48 minut

3. červen 2019

Obsah dílu

Headlines — Postoj vlády k auditní zprávě EK — Reakce na auditní zprávu EK — Návrh auditní zprávy Evropské komise — Auditní zpráva zmiňuje i ministra Brabce — Prezident Trump na návštěvě Velké Británie — Protesty proti Donaldu Trumpovi — Reakce na návrh ruského zákona k okupaci 1968 — Rekonstrukce železničního uzlu v České Třebové — Bouřky ochromily letiště ve Frankfurtu — Rozhovor s účastníkem masakru na náměstí Nebeského klidu před 30 lety — Vyzvedávání lodi potopené v Budapešti — Národní galerie pod novým vedením — Odvolání ministra Staňka — Su Ťij v Praze — Rozpočtový schodek — Severokorejské dementi — Nové zóny KRNAP — Železniční incident — Padělky známek — Vadná součástka na letounech Boeingu — Problémy regionálních letišť — Dočasné konzuláty ČR v zahraničí — Žádosti o zastavení stíhání — Budoucnost německé koalice — Nový majitel Kiwi.com — Italské vládní spory — Zrušený závod — Češi na výročí vylodění v Normandii — Simulátor pro záchranáře

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Postoj vlády k auditní zprávě EK
   První jednání vlády od chvíle, kdy do Česka dorazilo předběžné znění auditu Evropské komise. Koaliční sociální demokraté chtěli od předsedy kabinetu Andreje Babiše vysvětlit, kde bere jistotu, že stát nebude vracet dotace do Bruselu.
   01:28
   Reakce na auditní zprávu EK
    Sociální demokraté před začátkem jednání kabinetu byli ve vyjádřeních k návrhu auditní zprávy zdrženliví – jasnou podporu premiérovi ale nevyjádřili.
    04:01
    Návrh auditní zprávy Evropské komise
     Návrh auditní zprávy poslala Evropská komise českým orgánům ve čtvrtek. Text už analyzuje státní zastupitelství – Pavel Zeman o víkendu naznačil, že mohl být spáchán trestný čin.
     05:23
     Auditní zpráva zmiňuje i ministra Brabce
      Dokument zmiňuje i ministra životního prostředí Richarda Brabce, který dříve vedl podnik Lovochemie.
      08:36
      Prezident Trump na návštěvě Velké Británie
       Přijetím u britské královské rodiny zahájil americký prezident Donald Trump třídenní státní návštěvu Spojeného království. Do Británie přiletěl šéf Bílého domu ve dnech, kdy ve funkci končí premiérka Theresa Mayová.
       11:20
       Protesty proti Donaldu Trumpovi
        Za necelou hodinu začne státní banket v Buckinghamském paláci, který Alžběta druhá pořádá na prezidentovu počest. Demonstranti naopak slibují velké protesty. Z Londýna živě zpravodaj Bohumil Vostal.
        12:37
        Reakce na návrh ruského zákona k okupaci 1968
         Ministerstvo zahraničí se vymezilo vůči návrhu ruského zákona, který by účastníky srpnové okupace z roku 1968 uznal za válečné veterány. Ministr Tomáš Petříček na Twitteru napsal, že okupace byla v příkrém rozporu s mezinárodním právem.
         13:05
         Rekonstrukce železničního uzlu v České Třebové
          V České Třebové projednávali protihluková opatření, která budou součástí rekonstrukce železničního uzlu.
          15:06
          Bouřky ochromily letiště ve Frankfurtu
           Prudké bouřky na západě Německa ochromily odpoledne provoz na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Frekventovaný dopravní uzel zrušil přes sto letů včetně spoje do Prahy.
           15:26
           Rozhovor s účastníkem masakru na náměstí Nebeského klidu před 30 lety
            Třicet let po masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu, po němž zůstalo přes tisíc mrtvých, patří Čína mezi ekonomické velmoci. Politické represe jsou ale tvrdší než dříve.
            18:16
            Vyzvedávání lodi potopené v Budapešti
             Jihokorejští potápěči mají za sebou první ponor k vraku vyhlídkové lodi v Budapešti.
             18:59
             Národní galerie pod novým vedením
              V rozpočtu Národní galerie pro letošek chybí 30 milionů korun – sdělil to její pověřený ředitel Ivan Morávek. Na své první tiskové konferenci mimo jiné řekl, že kauzu odvolání svého předchůdce Jiřího Fajta považuje za politickou.
              21:07
              Odvolání ministra Staňka
               Šéf ČSSD Jan Hamáček věří, že prezident odvolá ministra kultury Antonína Staňka do konce června. Vicepremiér to řekl před dnešním jednáním vlády. Staňka chce ČSSD nahradit starostou Nového Města na Moravě Michalem Šmardou. Prezident by se s ním měl sejít.
               22:32
               Su Ťij v Praze
                Myanmarská vůdkyně na návštěvě v Praze. Hlavním tématem byla ekonomika.
                23:42
                Rozpočtový schodek
                 Vláda v prvních pěti měsících letoška hospodařila s téměř jednapadesátimiliardovým schodkem. To je nejhorší průběžný výsledek za posledních 7 let.
                 25:41
                 Severokorejské dementi
                  Severokorejská státní média zveřejnila snímek, který má zachycovat i jednoho z hlavních vyjednavačů dohody se Spojenými státy. Kim Jong-čchol na něm sleduje víkendový koncert po boku vůdce KLDR.
                  26:13
                  Nové zóny KRNAP
                   Tradiční členění Krkonošského národního parku na tři zóny, od první nejpřísněji střežené až po tu nejméně hlídanou třetí, po osmadvaceti letech skončí. Nově budou zóny čtyři, přičemž nejvzácnější lokality budou takzvaným klidovým územím.
                   28:33
                   Železniční incident
                    Drážní inspekce vyšetřuje mimořádnou událost na nádraží v Děčíně. Osobní vlak tam vjel na obsazenou kolej a zastavil jen několik metrů před posledním vagonem. Podle inspektorů zřejmě chybovala signalistka, která špatně nastavila výhybku.
                    28:33
                    Padělky známek
                     Česká pošta čelí útoku padělatelů. Do běžného provozu uvedli nepravé známky – devatenáctikorunové s motivem české vlajky. Napodobeniny jsou velmi kvalitní, běžný uživatel je nepozná.
                     30:26
                     Vadná součástka na letounech Boeingu
                      Více než 300 boeingů má na křídlech nejspíš nainstalovány vadné díly. A nejde jen o odstavené modely 737 MAX, ale i o více než stovku novějších modelů klasických 737. Americký federální úřad pro letectví bude vyžadovat jejich urychlenou výměnu.
                      33:43
                      Problémy regionálních letišť
                       Problémy s Boeingy 737 MAX působí potíže už i menším českým letištím: dopravci z nich nechtějí létat na pravidelných linkách. Infrastruktura, do níž investovaly veřejné rozpočty stovky milionů, tak zůstává daleko méně využitá, než se čekalo.
                       36:36
                       Dočasné konzuláty ČR v zahraničí
                        Ministerstvo zahraničních věcí i letos pro letní turistickou sezonu otevře takzvaná konzulární jednatelství – tedy dočasné úřady. Zpřístupněny budou během tohoto a následujícího měsíce v Barceloně, Burgasu a ve dvou městech Chorvatska.
                        38:11
                        Žádosti o zastavení stíhání
                         Dva lidé z kauzy údajného dotačního podvodu kolem Čapího hnízda žádají zastavení trestního stíhání. Potvrdilo to Městské státní zastupitelství v Praze. Podle Českého rozhlasu může takových žádostí ještě přibýt.
                         38:32
                         Budoucnost německé koalice
                          Německé vládní strany chtějí pokračovat ve stávající velké koalici a odmítají předčasné volby – navzdory nedělní rezignaci šéfky SPD Andrey Nahlesové.
                          40:42
                          Nový majitel Kiwi.com
                           Český vyhledávač letenek Kiwi.com má nového většinového majitele – do brněnského startupu vstoupil americký investor General Atlantic. Vedení společnosti i po této změně zůstává, a to včetně zakladatele Olivera Dlouhého.
                           41:59
                           Italské vládní spory
                            Italský premiér Giuseppe Conte pohrozil, že odstoupí, pokud ministři budou pokračovat ve střetu s Evropskou komisí kvůli podobě rozpočtu a pokud vládní strany Liga a Hnutí pěti hvězd nezačnou zase spolupracovat.
                            42:36
                            Zrušený závod
                             Závod v silniční cyklistice "Okolo jižních Čech" se letos nepojede. Organizátor musel osmý ročník nejdelšího tuzemského etapového závodu zrušit. Důvodem je zamítavé stanovisko policie k některým úsekům trasy.
                             43:39
                             Češi na výročí vylodění v Normandii
                              Plzeňský Military Car Club se po pěti letech znovu zúčastní oslav k výročí vylodění Spojenců v Normandii. Jeho členové postavili nedaleko pláže Omaha retro kemp americké armády.
                              46:10
                              Simulátor pro záchranáře
                               Experti z ČVUT vyvinuli simulátor, který změní způsob zaškolování operátorů na lince 155. Počítačový systém napodobuje vývoj krizových situací, které dispečer na telefonu řeší. Už letos začne novinku používat pražská záchranka.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               4. červen 2019

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               13. srpen

                               Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                               13. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               13. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               13. 8. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               12. srpen

                               Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                               12. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               12. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               12. 8. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               11. srpen

                               Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                               11. 8. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               11. srpen

                               Ve znakovém jazyce

                               11. 8. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám