankovské.
                        39:35
                        Odjezd vlaku s matkou dítěte
                         Drama, jehož nedobrovolným aktérem se stala 3letá dívka, se odehrálo na nádraží ve Zlíně. Na nástupišti zůstala sama, když se rozjel vlak, ve kterém ještě byla její matka s dalším dítětem v kočárku.
                         40:00
                         Tři metry pro průjezd záchranářů
                          Bezohledně zaparkovaná auta hlavně na sídlištích velkých měst a v úzkých historických uličkách.
                          41:50
                          Úroda jablek
                           Letošní úroda jablek bude podle odhadů jedna z nejnižších v novodobé české historii.
                           42:03
                           Úspěch studentky pražské FAMU
                            Úspěch pro pražskou FAMU. Studentka Daria Kashcheeva získá studentského Oscara – za animovaný film Dcera. Dnes to potvrdila sama škola.
                            44:10
                            Test českého vynálezu v arabské poušti
                             Ve vyprahlé poušti Spojených arabských emirátů vyrábí české zařízení první litry vody. Jde o technologii, kterou Češi představí na Světové výstavě EXPO v Dubaji příští rok.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             14. září 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž50 minut

                             15. květen

                             Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                             Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             15. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             14. květen

                             Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                             Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             14. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             13. květen

                             Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

                             Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             13. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám