44 minut

2. červen 2019

Část: Nové díly cyklu Infiltrace

Obsah dílu

Headlines — Justiční špičky o kauze čerpání dotací — Další postup kolem materiálu z Bruselu — Dokument o čerpání dotací Agrofertem — Rezignace šéfky německých sociálních demokratů — Mike Pompeo o Íránu — Zadlužení domácností a osobní bankroty — Češi v tureckém vězení — Pokračuje pátrání po pohřešovaných — Penzijní připojištění — Rock for People v ohrožení — Modelář – nový film Petra Zelenky — Spory o úspěšnost vrchních žalobců — 1989: Životní prostředí v Československu — Nové díly cyklu Infiltrace — Nehoda výletní lodi v Benátkách — Český dohled nad migranty v Severní Makedonii — Popíjení cyklistů a vodáků — Tolerance alkoholu u cyklistů a vodáků? — Alkohol a doprava — Degustace na vinařských cyklostezkách — Kauza diskriminace v ostravském hotelu — Solární elektrárny přístupné veřejnosti — Výročí prvních polosvobodných voleb v Polsku — Záchrana perlorodky říční

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Justiční špičky o kauze čerpání dotací
   Dvě špičky české justice, dvě vyjádření o návrhu auditní zprávy o střetu zájmů premiéra. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman označil zjištění za závažná. Podle něj by mohla zavdávat podezření na trestný čin.
   01:29
   Další postup kolem materiálu z Bruselu
    Nejvyšší státní zastupitelství se bude zjištěními v dokumentu zabývat. Komise v návrhu zprávy píše, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů a Česko by mělo vrátit téměř půl miliardy na dotacích.
    04:47
    Dokument o čerpání dotací Agrofertem
     Ještě podrobnější pohled na argumenty, které podle dokumentu dokazují, že Andrej Babiš přes svěřenské fondy stále nepřímo ovládá Agrofert, a je tedy ve střetu zájmů.
     07:30
     Rezignace šéfky německých sociálních demokratů
      Zásadní otřes německé politické scény. Z čela sociálních demokratů odchází Andrea Nahlesová. Ještě nedávno jedna z dominantních sil německé politiky utrpěla v hlasování největší porážku od konce druhé světové války.
      09:53
      Mike Pompeo o Íránu
       Spojené státy jsou ochotné jednat s Teheránem o jeho jaderném programu bez předběžných podmínek. Řekl to šéf americké diplomacie Mike Pompeo, dodal ale, že se Írán musí chovat jako "normální stát". Je to poprvé, co Washington možnost rozhovorů nadnesl.
       10:20
       Zadlužení domácností a osobní bankroty
        Nová šance pro stovky tisíc lidí v dluhové pasti. Platit začala novela insolvenčního zákona – ta má zpřístupnit osobní bankroty víc lidem než nyní. Lidé s exekucemi už nemusejí dokládat, že budou schopní během pěti let splatit třicet procent dluhů.
        13:06
        Češi v tureckém vězení
         Dvojice Čechů vězněná v Turecku je podle diplomatů v pořádku a dobrém stavu. O jejich podmínkách se dál vyjednává. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas dostali předloni víc než šestiletý trest, a to za spolupráci s kurdskými milicemi YPG.
         13:29
         Pokračuje pátrání po pohřešovaných
          Potápěči se zítra znovu pokusí ponořit k vraku vyhlídkové lodi v Budapešti. Po návratu z maďarské metropole to řekla jihokorejská ministryně zahraničí. Právě z tohoto státu většina obětí pochází. Pátrání po nich dosud komplikoval silný proud.
          15:34
          Penzijní připojištění
           Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři si na konci prvního čtvrtletí spořily čtyři miliony a 453 tisíc lidí. O dva tisíce víc než ke konci loňského roku.
           16:00
           Rock for People v ohrožení
            Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
            17:21
            Modelář – nový film Petra Zelenky
             Režisér Petr Zelenka natáčí po pěti letech nový film. Snímek nazvaný Modelář vypráví příběh z prostředí firmy na pronájem dronů.
             20:09
             Spory o úspěšnost vrchních žalobců
              Spor ministerstva spravedlnosti a nejvyššího státního zástupce – a to kvůli rozdílným statistikám o úspěšnosti vrchních žalobců.
              20:32
              1989: Životní prostředí v Československu
               Teď náš pravidelný nedělní návrat k dění před třiceti lety. Neúnosný stav životního prostředí v Československu zvedal odpor mezi lidmi a nutil tehdejší vládu jednat. V roce 1989 do Prahy svolala mezinárodní konferenci.
               22:42
               Nové díly cyklu Infiltrace
                Cyklus Infiltrace hýbal českým zdravotnictvím. Upozornil na praktiky v pražském terapeutickém centru, kde na rakovinu doporučovali třeba najít si milence. Teď Česká televize uvede další dva díly.
                24:57
                Nehoda výletní lodi v Benátkách
                 Další nehoda výletní lodi - teď očima svědků. Obří plavidlo při pokusu o kotvení v Benátkách narazilo do mola a posléze i do menší lodi. Zranilo se nejmíň pět lidí. Příčinu vyšetřují úřady, italská média spekulují o závadě na motoru.
                 25:21
                 Český dohled nad migranty v Severní Makedonii
                  Policejní prezident Jan Švejdar tento týden navštívil Severní Makedonii, kde čtyřicítka českých policistů pomáhá střežit hranici s Řeckem. Ta v roce 2015 a 2016 zažívala nápor tisíců migrantů. Nyní jich podle českých policistů opět přibývá.
                  29:43
                  Popíjení cyklistů a vodáků
                   Do Česka spolu s červnem a meteorologickým létem přišlo taky odpovídající počasí. Dnešek byl zatím nejteplejším dnem roku. Třeba v Plzni naměřili přes 30 stupňů. A právě tyhle podmínky vylákaly spoustu lidí ven a za sportem.
                   30:38
                   Tolerance alkoholu u cyklistů a vodáků?
                    O tom, zda si vodáci budou moci dát třeba malé pivo, aniž by jim hrozila pokuta, budou znovu politici debatovat. Podle sněmovního návrhu zákona je u malých plavidel bez vlastního pohonu povolený limit půl promile alkoholu v krvi.
                    33:34
                    Alkohol a doprava
                     Téma tolerance alkoholu se objevuje v parlamentu opakovaně. Současná novela o vnitrozemské plavbě - jak jsme slyšeli – počítá s tím, že vodáci by se mohli napít, aniž by jim hrozila pokuta.
                     34:42
                     Degustace na vinařských cyklostezkách
                      Na jihu Moravy mají letitou tradici vinařské stezky, určené převážně pro cyklisty. Ti na nich degustují, byť jim to v tuto chvíli zákon neumožňuje. I to by chtěla novela změnit.
                      36:45
                      Kauza diskriminace v ostravském hotelu
                       Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský nesouhlasí s rozhodnutím svého soudu v kauze údajné diskriminace v ostravském hotelu. Ten odmítal ubytovat Rusy, pokud nepodepíšou nesouhlas s anexí Krymu.
                       37:21
                       Solární elektrárny přístupné veřejnosti
                        Část slunečních elektráren se otevřela veřejnosti – lidé v těchto dnech můžou navštívit asi 20 z nich. Domovní, s bateriemi i tu největší u Vepřeku nedaleko Mělníka. Akce trvá do středy.
                        39:42
                        Výročí prvních polosvobodných voleb v Polsku
                         Poláci si v týdnu připomenou 30 let od prvních částečně svobodných voleb. Komunistický režim tehdy voličům umožnil vybrat víc než třetinu poslanců a všechny senátory. Drtivou většinu mandátů získalo opoziční hnutí Solidarita.
                         41:51
                         Záchrana perlorodky říční
                          Unikátní Česko – německý projekt má u Aše na Chebsku pomoci zachránit vzácnou perlorodku říční. Přímo na hranici tam ochranáři postavili speciální odchovnu s laboratoří. Ve střední Evropě jde o jedno z posledních nalezišť.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          3. červen 2019

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          16. srpen

                          Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                          16. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          16. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          15. srpen

                          Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                          15. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          15. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          15. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          14. srpen

                          Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                          14. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          14. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          14. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám