Události

8. listopad 2017

48 minut

8. listopad 2017

Obsah dílu

Headlines — Menšinová vláda — Povolební vyjednávání — Rozdělení výborů — Povolební vyjednávání — Trumpův vzkaz KLDR — Trump na návštěvě Číny — Nezaměstnanost v ČR — Neplánovaná odstávka v Dukovanech — Jednání ministrů obrany států NATO — Výhružky časopisu Charlie Hebdo — Louvre v Abú Dhabí — Cestovní ruch v ČR — Los evropský na Opavsku — Nenávistné útoky na teplické školáky — Kontrola kandidátních listin — Kontroly prezidentských kandidátek — Kampaň prezidentských kandidátů — Problém zdvojených podpisů — Nové jízdné Českých drah — Likvidace tlakových lahví při požárech — Rok prezidenta Donalda Trumpa — Amerika rok po zvolení Donalda Trumpa — Prezidentovi muži — Nejbližší tým Donalda Trumpa — Druhý rok Donalda Trumpa — Trumpova komunikace se světem — Kauza sportovních dotací — Twitter rozšiřuje prostor pro uživatele — Plán EK na nižší komise — Lepší život důchodců — Mimořádná opatření kvůli africkému moru — Česko-izraelská filmová spolupráce

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Menšinová vláda
   Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zřejmě v tuto chvíli zná jména jedenácti z celkem čtrnácti členů chystané menšinové vlády. Dnes oznámil, že našel ministry obrany, financí a průmyslu.
   01:19
   Povolební vyjednávání
    KSČM má sedm podmínek, za nichž by mohla vznikající vládu tolerovat. Patří k nim růst minimální mzdy a penzí nebo státní kontrola nad těžbou lithia. Na většinu by vítěz voleb mohl kývnout.
    04:35
    Rozdělení výborů
     S postupujícím jednáním se rýsuje rozdělení sněmovních výborů. Z dnešních slov Jaroslava Faltýnka vyplynulo, že ODS by mohla vést výbor školský, ústavněprávní a ten pro obranu.
     05:25
     Povolební vyjednávání
      Rozhovor s Radkem Vondráčkem, místopředsedou sněmovny.
      07:42
      Trumpův vzkaz KLDR
       Americký prezident Donald Trump znovu ostře vyzval vůdce KLDR, ať nepodceňuje a nepokouší Spojené státy.
       08:13
       Trump na návštěvě Číny
        O Severní Koreji a hlavně o obchodu bude Donald Trump mluvit i v Pekingu, který je další zastávkou jeho asijské cesty. Očekávají se dohody za 9 miliard dolarů.
        09:53
        Nezaměstnanost v ČR
         Nezaměstnaných je v Česku nejmíň za 20 let. Ukazatel klesl na 3,6 procenta, tedy nejníž v Evropské unii. Zároveň stoupá počet volných míst. V nabídce jich je skoro 210 tisíc.
         12:05
         Neplánovaná odstávka v Dukovanech
          Živý vstup redaktora Radovana Daňka.
          13:39
          Jednání ministrů obrany států NATO
           Ministři obrany států NATO jednají o vybudování dvou nových velitelství - jednoho ve Spojených státech, druhého v Evropě. Zodpovídat budou za přesun bojových sil. Aliance tak reaguje na nové bezpečnostní hrozby ve světě.
           13:59
           Výhružky časopisu Charlie Hebdo
            Francouzská prokuratura začala vyšetřovat výhrůžky, které v posledních dnech dostává redakce satirického časopisu Charlie Hebdo.
            16:17
            Louvre v Abú Dhabí
             Proslulý Louvre má první pobočku. Slavnostně ji za účasti prezidenta Macrona otevřeli ve Spojených arabských emirátech. Muzeum v Abú Dhabí navrhl světoznámý francouzský architekt Jean Nouvel.
             16:37
             Cestovní ruch v ČR
              Zájem cestovatelů o Česko roste. Od ledna do září se jich tu ubytovalo bezmála 8 milionů. Proti loňsku to představuje desetinové zlepšení a zároveň nejvyšší číslo od začátku tisíciletí.
              17:16
              Los evropský na Opavsku
               Myslivci z Opavy - Suchých Lazců natočili losa evropského. Podle nich tříletého samce, který nejspíš přišel přes Osoblahu z Polska. Odchyt nechystají. Další exemplář viděli začátkem týdne lidi nedaleko Olomouce.
               17:39
               Nenávistné útoky na teplické školáky
                Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
                19:43
                Kontrola kandidátních listin
                 Ministerstvo vnitra začalo kontrolovat kandidátní listiny do prezidentské volby. Na úřad jich došlo 20. Jedna ale potom, co vypršela včerejší lhůta. A u sedmi chybí podpisy občanů nebo zákonodárců.
                 20:20
                 Kontroly prezidentských kandidátek
                  Živý vstup redaktorky Štěpánky Martanové.
                  24:07
                  Kampaň prezidentských kandidátů
                   Kampaň jednotlivých uchazečů bude v příštích týdnech pravděpodobně zesilovat. Někteří už mají volební heslo i vizuální podobu.
                   25:20
                   Problém zdvojených podpisů
                    Ministerstvo vnitra dnes potvrdilo, že podpis stejného zákonodárce pod listinami více uchazečů neohrozí jejich kandidaturu. Někteří ústavní experti přišli s opačným názorem.
                    26:22
                    Nové jízdné Českých drah
                     S novým jízdním řádem mírně vzrostou ceny Českých drah. Během prosince zdraží v průměru o 2 procenta. Pro představu: na 150 kilometrů dlouhé cestě to znamená 5 korun.
                     26:41
                     Likvidace tlakových lahví při požárech
                      Několik dobře mířených výstřelů může výrazně zkrátit hašení požáru a zvýšit bezpečnost zasahujících záchranářů i lidí v okolí. Jde o situace, kdy jsou v ohni tlakové lahve a hrozí výbuch.
                      29:06
                      Rok prezidenta Donalda Trumpa
                       Přesně před rokem američtí voliči rozhodli o změně kursu Spojených států. V prezidentských volbách zvolili do Bílého domu Donalda Trumpa. Kandidát republikánů porazil demokratku Hillary Clintonovou.
                       30:07
                       Amerika rok po zvolení Donalda Trumpa
                        20. ledna slíbil hned po prezidentské přísaze, že se stane hlasem lidí, kteří se dosud cítili zapomenutí. Americe slíbil změnu a hlavně, že za jeho vlády budou její zájmy vždy prvořadé.
                        33:06
                        Prezidentovi muži
                         Fotografie, která symbolizuje velmi dynamický vývoj v nynějším Bílém domě. Tohle je okamžik, kdy spolu poprvé telefonovali nový americký prezident a jeho ruský protějšek.
                         33:40
                         Nejbližší tým Donalda Trumpa
                          Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
                          35:47
                          Druhý rok Donalda Trumpa
                           Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka.
                           36:57
                           Trumpova komunikace se světem
                            Roosevelt měl rozhlas, Kennedy televizi, Trump má Twitter. Éra sociálních sítí mění i svět politiky. A globální diplomacie. Hrozba jaderným konfliktem tak dneska může zaznít i ve 14 znacích ranního tweetu.
                            39:29
                            Kauza sportovních dotací
                             Policisti dokončují výslechy v kauze sportovních dotací - dnes vypovídal šéf olympijského výboru Jiří Kejval.
                             41:57
                             Twitter rozšiřuje prostor pro uživatele
                              Jejich zprávy můžou místo tradičních 140 nově obsahovat až 280 znaků. Změny, o kterých sociální síť uvažovala řadu let, mají zvýšit návštěvnost.
                              42:20
                              Plán EK na nižší komise
                               Evropská komise chce, aby automobilky v zemích unie vyráběly úspornější a šetrnější vozy s důrazem na alternativní pohony.
                               43:08
                               Lepší život důchodců
                                Důstojná valorizace penzí, náměstek pro seniory na ministerstvu práce, podpora aktivního stáří - hlavní úkoly, které Svaz důchodců formuloval na svém sjezdu.
                                44:58
                                Mimořádná opatření kvůli africkému moru
                                 Na Zlínsku začala platit nová mimořádná opatření kvůli africkému moru prasat. V oblasti lemované ohradníky musejí chovatelé do 1. prosince porazit všechna domácí prasata.
                                 45:15
                                 Česko-izraelská filmová spolupráce
                                  Česko a Izrael podepsaly smlouvu o filmové koprodukci. Tvůrcům umožní čerpat peníze celkem ze sedmi kinematografických fondů a k tomu využívat zkušenosti, lokace i náměty, které se v obou zemích značně liší.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž48 minut
                                  Další díl
                                  9. listopad 2017

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  23. květen

                                  Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                                  23. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  23. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  23. 5. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  22. květen

                                  Růst cen — Reakce vlády na zdražování — Jednorázový příspěvek rodinám — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Situace v Charkově — Požár domu v Ivančicích — Sucho v Česku — Biden v Japonsku — Úspěšný český sklář — Vládní krize v Izraeli — Majetek Putinova poradce v Česku — Debaty o novém národním parku — Opičí neštovice — Zdražení letních dovolených — Dovolená v tuzemsku — Populární lokality v Česku — Rozšiřování NATO — Oprava železničního mostu — Nedostatek papíru — Vysychání rybníka v Plzni — Festival na hradě Helfštýn — Tradiční ukrajinská košile — Střídání vlád v Austrálii — Festival v Cannes

                                  22. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  22. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  22. 5. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  21. květen

                                  Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                                  21. 5. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  21. květen

                                  Ve znakovém jazyce

                                  21. 5. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám