Nahrávám video

6. listopad 2017

Část: Vzdaní se poslaneckého postu

Obsah dílu

Povolební jednání u prezidenta — Povolební vyjednávání SPD — Závěry jednání v Lánech — Závěrka kandidátek na prezidenta — Jednání předsednictva ODS — Prezidentské volby 2018 — Hromadná střelba v Texasu — Donald Trump v Japonsku — Uklízení následků vichřice — OSN a kritika Česka — Kauza tzv. Paradise Papers — Rezignace jihlavské náměstkyně — Architektura veřejného prostoru — Výjimka z EET — Kauza sraženého chodce — Schopnost splácet dluhy — Odstraňování billboardů kolem dálnic — Nástup Marka Dalíka do vězení — Srovnání výpovědí Marka Dalíka — Profil Marka Dalíka — Hráči v politickém zákulisí — Vzdaní se poslaneckého postu — Situace v Saúdské Arábii — Podmíněné propuštění katalánského premiéra — Růst českého průmyslu — Průmyslová výroba dle odvětví — V litvínovské chemičce testují biosložky druhé generace — Srážka tramvají v Brně — Lyžování v Severní Koreji

Části dílu

00:37
Povolební jednání u prezidenta
  Prezident Miloš Zeman pokračuje v Lánech v jednáních o povolební situaci. Jako čtvrtá v řadě za ním přijela SPD Tomia Okamury.
  01:10
  Povolební vyjednávání SPD
   To, že by Česko neměl vést kabinet bez důvěry, slyšel prezident i od hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Předseda SPD zároveň zkritizoval ANO, že nepředložilo žádný projekt, o kterém by jeho hnutí mohlo jednat.
   04:17
   Závěry jednání v Lánech
    Rozhovor s předsedou SPD - Tomiem Okamurou.
    06:52
    Závěrka kandidátek na prezidenta
     Zájemcům o funkci prezidenta už zbývá jen necelých 21 hodin, aby se zaregistrovali na ministerstvu vnitra. To zatím přijalo 12 přihlášek.
     09:22
     Jednání předsednictva ODS
      Živý vstup redaktora Martina Šnajdra.
      10:36
      Prezidentské volby 2018
       První kolo prezidentské volby se uskuteční 12. a 13. ledna. Pokud v něm žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů - postupují do dalšího kola dva nejsilnější uchazeči, mezi kterými se rozhodne.
       11:33
       Hromadná střelba v Texasu
        Další hromadná střelba ve Spojených státech. Tentokrát útočník zabil v texaské vesnici během bohoslužby dvacet šest lidí. Nejmladší oběti bylo osmnáct měsíců.
        14:02
        Donald Trump v Japonsku
         Éra strategické trpělivosti s KLDR je podle Donalda Trumpa u konce. Silná slova pronesl prezident Spojených států během své první oficiální návštěvy Japonska, které zvažuje nákup amerického vojenského vybavení.
         14:26
         Uklízení následků vichřice
          Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
          16:47
          OSN a kritika Česka
           OSN doporučila Česku, aby zlepšilo integraci Romů do společnosti a důsledněji bojovalo s rasismem a nenávistí vůči menšinám a cizincům.
           17:12
           Kauza tzv. Paradise Papers
            Nové velké odhalení odvodů peněz do daňových rájů. Z druhého největšího úniku důvěrných informací vyplývá, že svůj majetek tímto způsobem optimalizovaly nejen nadnárodní společnosti, ale i celebrity nebo britská královna.
            19:41
            Rezignace jihlavské náměstkyně
             Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová z hnutí ANO bude pokračovat ve funkci jako neuvolněná politička. Paní Mayerová patří mezi obviněné v kauze Čapí hnízdo - stíhání považuje za účelové.
             20:10
             Architektura veřejného prostoru
              Do popředí zájmu českých radnic i obyvatel země se dostává péče o veřejný prostor. Dobře vystavěná náměstí, parky nebo městská zákoutí významně přispívají ke kvalitnímu životnímu prostředí ve městech.
              22:56
              Výjimka z EET
               Prodejci ryb na vánočních trzích a také nevidomí a hluchoslepí podnikatelé nebudou muset elektronicky evidovat své tržby. Dočasnou výjimku z EET pro ně dnes schválila česká vláda.
               25:11
               Kauza sraženého chodce
                Tříletou podmínku dostal u ostravského soudu Jaroslav Hájek. Lékař před rokem v autě srazil chodce na přechodu. Z místa ujel. Zraněný utrpěl mimo jiné otřes mozku.
                25:43
                Schopnost splácet dluhy
                 Schopnost Čechů hradit dluhy se zlepšuje. Podíl těch, kteří neplatí včas, je nejnižší od roku 2008. Ve třetím čtvrtletí mělo dluhy po splatnosti přes 7 % dospělých.
                 26:03
                 Odstraňování billboardů kolem dálnic
                  Jsou nelegální už dva měsíce - za tu dobu se jich ale odstranil jenom zlomek. Billboardy od hlavních tahů mizejí jen velmi pozvolna.
                  28:09
                  Nástup Marka Dalíka do vězení
                   Marek Dalík se odpoledne dostavil do věznice v Ruzyni. Dříve blízký spolupracovník expremiéra Mirka Topolánka byl odsouzený na pět let za podvod při nákupu obrněnců Pandur pro českou armádu.
                   30:37
                   Srovnání výpovědí Marka Dalíka
                    Červen 2014 vs. červenec 2017. V těchto měsících poskytl Marek Dalík soudu dvě zásadní výpovědi. V té první se ke své účasti na schůzce s rakouskými zbrojaři vyjadřoval stroze.
                    32:27
                    Profil Marka Dalíka
                     Krátký portrét - dvaačtyřicetiletý Marek Dalík pochází z Brna. Studoval politologii, za Václava Havla začínal jako stážista na Pražském hradě.
                     33:56
                     Hráči v politickém zákulisí
                      Marek Dalík patřil svého času mezi nejmocnější muže v politickém zákulisí. Veřejnosti skrytých hráčů se značným vlivem se tam ale pohybovalo víc.
                      36:36
                      Vzdaní se poslaneckého postu
                       Liberecký hejtman Martin Půta ve sněmovně za Starosty a nezávislé nezasedne. Jakmile to bude možné, vzdá se svého mandátu. Ten tak přejde na náhradníka.
                       37:32
                       Situace v Saúdské Arábii
                        Saúdská Arábie se vzpamatovává z víkendové smršti událostí. Poblíž rijádského letiště nejprve sestřelili balistickou raketu. Královská čistka poté uvrhla za mříže členy vládnoucího rodu a nakonec zahynul vlivný princ při pádu vrtulníku.
                        39:26
                        Podmíněné propuštění katalánského premiéra
                         Belgický soud podmíněně propustil z vazby bývalého katalánského premiéra i čtyři jeho ministry. O jejich vydání žádá Madrid, který je viní ze vzpoury kvůli jednostrannému vyhlášení nezávislosti.
                         39:45
                         Růst českého průmyslu
                          Růst českého průmyslu mírně zpomalil. Během září si meziročně přilepšil o 4,4 procenta. To je méně než v srpnu. Průmyslníkům ale stoupá poptávka po jejich službách.
                          41:09
                          Průmyslová výroba dle odvětví
                           Nejvíce v září stoupla výroba a rozvod energií - meziročně o 31 procent. Výrazně si polepšili i výrobci chemických látek. Naopak pohoršili si třeba producenti nápojů.
                           42:12
                           V litvínovské chemičce testují biosložky druhé generace
                            Nové příměsi do paliv mají snížit emise oxidu uhličitého a uvolnit zemědělskou půdu. Nově se teď zkouší i jehličí. Chemicky ho upravují ve Finsku. Do Česka se vozí už jako vosk.
                            43:53
                            Srážka tramvají v Brně
                             Deset zraněných - výsledek srážky tramvají v Brně, která až do včerejší půlnoci omezovala provoz. Záběry teď lidé sdílejí na internetu. Podle policie přejel jeden z řidičů na protisměrnou kolej a čelně se srazil s další tramvají.
                             44:37
                             Lyžování v Severní Koreji
                              Tři měsíce zbývají do zimní olympiády v jihokorejském Pchjong-čchangu. Leží asi 65 km od demilitarizované zóny na hranici se Severní Koreou.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              7. listopad 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              3. říjen

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                              3. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              3. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              3. 10. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              2. říjen

                              Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                              2. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              2. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              2. 10. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              1. říjen

                              Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                              1. 10. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              1. říjen

                              Ve znakovém jazyce

                              1. 10. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám