Nahrávám video

6. listopad 2017

Část: OSN a kritika Česka

Obsah dílu

Povolební jednání u prezidenta — Povolební vyjednávání SPD — Závěry jednání v Lánech — Závěrka kandidátek na prezidenta — Jednání předsednictva ODS — Prezidentské volby 2018 — Hromadná střelba v Texasu — Donald Trump v Japonsku — Uklízení následků vichřice — OSN a kritika Česka — Kauza tzv. Paradise Papers — Rezignace jihlavské náměstkyně — Architektura veřejného prostoru — Výjimka z EET — Kauza sraženého chodce — Schopnost splácet dluhy — Odstraňování billboardů kolem dálnic — Nástup Marka Dalíka do vězení — Srovnání výpovědí Marka Dalíka — Profil Marka Dalíka — Hráči v politickém zákulisí — Vzdaní se poslaneckého postu — Situace v Saúdské Arábii — Podmíněné propuštění katalánského premiéra — Růst českého průmyslu — Průmyslová výroba dle odvětví — V litvínovské chemičce testují biosložky druhé generace — Srážka tramvají v Brně — Lyžování v Severní Koreji

Části dílu

00:37
Povolební jednání u prezidenta
  Prezident Miloš Zeman pokračuje v Lánech v jednáních o povolební situaci. Jako čtvrtá v řadě za ním přijela SPD Tomia Okamury.
  01:10
  Povolební vyjednávání SPD
   To, že by Česko neměl vést kabinet bez důvěry, slyšel prezident i od hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Předseda SPD zároveň zkritizoval ANO, že nepředložilo žádný projekt, o kterém by jeho hnutí mohlo jednat.
   04:17
   Závěry jednání v Lánech
    Rozhovor s předsedou SPD - Tomiem Okamurou.
    06:52
    Závěrka kandidátek na prezidenta
     Zájemcům o funkci prezidenta už zbývá jen necelých 21 hodin, aby se zaregistrovali na ministerstvu vnitra. To zatím přijalo 12 přihlášek.
     09:22
     Jednání předsednictva ODS
      Živý vstup redaktora Martina Šnajdra.
      10:36
      Prezidentské volby 2018
       První kolo prezidentské volby se uskuteční 12. a 13. ledna. Pokud v něm žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů - postupují do dalšího kola dva nejsilnější uchazeči, mezi kterými se rozhodne.
       11:33
       Hromadná střelba v Texasu
        Další hromadná střelba ve Spojených státech. Tentokrát útočník zabil v texaské vesnici během bohoslužby dvacet šest lidí. Nejmladší oběti bylo osmnáct měsíců.
        14:02
        Donald Trump v Japonsku
         Éra strategické trpělivosti s KLDR je podle Donalda Trumpa u konce. Silná slova pronesl prezident Spojených států během své první oficiální návštěvy Japonska, které zvažuje nákup amerického vojenského vybavení.
         14:26
         Uklízení následků vichřice
          Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
          16:47
          OSN a kritika Česka
           OSN doporučila Česku, aby zlepšilo integraci Romů do společnosti a důsledněji bojovalo s rasismem a nenávistí vůči menšinám a cizincům.
           17:12
           Kauza tzv. Paradise Papers
            Nové velké odhalení odvodů peněz do daňových rájů. Z druhého největšího úniku důvěrných informací vyplývá, že svůj majetek tímto způsobem optimalizovaly nejen nadnárodní společnosti, ale i celebrity nebo britská královna.
            19:41
            Rezignace jihlavské náměstkyně
             Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová z hnutí ANO bude pokračovat ve funkci jako neuvolněná politička. Paní Mayerová patří mezi obviněné v kauze Čapí hnízdo - stíhání považuje za účelové.
             20:10
             Architektura veřejného prostoru
              Do popředí zájmu českých radnic i obyvatel země se dostává péče o veřejný prostor. Dobře vystavěná náměstí, parky nebo městská zákoutí významně přispívají ke kvalitnímu životnímu prostředí ve městech.
              22:56
              Výjimka z EET
               Prodejci ryb na vánočních trzích a také nevidomí a hluchoslepí podnikatelé nebudou muset elektronicky evidovat své tržby. Dočasnou výjimku z EET pro ně dnes schválila česká vláda.
               25:11
               Kauza sraženého chodce
                Tříletou podmínku dostal u ostravského soudu Jaroslav Hájek. Lékař před rokem v autě srazil chodce na přechodu. Z místa ujel. Zraněný utrpěl mimo jiné otřes mozku.
                25:43
                Schopnost splácet dluhy
                 Schopnost Čechů hradit dluhy se zlepšuje. Podíl těch, kteří neplatí včas, je nejnižší od roku 2008. Ve třetím čtvrtletí mělo dluhy po splatnosti přes 7 % dospělých.
                 26:03
                 Odstraňování billboardů kolem dálnic
                  Jsou nelegální už dva měsíce - za tu dobu se jich ale odstranil jenom zlomek. Billboardy od hlavních tahů mizejí jen velmi pozvolna.
                  28:09
                  Nástup Marka Dalíka do vězení
                   Marek Dalík se odpoledne dostavil do věznice v Ruzyni. Dříve blízký spolupracovník expremiéra Mirka Topolánka byl odsouzený na pět let za podvod při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu.
                   30:37
                   Srovnání výpovědí Marka Dalíka
                    Červen 2014 vs. červenec 2017. V těchto měsících poskytl Marek Dalík soudu dvě zásadní výpovědi. V té první se ke své účasti na schůzce s rakouskými zbrojaři vyjadřoval stroze.
                    32:27
                    Profil Marka Dalíka
                     Krátký portrét - dvaačtyřicetiletý Marek Dalík pochází z Brna. Studoval politologii, za Václava Havla začínal jako stážista na Pražském hradě.
                     33:56
                     Hráči v politickém zákulisí
                      Marek Dalík patřil svého času mezi nejmocnější muže v politickém zákulisí. Veřejnosti skrytých hráčů se značným vlivem se tam ale pohybovalo víc.
                      36:36
                      Vzdaní se poslaneckého postu
                       Liberecký hejtman Martin Půta ve sněmovně za Starosty a nezávislé nezasedne. Jakmile to bude možné, vzdá se svého mandátu. Ten tak přejde na náhradníka.
                       37:32
                       Situace v Saúdské Arábii
                        Saúdská Arábie se vzpamatovává z víkendové smršti událostí. Poblíž rijádského letiště nejprve sestřelili balistickou raketu. Královská čistka poté uvrhla za mříže členy vládnoucího rodu a nakonec zahynul vlivný princ při pádu vrtulníku.
                        39:26
                        Podmíněné propuštění katalánského premiéra
                         Belgický soud podmíněně propustil z vazby bývalého katalánského premiéra i čtyři jeho ministry. O jejich vydání žádá Madrid, který je viní ze vzpoury kvůli jednostrannému vyhlášení nezávislosti.
                         39:45
                         Růst českého průmyslu
                          Růst českého průmyslu mírně zpomalil. Během září si meziročně přilepšil o 4,4 procenta. To je méně než v srpnu. Průmyslníkům ale stoupá poptávka po jejich službách.
                          41:09
                          Průmyslová výroba dle odvětví
                           Nejvíce v září stoupla výroba a rozvod energií - meziročně o 31 procent. Výrazně si polepšili i výrobci chemických látek. Naopak pohoršili si třeba producenti nápojů.
                           42:12
                           V litvínovské chemičce testují biosložky druhé generace
                            Nové příměsi do paliv mají snížit emise oxidu uhličitého a uvolnit zemědělskou půdu. Nově se teď zkouší i jehličí. Chemicky ho upravují ve Finsku. Do Česka se vozí už jako vosk.
                            43:53
                            Srážka tramvají v Brně
                             Deset zraněných - výsledek srážky tramvají v Brně, která až do včerejší půlnoci omezovala provoz. Záběry teď lidé sdílejí na internetu. Podle policie přejel jeden z řidičů na protisměrnou kolej a čelně se srazil s další tramvají.
                             44:37
                             Lyžování v Severní Koreji
                              Tři měsíce zbývají do zimní olympiády v jihokorejském Pchjong-čchangu. Leží asi 65 km od demilitarizované zóny na hranici se Severní Koreou.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              7. listopad 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                              24. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Ve znakovém jazyce

                              24. 9. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. září

                              Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                              23. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. září

                              Ve znakovém jazyce

                              23. 9. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              22. září

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                              22. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              22. září

                              Ve znakovém jazyce

                              22. 9. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám