45 minut

14. září 2019

Obsah dílu

Čerpání evropských peněz — Čerpání evropských peněz — Požáry největších ropných polí světa — Nové potyčky v Hongkongu — Vesnice roku je Lipová — Nemohl soudit, už může — Protesty odborářů — Zabití Hamzy bin Ládina — Protesty žlutých vest ve Francii — Výjimečná fotografie letadla nad Katarem — Dílo skláře Ronyho Plesla v Londýně — Konec trestního stíhání Andreje Babiše — Čapí hnízdo — 75. výročí letecké bitvy nad Krušnohořím — Znojemské historické vinobraní — Miliardy na vodovody a kanalizace — Kauza kolem sochy maršála Koněva — Divočáci ničí úrodu kukuřice — Bezkontaktní placení kartou — Bezkontaktní placení kartou — Počet vydaných karet — Speciální bankovní aplikace — Rakouské Svobodné dál povede Norbert Hofer — Zrušené výběrové řízení na autobusy — Den první pomoci — Volby do zastupitelstev — Chyby v kauze Opencard — Roj sršňů pobodal skupinu turistů — Jičín, město pohádky

Části dílu

00:34
Čerpání evropských peněz
  Asociace krajů varuje vládu, že pokud nedojedná s Evropskou unií lepší podmínky čerpání evropských peněz v příštím programovacím období, budou muset omezit investice.
  01:14
  Čerpání evropských peněz
   Ministerstvo financí odmítá spoluúčast zvýšit. Za změnu může podle ministerstva pro místní rozvoj, kromě toho, že Česká republika bohatne, i hlasování Senátu.
   03:58
   Požáry největších ropných polí světa
    Saúdská Arábie dostala pod kontrolu oheň v největší rafinerii světa a na ropném poli. Obě místa zasáhly ráno střely vyslané z dronů. K akci se přihlásili jemenští povstalci s vazbami na Írán.
    04:24
    Nové potyčky v Hongkongu
     Nové potyčky v Hongkongu – tentokrát mezi příznivci a odpůrci místní vlády. Téměř po čtyřech měsících klidných demonstrací i střetů s policií přitom získávají hongkongské protesty novou podobu.
     06:54
     Vesnice roku je Lipová
      Živý vstup reportéra ČT Josefa Kvasničky.
      08:23
      Nemohl soudit, už může
       Jako přísedícího ho u Okresního soudu v Rychnově nad Kněžnou dvakrát odmítli. Podle Nejvyššího soudu nesměli.
       10:16
       Protesty odborářů
        Příští úterý se do Prahy sjede na 1500 odborářů z celé republiky, oznámila Českomoravská konfederace.
        10:53
        Zabití Hamzy bin Ládina
         Prezident Donald Trump potvrdil smrt Hamzy bin Ládina – syna zakladatele teroristické sítě al-Káida, která stojí za útoky z 11. září 2001.
         11:24
         Protesty žlutých vest ve Francii
          Protesty proti vládě prezidenta Macrona neutichají. Po včerejší rekordní stávce MHD v Paříži se dnes už po čtyřiačtyřicáté sešli ve francouzských městech příznivci hnutí žlutých vest.
          13:37
          Výjimečná fotografie letadla nad Katarem
           Výjimečná fotografie letadla nad Katarem hitem sociálních sítí. Australskému fotografovi se podařilo zachytit sytou duhu v kondenzační stopě.
           13:57
           Dílo skláře Ronyho Plesla v Londýně
            Český sklář Rony Plesl získal velkou pozornost v Londýně. Jeho nejnovější dílo tam je ode dneška k vidění ve slavném Victoria a Albert Muzeu.
            16:34
            Konec trestního stíhání Andreje Babiše
             Konec stíhání Andreje Babiše by mohlo změnit rozložení sil mezi koalicí a opozicí. Pro řadu stran totiž trestní stíhání premiéra bylo hlavním důvodem, proč odmítali jít do koalice. Většina to odmítá i nadále.
             19:25
             Čapí hnízdo
              Státní zastupitelství zastavilo stíhání všech obviněných v kauze Čapí hnízdo s tím, že padesátimilionovou dotaci farma nezískala podvodem.
              21:00
              75. výročí letecké bitvy nad Krušnohořím
               75. výročí letecké bitvy nad Krušnohořím – podle historiků jedna z největších a nejkrvavějších bitev nad střední Evropou. Letadla Spojených států se střetla s německou Luftwaffe.
               21:41
               Znojemské historické vinobraní
                Asi 90 tisíc lidí o tomto víkendu zamíří do Znojma, a to na každoroční historické vinobraní.
                22:49
                Miliardy na vodovody a kanalizace
                 Stát dá tři miliardy navíc na nové vodovody a kanalizace i jejich opravy. Evropské dotace vyhrazené na tyto účely už došly, ale obce chystají další a další projekty.
                 24:48
                 Kauza kolem sochy maršála Koněva
                  25:24
                  Divočáci ničí úrodu kukuřice
                   Podle odhadů zemědělců až čtvrtinu úrody kukuřice v některých částech Česka poničila přemnožená divoká prasata.
                   27:22
                   Bezkontaktní placení kartou
                    Bezkontaktní placení kartou může být ode dneška komplikovanější – už v týdnu předtím varovala Česká národní banka. Problémy by v některých obchodech mohly nastat i při placení menší částky pod 500 korun.
                    29:06
                    Bezkontaktní placení kartou
                     Podle centrální banky nejsou některé terminály v České republice dostatečně připraveny a nemusejí v nich bezkontaktní platby fungovat. Nová opatření by měla zaručit větší bezpečnost při tomto druhu placení.
                     31:12
                     Počet vydaných karet
                      Počet vydaných platebních karet v Česku roste. Vloni jich banky rozdaly o čtyři procenta víc než v předchozím roce.
                      31:55
                      Speciální bankovní aplikace
                       Při placení na internetu už nebude jako doteď stačit jen číslo karty a SMS kód z banky. Podle evropského nařízení musí kupující platbu a svojí identitu víc ověřit.
                       34:06
                       Rakouské Svobodné dál povede Norbert Hofer
                        Prozatímního předsedu potvrdilo ve funkci víc než 98 % delegátů strany.
                        34:33
                        Zrušené výběrové řízení na autobusy
                         Živý vstup Erika Knajfla.
                         35:57
                         Den první pomoci
                          Svět si připomíná den první pomoci. V Česku teď ročně projde kurzem Červeného kříže o desetinu víc laiků než ještě před pěti lety. Podle organizace se lepší i ochota první pomoc poskytnout.
                          38:08
                          Volby do zastupitelstev
                           V místech, kde se rozpadla původní zastupitelstva, obyvatelé vybírají nová – volí se v desítce obcí a jedné pražské městské části. O hlasy usiluje celkem 171 kandidátů.
                           38:31
                           Chyby v kauze Opencard
                            Městský soud v Praze v kauze Opencard zkreslil nebo chybně interpretoval některé důležité důkazy. Vyplývá to z usnesení Vrchního soudu v Praze, který zrušil rozsudek nad exprimátorem hlavního města Tomášem Hudečkem a bývalými radními.
                            41:09
                            Roj sršňů pobodal skupinu turistů
                             41:26
                             Jičín, město pohádky
                              Vrcholí festival Jičín - město Pohádky. Dětský svátek každoročně láká do města desítky tisíc lidí - letos pořadatelé zvolili pohádkovou tématiku Českého ráje.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              15. září 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                              18. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. května

                              Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                              17. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              16. května

                              Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                              16. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              16. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              15. května

                              Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                              15. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              15. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              15. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              14. května

                              Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                              14. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              14. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              14. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám