Nahrávám video

7. listopad 2017

Obsah dílu

Prezidentské volby — Uzávěrka pro uchazeče o post prezidenta — Harmonogram prezidentské volby — Donald Trump v Jižní Koreji — Kauza tzv. Paradise Papers — Růst cen nájmů — Povolební vyjednávání — Komunisté a jednání o vládě — NSS a stížnosti na volby — Nové chirurgické centrum v Hradci Králové — Vyšetřování masové vraždy v Texasu — Zemřel Karel Štědrý — Spor o odposlechy v kauze tzv. trafik — Intervence ČNB — Moskevská přehlídka — Sto let od bolševického převratu — Zpracování dřeva — Velký požár tržnice — Opětovná žádost o přerušení výkonu trestu — Prezidentské volby — Vizitky uchazečů — Kauza zakázky na tisk jízdenek — Spor o pokutu kvůli daňovému přiznání — Žraločí hostina v oceánu — 25 let od smrti Alexandra Dubčeka — Situace v Katalánsku — Riziko rozšíření afrického moru prasat — Energetici sníží výkon 4. bloku JE v Dukovanech — Co se bude vysílat na Vánoce

Části dílu

00:38
Prezidentské volby
  18 lidí má zájem být prezidentem České republiky. Ve čtyři odpoledne vypršela lhůta pro podání kandidatury. Listiny přijímá ministerstvo vnitra.
  01:16
  Uzávěrka pro uchazeče o post prezidenta
   Zájemci o post na Pražském hradě jsou tedy v tuto chvíli v evidenci resortu vnitra a úředníci začínají s kontrolou všech náležitostí.
   04:05
   Harmonogram prezidentské volby
    Kontrola podpisových archů bude v následujících týdnech rozhodující pro finální uznání kandidatury. Ministerstvo vnitra prověří podpisy poslanců a senátorů a namátkou také vzorek občanů, kteří podpořili některého z uchazečů.
    04:52
    Donald Trump v Jižní Koreji
     Donald Trump vyzývá Severní Koreu, aby se vzdala jaderných zbraní a přistoupila k jednacímu stolu. Americký prezident to řekl na návštěvě Soulu.
     07:02
     Kauza tzv. Paradise Papers
      V přepočtu půl druhého bilionu korun ročně tratí Evropská unie na daňových únicích odhalených v kauze Paradise Papers. Sumu odhadli ekonomové – víc než čtvrtina připadá na Německo.
      07:28
      Růst cen nájmů
       V Česku se zvedá nájemné, letos šlo nahoru v průměru o 10,5 procenta. Loni se za metr čtvereční platilo 176 korun, dnes je tatáž plocha o 18 korun dražší.
       09:36
       Povolební vyjednávání
        Andrej Babiš už má příslib 9 lidí, že vstoupí do jeho vlády. Dnes řekl, že se mu podařilo sehnat odborníka do funkce ministra průmyslu. Jméno zatím tají.
        12:52
        Komunisté a jednání o vládě
         Rozhovor s Vojtěchem Filipem, předsedou strany KSČM.
         16:14
         NSS a stížnosti na volby
          Volbami se začal zabývat také Nejvyšší správní soud a odmítl prvních 10 stížností na jejich průběh. Instance projednává skoro 70 podnětů, které obdržela.
          17:15
          Nové chirurgické centrum v Hradci Králové
           Fakultní nemocnice v Hradci Králové představila podobu budoucího chirurgického centra. Počítá s cenou skoro 2 a půl miliardy korun. Stavba má začít za 4 roky.
           17:36
           Vyšetřování masové vraždy v Texasu
            Americké letectvo přiznalo pochybení, které možná mělo podíl na nedělní vraždě 26 lidí v texaském kostele. Spočívá v tom, že o násilnické minulosti střelce neinformovalo FBI.
            20:10
            Zemřel Karel Štědrý
             V 80 letech zemřel zpěvák a herec Karel Štědrý. Patřil k tvářím slavné éry tuzemské populární hudby šedesátých let. Začátky kariéry spojil s divadlem Semafor, které spoluzakládal.
             21:24
             Spor o odposlechy v kauze tzv. trafik
              Nová zápletka v kauze takzvaných poslaneckých trafik. Soudkyně Helena Králová označila odposlechy, o které se opírá obžaloba, za nezákonné. Státní zástupci je tak nemohli předestřít bývalému ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi.
              24:00
              Intervence ČNB
               Přesně před čtyřmi roky začala Česká národní banka oslabovat tuzemskou měnu. Předtím se kurz pohyboval kolem hodnoty 25,80 za euro. Pak se dlouho držel nad hranicí 27 korun.
               24:45
               Moskevská přehlídka
                Na Rudém náměstí se konala tradiční přehlídka k výročí vojenského pochodu z roku 1941. Pět měsíců po napadení Německem tehdy vojáci z centra Moskvy mířili přímo na frontu.
                25:19
                Sto let od bolševického převratu
                 Bolševický převrat si připomněli pouze komunisti. Krajní levice vedená Leninem svrhla před 100 lety prozatímní vládu a začala přebírat moc.
                 27:54
                 Zpracování dřeva
                  Ministerstvo zemědělství ustupuje od plošného zákazu těžby zdravých smrků a borovic. Měl platit od listopadu do konce roku – stát tak chtěl uvolnit kapacity firem, aby mohly rychleji zpracovávat dřevo poničené kůrovcovou anebo větrnou kalamitou.
                  28:15
                  Velký požár tržnice
                   Při nočním požáru shořela přibližně čtvrtina tržiště ve Svatém Kříži na Chebsku. Zásah hasičů komplikovaly výbuchy propanbutanových lahví i zábavní pyrotechniky, kterou prodejci nabízeli ve stáncích.
                   30:11
                   Opětovná žádost o přerušení výkonu trestu
                    Roman Janoušek znovu žádá soud o přerušení výkonu trestu. Jako důvod uvedl zdravotní stav. Rozhodnout se má do dvou týdnů. Do vězení se měl lobbista původně vrátit 25. listopadu.
                    30:38
                    Prezidentské volby
                     Sliby se mají plnit, proto se teď vracíme k blížící se prezidentské volbě. Česko bude volit hlavu státu přímo už podruhé. Oproti situaci před pěti lety se změnil postup většiny kandidátů.
                     33:17
                     Vizitky uchazečů
                      Bližší pohled na devět zaregistrovaných uchazečů v abecedním pořadí.
                      38:08
                      Kauza zakázky na tisk jízdenek
                       K soudu jde případ možného poškození pražského dopravního podniku. Souvisí se zakázkami na tisk jízdenek. Podle žalobců přišla městská firma minimálně o 450 milionů.
                       38:49
                       Spor o pokutu kvůli daňovému přiznání
                        Ne každý poplatník si způsob podání může vybrat a ne každý typ přiznání nabízí obě možnosti.
                        40:37
                        Žraločí hostina v oceánu
                         Zajímavé záběry pořídil tým dokumentaristů BBC. Filmaři v ponorce sledovali mršinu velryby, jak klesá ke dnu oceánu. V hloubce přes 700 metrů se pak stali svědky žraločí hostiny.
                         41:12
                         25 let od smrti Alexandra Dubčeka
                          Před 25 roky zemřel na následky autonehody Alexander Dubček, hlavní postava pražského jara 1968. Po okupaci Československa musel z veřejného života na dlouho zmizet.
                          43:51
                          Situace v Katalánsku
                           Strany usilující o samostatnost Katalánska by se měly předčasných voleb účastnit na společné kandidátce. Z Bruselu je k tomu vyzval sesazený premiér regionu Carles Puigdemont i nejsilnější organizace separatistického hnutí.
                           44:13
                           Riziko rozšíření afrického moru prasat
                            Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
                            46:05
                            Energetici sníží výkon 4. bloku JE v Dukovanech
                             46:22
                             Co se bude vysílat na Vánoce
                              Anděl Páně 2, komedie Nejlepší přítel a Tři oříšky pro Popelku – pohádky, které o Vánocích odvysílá Česká televize.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              8. listopad 2017

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                              24. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              24. září

                              Ve znakovém jazyce

                              24. 9. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              23. září

                              Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                              23. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              23. září

                              Ve znakovém jazyce

                              23. 9. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              22. září

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Částečná mobilizace v Rusku — Výměna zajatců — Reakce na výměnu zajatců — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Informování o mobilizaci v Rusku — Boje na Ukrajině — Přípravy komunálních a senátních voleb — Přípravy na volby — Volby v číslech — Šíření opičích neštovic — Zvyšování úrokových sazeb — Drahá a nedostupná hnojiva — Šíření koronaviru v Číně — Volební lístky pro komunální volby — Systém voleb do obecních zastupitelstev — Volby do magistrátu větších měst — Nejčastější otázky a odpovědi — Předvolební debata s předsedy sněmovních stran — Ceny pohonných hmot — Stavba obchvatu Jaroměře — Protesty v Íránu — Inflace a ceny energií v Polsku — Podmínečné propuštění Jaroslava Bartáka — Návrat autobusů na naftu — Předpověď počasí — Sjezd historiků v Ústí nad Labem — Nová podoba Ďáblického hřbitova — Premiéra filmu BANGER.

                              22. 9. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              22. září

                              Ve znakovém jazyce

                              22. 9. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám