48 minut

6. listopad 2017

Obsah dílu

Povolební jednání u prezidenta — Povolební vyjednávání SPD — Závěry jednání v Lánech — Závěrka kandidátek na prezidenta — Jednání předsednictva ODS — Prezidentské volby 2018 — Hromadná střelba v Texasu — Donald Trump v Japonsku — Uklízení následků vichřice — OSN a kritika Česka — Kauza tzv. Paradise Papers — Rezignace jihlavské náměstkyně — Architektura veřejného prostoru — Výjimka z EET — Kauza sraženého chodce — Schopnost splácet dluhy — Odstraňování billboardů kolem dálnic — Nástup Marka Dalíka do vězení — Srovnání výpovědí Marka Dalíka — Profil Marka Dalíka — Hráči v politickém zákulisí — Vzdaní se poslaneckého postu — Situace v Saúdské Arábii — Podmíněné propuštění katalánského premiéra — Růst českého průmyslu — Průmyslová výroba dle odvětví — V litvínovské chemičce testují biosložky druhé generace — Srážka tramvají v Brně — Lyžování v Severní Koreji

Části dílu

00:37
Povolební jednání u prezidenta
  Prezident Miloš Zeman pokračuje v Lánech v jednáních o povolební situaci. Jako čtvrtá v řadě za ním přijela SPD Tomia Okamury.
  01:10
  Povolební vyjednávání SPD
   To, že by Česko neměl vést kabinet bez důvěry, slyšel prezident i od hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Předseda SPD zároveň zkritizoval ANO, že nepředložilo žádný projekt, o kterém by jeho hnutí mohlo jednat.
   04:17
   Závěry jednání v Lánech
    Rozhovor s předsedou SPD - Tomiem Okamurou.
    06:52
    Závěrka kandidátek na prezidenta
     Zájemcům o funkci prezidenta už zbývá jen necelých 21 hodin, aby se zaregistrovali na ministerstvu vnitra. To zatím přijalo 12 přihlášek.
     09:22
     Jednání předsednictva ODS
      Živý vstup redaktora Martina Šnajdra.
      10:36
      Prezidentské volby 2018
       První kolo prezidentské volby se uskuteční 12. a 13. ledna. Pokud v něm žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů - postupují do dalšího kola dva nejsilnější uchazeči, mezi kterými se rozhodne.
       11:33
       Hromadná střelba v Texasu
        Další hromadná střelba ve Spojených státech. Tentokrát útočník zabil v texaské vesnici během bohoslužby dvacet šest lidí. Nejmladší oběti bylo osmnáct měsíců.
        14:02
        Donald Trump v Japonsku
         Éra strategické trpělivosti s KLDR je podle Donalda Trumpa u konce. Silná slova pronesl prezident Spojených států během své první oficiální návštěvy Japonska, které zvažuje nákup amerického vojenského vybavení.
         14:26
         Uklízení následků vichřice
          Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
          16:47
          OSN a kritika Česka
           OSN doporučila Česku, aby zlepšilo integraci Romů do společnosti a důsledněji bojovalo s rasismem a nenávistí vůči menšinám a cizincům.
           17:12
           Kauza tzv. Paradise Papers
            Nové velké odhalení odvodů peněz do daňových rájů. Z druhého největšího úniku důvěrných informací vyplývá, že svůj majetek tímto způsobem optimalizovaly nejen nadnárodní společnosti, ale i celebrity nebo britská královna.
            19:41
            Rezignace jihlavské náměstkyně
             Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová z hnutí ANO bude pokračovat ve funkci jako neuvolněná politička. Paní Mayerová patří mezi obviněné v kauze Čapí hnízdo - stíhání považuje za účelové.
             20:10
             Architektura veřejného prostoru
              Do popředí zájmu českých radnic i obyvatel země se dostává péče o veřejný prostor. Dobře vystavěná náměstí, parky nebo městská zákoutí významně přispívají ke kvalitnímu životnímu prostředí ve městech.
              22:56
              Výjimka z EET
               Prodejci ryb na vánočních trzích a také nevidomí a hluchoslepí podnikatelé nebudou muset elektronicky evidovat své tržby. Dočasnou výjimku z EET pro ně dnes schválila česká vláda.
               25:11
               Kauza sraženého chodce
                Tříletou podmínku dostal u ostravského soudu Jaroslav Hájek. Lékař před rokem v autě srazil chodce na přechodu. Z místa ujel. Zraněný utrpěl mimo jiné otřes mozku.
                25:43
                Schopnost splácet dluhy
                 Schopnost Čechů hradit dluhy se zlepšuje. Podíl těch, kteří neplatí včas, je nejnižší od roku 2008. Ve třetím čtvrtletí mělo dluhy po splatnosti přes 7 % dospělých.
                 26:03
                 Odstraňování billboardů kolem dálnic
                  Jsou nelegální už dva měsíce - za tu dobu se jich ale odstranil jenom zlomek. Billboardy od hlavních tahů mizejí jen velmi pozvolna.
                  28:09
                  Nástup Marka Dalíka do vězení
                   Marek Dalík se odpoledne dostavil do věznice v Ruzyni. Dříve blízký spolupracovník expremiéra Mirka Topolánka byl odsouzený na pět let za podvod při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu.
                   30:37
                   Srovnání výpovědí Marka Dalíka
                    Červen 2014 vs. červenec 2017. V těchto měsících poskytl Marek Dalík soudu dvě zásadní výpovědi. V té první se ke své účasti na schůzce s rakouskými zbrojaři vyjadřoval stroze.
                    32:27
                    Profil Marka Dalíka
                     Krátký portrét - dvaačtyřicetiletý Marek Dalík pochází z Brna. Studoval politologii, za Václava Havla začínal jako stážista na Pražském hradě.
                     33:56
                     Hráči v politickém zákulisí
                      Marek Dalík patřil svého času mezi nejmocnější muže v politickém zákulisí. Veřejnosti skrytých hráčů se značným vlivem se tam ale pohybovalo víc.
                      36:36
                      Vzdaní se poslaneckého postu
                       Liberecký hejtman Martin Půta ve sněmovně za Starosty a nezávislé nezasedne. Jakmile to bude možné, vzdá se svého mandátu. Ten tak přejde na náhradníka.
                       37:32
                       Situace v Saúdské Arábii
                        Saúdská Arábie se vzpamatovává z víkendové smršti událostí. Poblíž rijádského letiště nejprve sestřelili balistickou raketu. Královská čistka poté uvrhla za mříže členy vládnoucího rodu a nakonec zahynul vlivný princ při pádu vrtulníku.
                        39:26
                        Podmíněné propuštění katalánského premiéra
                         Belgický soud podmíněně propustil z vazby bývalého katalánského premiéra i čtyři jeho ministry. O jejich vydání žádá Madrid, který je viní ze vzpoury kvůli jednostrannému vyhlášení nezávislosti.
                         39:45
                         Růst českého průmyslu
                          Růst českého průmyslu mírně zpomalil. Během září si meziročně přilepšil o 4,4 procenta. To je méně než v srpnu. Průmyslníkům ale stoupá poptávka po jejich službách.
                          41:09
                          Průmyslová výroba dle odvětví
                           Nejvíce v září stoupla výroba a rozvod energií - meziročně o 31 procent. Výrazně si polepšili i výrobci chemických látek. Naopak pohoršili si třeba producenti nápojů.
                           42:12
                           V litvínovské chemičce testují biosložky druhé generace
                            Nové příměsi do paliv mají snížit emise oxidu uhličitého a uvolnit zemědělskou půdu. Nově se teď zkouší i jehličí. Chemicky ho upravují ve Finsku. Do Česka se vozí už jako vosk.
                            43:53
                            Srážka tramvají v Brně
                             Deset zraněných - výsledek srážky tramvají v Brně, která až do včerejší půlnoci omezovala provoz. Záběry teď lidé sdílejí na internetu. Podle policie přejel jeden z řidičů na protisměrnou kolej a čelně se srazil s další tramvají.
                             44:37
                             Lyžování v Severní Koreji
                              Tři měsíce zbývají do zimní olympiády v jihokorejském Pchjong-čchangu. Leží asi 65 km od demilitarizované zóny na hranici se Severní Koreou.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              7. listopad 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              12. srpen

                              12. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              12. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              12. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              11. srpen

                              Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                              11. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              11. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              11. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              10. srpen

                              Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                              10. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              10. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              10. 8. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám