13. září 2019

Obsah dílu

Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiš — Dotace pro farmu Čapí hnízdo — Detaily rozhodnutí — Čapí hnízdo a politika — Reakce z Bruselu — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Čapí hnízdo: co bude následovat? — Další vyšetřování — Růst platů státních zaměstnanců — Vyšetřování pádu mostu v italském Janově — Demokratická nominace do prezidentských voleb — Záplavy ve Španělsku — Pokuta za přechod k jinému operátorovi — Jedna jízdenka na vlaky všech dopravců — Změny u Smart Wings — Přesunutí sochy maršála Koněva — Šéf pražského oddělení vražd končí — Oprava křižovatky v Českých Budějovicích — EET pro všechny obory podnikání — Nedostatek pohonných hmot na Kubě — Stávka v Paříži — Poslanci schválili novelu lesního zákona — Vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě — Odjezd vlaku s matkou dítěte — Tři metry pro průjezd záchranářů — Úroda jablek — Úspěch studentky pražské FAMU — Test českého vynálezu v arabské poušti

Části dílu

00:34
Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiš
  Konec trestního stíhání premiéra Andreje Babiše kvůli padesátimilionové dotaci pro Čapí hnízdo. Městské státní zastupitelství v Praze kauzu zastavilo. Od okamžiku doručení do datových schránek a uplynutí třídenní lhůty pro případné odvolání je rozhodnutí pravomocné.
  02:20
  Dotace pro farmu Čapí hnízdo
   Část politické opozice Babišovi vyčítá například slova z konce srpna, že "jestli existuje spravedlnost, státní zástupce stíhání zastaví." Dnes se tak skutečně stalo.
   05:38
   Detaily rozhodnutí
    Nahlédnutí do zdůvodnění rozhodnutí, které žalobci zveřejnili na webu.
    07:15
    Čapí hnízdo a politika
     Živý vstup Petra Vaška.
     10:59
     Reakce z Bruselu
      Živý vstup Lukáše Dolanského.
      13:01
      Vývoj kauzy Čapí hnízdo
       Živý vstup Barbory Žítkové.
       15:44
       Čapí hnízdo: co bude následovat?
        Živý vstup Barbory Žítkové.
        16:51
        Další vyšetřování
         V souvislosti s Čapím hnízdem se detektivové zajímají ještě o jedno podezření – jde o stamilionové částky, které farmě platil Agrofert za reklamu.
         18:46
         Růst platů státních zaměstnanců
          Koalice se dohodla na růstu platů. Státní zaměstnanci dostanou přidáno 1500 měsíčně. Některým profesím vzroste příjem víc – zruší se totiž i nejnižší tarifní tabulka.
          21:09
          Vyšetřování pádu mostu v italském Janově
           Tři lidé skončili v domácí vazbě v souvislosti s vyšetřováním pádu mostu v italském Janově. Podle policie falšovali zprávy o údržbě a stavu šesti dalších podobných staveb.
           21:33
           Demokratická nominace do prezidentských voleb
            Deset z dvaceti uchazečů o prezidentskou nominaci se kvalifikovalo do třetí debaty Demokratické strany. Favorit Joe Biden se snažil napravit v Houstonu rozpačitý dojem z předchozích vystoupení.
            23:51
            Záplavy ve Španělsku
             24:13
             Pokuta za přechod k jinému operátorovi
              Přechod k jinému operátorovi by měl být snažší. Sněmovnou prošla novela o elektronických komunikacích, která mimo jiné sníží pokuty za změnu poskytovatele služeb.
              24:45
              Jedna jízdenka na vlaky všech dopravců
               Jedna jízdenka na všechny vlaky. Poslanecká sněmovna schválila novelu drážního zákona, která mění současný stav. Cestující si dosud musejí kupovat novou jízdenku vždy při přestupu mezi spoji různých dopravců.
               26:21
               Změny u Smart Wings
                Kapitán aerolinek Smart Wings, který letěl pouze s jedním funkčním motorem přes několik států Evropy, končí ve funkci. Dosud zastával post ředitele pro letový provoz, a to včetně výcviku posádek.
                26:46
                Přesunutí sochy maršála Koněva
                 Vášně kolem rozhodnutí o přesunutí sochy maršála Koněva v Praze 6 na jiné místo neutuchají. Ruský velvyslanec byl dnes kvůli výrokům tamních státníků u náměstka české diplomacie.
                 29:10
                 Šéf pražského oddělení vražd končí
                  Pražskou policii opouští jeden z nejzkušenějších kriminalistů – šéf oddělní vražd Josef Mareš. Na jeho odchod upozornil Deník N. Ředitel pražské policie Tomáš Lerch tvrdí, že Mareš odchází na vlastní žádost.
                  31:28
                  Oprava křižovatky v Českých Budějovicích
                   Živý vstup Martina Donáta.
                   32:42
                   EET pro všechny obory podnikání
                    EET bude platit pro všechny obory podnikání – tedy i pro řemeslníky nebo třeba lékaře. Třetí a čtvrtou vlnu zavádění elektronické evidence tržeb odsouhlasila sněmovna a přehlasovala tak Senát.
                    34:53
                    Nedostatek pohonných hmot na Kubě
                     Kuba se ocitla na hraně vážné ekonomické krize. V zemi rychle docházejí zásoby pohonných hmot. Prezident vyzval obyvatele, aby omezili cesty hromadnou dopravou a připravili se na možné výpadky proudu.
                     36:51
                     Stávka v Paříži
                      Paříž zažila největší stávku dopravců za 12 let. Kolony aut dosáhly dvojnásobku obvyklé délky, celkem 230 kilometrů. V jednu chvíli jezdily pouze dvě linky ze šestnácti.
                      37:14
                      Poslanci schválili novelu lesního zákona
                       Usnadnit a urychlit boj s kůrovcem – úkol novely lesního zákona. Schválila ji sněmovna. Norma zavádí pravidla pro státní příspěvky na obnovu lesů jejich soukromým vlastníkům.
                       38:50
                       Vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě
                        Slovenský parlament projednává návrh na vyslovení nedůvěry Pellegriniho vládě. Opozice premiérovi vytýká, že váhal s odvoláním vysoké státní úřednice Moniky Jankovské.
                        39:35
                        Odjezd vlaku s matkou dítěte
                         Drama, jehož nedobrovolným aktérem se stala 3letá dívka, se odehrálo na nádraží ve Zlíně. Na nástupišti zůstala sama, když se rozjel vlak, ve kterém ještě byla její matka s dalším dítětem v kočárku.
                         40:00
                         Tři metry pro průjezd záchranářů
                          Bezohledně zaparkovaná auta hlavně na sídlištích velkých měst a v úzkých historických uličkách.
                          41:50
                          Úroda jablek
                           Letošní úroda jablek bude podle odhadů jedna z nejnižších v novodobé české historii.
                           42:03
                           Úspěch studentky pražské FAMU
                            Úspěch pro pražskou FAMU. Studentka Daria Kashcheeva získá studentského Oscara – za animovaný film Dcera. Dnes to potvrdila sama škola.
                            44:10
                            Test českého vynálezu v arabské poušti
                             Ve vyprahlé poušti Spojených arabských emirátů vyrábí české zařízení první litry vody. Jde o technologii, kterou Češi představí na Světové výstavě EXPO v Dubaji příští rok.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             14. září 2019

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             31. leden

                             31. 1. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             31. leden

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             31. 1. 2023 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             30. leden

                             Headlines — Kalendář Petra Pavla — Rozhovory nově zvoleného prezidenta — Volební dozvuky — Miloš Zeman o důvodech Babišovy prohry — Předposlední pracovní cesta prezidenta — Vzpomínky generálů k výročí vzniku ČR — Boje na jihu a východě Ukrajiny — Boje o Vuhledar — Turecko o rozšíření NATO — Ekologická havárie na Bečvě u soudu — Škoda Auto omezí kvůli čipům výrobu — Má vlast ve velšské opeře — Soud v kauze dotací pro sport — Spotřeba zemního plynu v ČR — Šíření respiračních chorob zpomaluje — Tragická smrt chodkyně v Praze — Vánice na horách — Jmenování předsedy Ústavního soudu — Spor o jmenování nového předsedy ÚS — Slavnostní uvedení nového prezidenta do funkce — Práce neúspěšných kandidátů — Vyšetřování policejní brutality v Memphisu — Útok v pákistánské mešitě — Počet OSVČ — Neomezená stávka zaměstnanců Nexenu — Zemřel Jaroslav Šedivý — Prodejny v malých obcích — Registrace pro ukrajinské uprchlíky — Dostavba D1 u Přerova — Muž s pistolí v Brně — Škodná v šumavských lesích — Podání přiznání k dani z nemovitosti — Čištění hal v Brodu nad Tichou — Hra 1984 ve Švandově divadle

                             30. 1. 2023 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             30. leden

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             30. 1. 2023 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             29. leden

                             Headlines — První kroky zvoleného prezidenta — Další plány nově zvoleného prezidenta — Výběr spolupracovníků Petra Pavla — Příběh z volebního štábu Petra Pavla — Analýza výsledků voleb — Voličské hlasy v prezidentských volbách — Výsledky voleb v regionech — Volební výsledky v Praze — Nejlepší fotografie z volebního dne — Volební zisky Pavla na Litoměřicku — Politická budoucnost Andreje Babiše — Další plány hnutí ANO — Sázky na prezidentské volby — Reakce na volby ze zahraničí — Výrazné symboly kampaně — Boje na Ukrajině — Těžké boje o Bachmut — Politická jednání Petra Pavla — Příznivci Petra Pavla — Příprava inaugurace nové hlavy státu — Poslední dny prezidentsví Miloše Zemana — Poštovní známka s novým prezidentem — Útoky na vojenské objekty v Íránu — Kvalita ovzduší na venkově — Varování před silným větrem — Kauza otravy řeky Bečvy před soudem — Vypjatá předvolební kampaň

                             29. 1. 2023 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             29. leden

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             29. 1. 2023 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám