44 minut

2. červen 2019

Obsah dílu

Headlines — Justiční špičky o kauze čerpání dotací — Další postup kolem materiálu z Bruselu — Dokument o čerpání dotací Agrofertem — Rezignace šéfky německých sociálních demokratů — Mike Pompeo o Íránu — Zadlužení domácností a osobní bankroty — Češi v tureckém vězení — Pokračuje pátrání po pohřešovaných — Penzijní připojištění — Rock for People v ohrožení — Modelář – nový film Petra Zelenky — Spory o úspěšnost vrchních žalobců — 1989: Životní prostředí v Československu — Nové díly cyklu Infiltrace — Nehoda výletní lodi v Benátkách — Český dohled nad migranty v Severní Makedonii — Popíjení cyklistů a vodáků — Tolerance alkoholu u cyklistů a vodáků? — Alkohol a doprava — Degustace na vinařských cyklostezkách — Kauza diskriminace v ostravském hotelu — Solární elektrárny přístupné veřejnosti — Výročí prvních polosvobodných voleb v Polsku — Záchrana perlorodky říční

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Justiční špičky o kauze čerpání dotací
   Dvě špičky české justice, dvě vyjádření o návrhu auditní zprávy o střetu zájmů premiéra. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman označil zjištění za závažná. Podle něj by mohla zavdávat podezření na trestný čin.
   01:29
   Další postup kolem materiálu z Bruselu
    Nejvyšší státní zastupitelství se bude zjištěními v dokumentu zabývat. Komise v návrhu zprávy píše, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů a Česko by mělo vrátit téměř půl miliardy na dotacích.
    04:47
    Dokument o čerpání dotací Agrofertem
     Ještě podrobnější pohled na argumenty, které podle dokumentu dokazují, že Andrej Babiš přes svěřenské fondy stále nepřímo ovládá Agrofert, a je tedy ve střetu zájmů.
     07:30
     Rezignace šéfky německých sociálních demokratů
      Zásadní otřes německé politické scény. Z čela sociálních demokratů odchází Andrea Nahlesová. Ještě nedávno jedna z dominantních sil německé politiky utrpěla v hlasování největší porážku od konce druhé světové války.
      09:53
      Mike Pompeo o Íránu
       Spojené státy jsou ochotné jednat s Teheránem o jeho jaderném programu bez předběžných podmínek. Řekl to šéf americké diplomacie Mike Pompeo, dodal ale, že se Írán musí chovat jako "normální stát". Je to poprvé, co Washington možnost rozhovorů nadnesl.
       10:20
       Zadlužení domácností a osobní bankroty
        Nová šance pro stovky tisíc lidí v dluhové pasti. Platit začala novela insolvenčního zákona – ta má zpřístupnit osobní bankroty víc lidem než nyní. Lidé s exekucemi už nemusejí dokládat, že budou schopní během pěti let splatit třicet procent dluhů.
        13:06
        Češi v tureckém vězení
         Dvojice Čechů vězněná v Turecku je podle diplomatů v pořádku a dobrém stavu. O jejich podmínkách se dál vyjednává. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas dostali předloni víc než šestiletý trest, a to za spolupráci s kurdskými milicemi YPG.
         13:29
         Pokračuje pátrání po pohřešovaných
          Potápěči se zítra znovu pokusí ponořit k vraku vyhlídkové lodi v Budapešti. Po návratu z maďarské metropole to řekla jihokorejská ministryně zahraničí. Právě z tohoto státu většina obětí pochází. Pátrání po nich dosud komplikoval silný proud.
          15:34
          Penzijní připojištění
           Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři si na konci prvního čtvrtletí spořily čtyři miliony a 453 tisíc lidí. O dva tisíce víc než ke konci loňského roku.
           16:00
           Rock for People v ohrožení
            Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
            17:21
            Modelář – nový film Petra Zelenky
             Režisér Petr Zelenka natáčí po pěti letech nový film. Snímek nazvaný Modelář vypráví příběh z prostředí firmy na pronájem dronů.
             20:09
             Spory o úspěšnost vrchních žalobců
              Spor ministerstva spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce – a to kvůli rozdílným statistikám o úspěšnosti vrchních žalobců.
              20:32
              1989: Životní prostředí v Československu
               Teď náš pravidelný nedělní návrat k dění před třiceti lety. Neúnosný stav životního prostředí v Československu zvedal odpor mezi lidmi a nutil tehdejší vládu jednat. V roce 1989 do Prahy svolala mezinárodní konferenci.
               22:42
               Nové díly cyklu Infiltrace
                Cyklus Infiltrace hýbal českým zdravotnictvím. Upozornil na praktiky v pražském terapeutickém centru, kde na rakovinu doporučovali třeba najít si milence. Teď Česká televize uvede další dva díly.
                24:57
                Nehoda výletní lodi v Benátkách
                 Další nehoda výletní lodi - teď očima svědků. Obří plavidlo při pokusu o kotvení v Benátkách narazilo do mola a posléze i do menší lodi. Zranilo se nejmíň pět lidí. Příčinu vyšetřují úřady, italská média spekulují o závadě na motoru.
                 25:21
                 Český dohled nad migranty v Severní Makedonii
                  Policejní prezident Jan Švejdar tento týden navštívil Severní Makedonii, kde čtyřicítka českých policistů pomáhá střežit hranici s Řeckem. Ta v roce 2015 a 2016 zažívala nápor tisíců migrantů. Nyní jich podle českých policistů opět přibývá.
                  29:43
                  Popíjení cyklistů a vodáků
                   Do Česka spolu s červnem a meteorologickým létem přišlo taky odpovídající počasí. Dnešek byl zatím nejteplejším dnem roku. Třeba v Plzni naměřili přes 30 stupňů. A právě tyhle podmínky vylákaly spoustu lidí ven a za sportem.
                   30:38
                   Tolerance alkoholu u cyklistů a vodáků?
                    O tom, zda si vodáci budou moci dát třeba malé pivo, aniž by jim hrozila pokuta, budou znovu politici debatovat. Podle sněmovního návrhu zákona je u malých plavidel bez vlastního pohonu povolený limit půl promile alkoholu v krvi.
                    33:34
                    Alkohol a doprava
                     Téma tolerance alkoholu se objevuje v parlamentu opakovaně. Současná novela o vnitrozemské plavbě - jak jsme slyšeli – počítá s tím, že vodáci by se mohli napít, aniž by jim hrozila pokuta.
                     34:42
                     Degustace na vinařských cyklostezkách
                      Na jihu Moravy mají letitou tradici vinařské stezky, určené převážně pro cyklisty. Ti na nich degustují, byť jim to v tuto chvíli zákon neumožňuje. I to by chtěla novela změnit.
                      36:45
                      Kauza diskriminace v ostravském hotelu
                       Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský nesouhlasí s rozhodnutím svého soudu v kauze údajné diskriminace v ostravském hotelu. Ten odmítal ubytovat Rusy, pokud nepodepíšou nesouhlas s anexí Krymu.
                       37:21
                       Solární elektrárny přístupné veřejnosti
                        Část slunečních elektráren se otevřela veřejnosti – lidé v těchto dnech můžou navštívit asi 20 z nich. Domovní, s bateriemi i tu největší u Vepřeku nedaleko Mělníka. Akce trvá do středy.
                        39:42
                        Výročí prvních polosvobodných voleb v Polsku
                         Poláci si v týdnu připomenou 30 let od prvních částečně svobodných voleb. Komunistický režim tehdy voličům umožnil vybrat víc než třetinu poslanců a všechny senátory. Drtivou většinu mandátů získalo opoziční hnutí Solidarita.
                         41:51
                         Záchrana perlorodky říční
                          Unikátní Česko – německý projekt má u Aše na Chebsku pomoci zachránit vzácnou perlorodku říční. Přímo na hranici tam ochranáři postavili speciální odchovnu s laboratoří. Ve střední Evropě jde o jedno z posledních nalezišť.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          3. červen 2019

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          29. červen

                          Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                          29. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          29. 6. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          28. červen

                          Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                          28. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          28. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          28. 6. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          27. červen

                          Headlines — Výměna ministra školství — Opozice výběr ministra kritizuje — Kdo je Vladimír Balaš — Jednání prezidenta s premiérem — Útok na obchodní centrum v Kremenčuku — Následky útoku na obchodní centrum — Summit G7 o Ukrajině — Rusko v platební neschopnosti — Spory mezi Ruskem a Litvou — Rusko krade ukrajinské obilí — Vyhlášení termínu prezidentských voleb — 72 let od justiční vraždy Milady Horákové — Omezení prodeje nikotinových sáčků — Soud s vězeňským dozorcem — Finanční situace domácností — Havárie Pendolina v Bohumíně — Vyšetřování příčin nehody — Tragická nehoda ve Studénce v roce 2015 — Zpoždění na železnici — Dokument o jednáních Macrona s Putinem — Dodávky plynu do EU — Vyšetřování reklam na Čapím hnízdě — Zdravotní péče o uprchlíky — Pád tribuny v Kolumbii — Účinnost vakcíny Pfizer — Soud s podezřelým z vraždy úřednice — Havárie vody v Brně — Referendum o drůbežárně v Jemnici — Požár vagonu u nádraží v Plzni — Landscape festival v Praze — Jednání přemiéra s prezidentem v Lánech

                          27. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          27. 6. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám