49 minut

9. listopad 2017

Obsah dílu

Povolební jednání hnutí ANO — Rozdělení výborů — Výběr předsedy sněmovny — Stížnosti na sněmovní volby — Prezident Donald Trump v Číně — 106 obětí německého masového vraha — Inflace v ČR — Odpojení od tepla a vody kvůli dluhům — Otázka zákazu látky glyfosát — Vladimir Putin obvinil USA — Představitelé katalánského parlamentu před soudem — Prošetření incidentu v Lipníku nad Bečvou — Česká premiéra Noční sezony — Rasistické útoky v teplické škole — Napadnutí afrického muže v tramvaji — Odstranění závady na potrubí v Dukovanech — Toulavý los na Opavsku — Podvody a okrádání seniorů — Odškodnění v případu Lukáše Komárka — Nejčastější důvody rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem — Boj ředitelky mateřské školy s radními — Růst cen letenek — Pohonné hmoty pro českou armádu — Tresty za podvody při obchodu s mákem — Povinná porážka kvůli prasečímu moru — Léčba deprese — Nehoda prvního minibusu bez řidiče — První jednání rakouské Národní rady — Archeologické nálezy v okolí kutnohorské kostnice — Nová řada úspěšného seriálu Rapl

Části dílu

00:36
Povolební jednání hnutí ANO
  Další povolební jednání a další nabídka hnutí ANO. Hnutí ANO jednalo o programu menšinové vlády s třetí nejsilnější stranou. Pirátům vítězové voleb nabídli, že podpoří jejich návrh na osvobození drobných živnostníků a podnikatelů od EET.
  03:28
  Rozdělení výborů
   Po dnešku je jasno o vedení většiny z osmnácti sněmovních výborů. Piráti získali příslib výboru pro životní prostředí. Chtějí i předsedu výboru pro veřejnou správu, o něj ale usiluje i hnutí ANO.
   04:06
   Výběr předsedy sněmovny
    Rozhovor s Ivanem Bartošem, předsedou Pirátů.
    06:58
    Stížnosti na sněmovní volby
     Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.
     09:12
     Prezident Donald Trump v Číně
      Setkání dvou nejmocnějších mužů světa. A vřelá atmosféra. Čínský hostitel připravil pro amerického prezidenta pompézní přijetí, Donald Trump se vyhnul kritice ve všech sporných otázkách.
      11:33
      106 obětí německého masového vraha
       Nejméně 106 pacientů zavraždil v Německu bývalý ošetřovatel Niels Högel. Po novém prošetření případu to oznámilo státní zastupitelství. Původně úřady uváděly na 90 mrtvých.
       11:55
       Inflace v ČR
        Ceny v Česku rostou nejvíc za pět let, v říjnu skoro o tři procenta. Aktuální data zveřejnil Český statistický úřad. Nejvýrazněji oproti loňsku zdražilo často zmiňované máslo.
        13:31
        Odpojení od tepla a vody kvůli dluhům
         Blížící se zima znamená další starosti pro obyvatele některých domů v Litvínově. Nejčastěji ve vyloučených lokalitách. Většina domů je zadlužená, část z nich před bankrotem.
         15:37
         Otázka zákazu látky glyfosát
          Další bitva ve válce o hubení plevele. Evropská unie dál zvažuje, jestli zakázat v přípravcích látku glyfosát. Členské země se na tom opět neshodly. Stávající povolení vyprší v polovině prosince.
          16:39
          Vladimir Putin obvinil USA
           Vladimir Putin obvinil Spojené státy, že chtějí vyvolat problémy při ruských prezidentských volbách. Podle šéfa Kremlu jde o odvetu za údajné ruské ovlivňování loňských voleb amerických.
           17:07
           Představitelé katalánského parlamentu před soudem
            Vrcholní představitelé katalánského parlamentu před španělským nejvyšším soudem. Vypovídali kvůli vyhlášení nezávislosti autonomní oblasti.
            19:12
            Prošetření incidentu v Lipníku nad Bečvou
             Ministr vnitra Milan Chovanec chce po policii vysvětlení včerejšího incidentu v Lipníku nad Bečvou. Zásah kritizovali třeba předsedové ODS a TOP 09.
             19:58
             Česká premiéra Noční sezony
              Po delší době zase velká role pro herečku Janu Preissovou. V tragikomickém příběhu hraje ženu, kterou opustí dcera. Národní divadlo uvádí v české premiéře hru Rebeccy Lenkiewiczové Noční sezona.
              22:36
              Rasistické útoky v teplické škole
               Nejdřív byla tahle fotografie třídy prvňáků. Po ní lavina komentářů na sociálních sítích, mezi nimi mnoho nenávistných a rasistických. Teď vedení základní školy v teplických Proseticích podpořil veřejně ministr školství Stanislav Štech.
               24:40
               Napadnutí afrického muže v tramvaji
                Ještě jedna událost, kterou policie vyšetřuje jako čin s rasovým podtextem. Tentokrát z Prahy. O víkendu napadla skupina fotbalových fanoušků v tramvaji muže původem ze západní Afriky.
                25:21
                Odstranění závady na potrubí v Dukovanech
                 Technici našli drobnou netěsnost na měřicím potrubí čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. V něm proudí neaktivní voda. Kvůli závadě byl reaktor v noci na středu neplánovaně odstaven.
                 25:39
                 Toulavý los na Opavsku
                  Samec losa evropského se s největší pravděpodobností stále pohybuje v okolí Opavy. Včera večer zachytili jeho stopy myslivci ze Stěbořic.
                  27:19
                  Podvody a okrádání seniorů
                   Smyšlená legenda o vnukovi, který potřebuje nutně peníze nebo vrácení přeplatku za elektřinu či plyn. Zaběhlé triky, kvůli kterým po čtyřech letech opět roste počet okradených lidí, převážně seniorů.
                   29:52
                   Odškodnění v případu Lukáše Komárka
                    Přišel o práci poté, co si řekl o smlouvu na dobu neurčitou, protože na ni měl nárok. A pak na svém právu trval, až mu dal za pravdu Ústavní soud.
                    32:08
                    Nejčastější důvody rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem
                     Lukáš Komárek se domohl zřejmě rekordního odškodnění v dělnické profesi. Nejvíc se lidi obracejí na soudy kvůli organizačním změnám. Jinými slovy – firma zruší obsazenou pozici a zaměstnanec se stává nadbytečným.
                     32:46
                     Boj ředitelky mateřské školy s radními
                      Neuspokojivé pracovní výsledky – právě to zažila v roce 2012 ředitelka mateřské školy v Hradci Králové. Radní ji odvolali 2 měsíce před koncem řádné pracovní smlouvy. A i ona dotáhla svou obranu až k ústavní instanci.
                      35:15
                      Růst cen letenek
                       Rostoucí ceny ropy zdraží dopravu. U benzinu a nafty jde o týdenní nárůsty v desetihaléřích. Po letech se ale zvednou i ceny letenek.
                       36:58
                       Pohonné hmoty pro českou armádu
                        Zdražení pohoných hmot se v tuto chvíli české armády – včetně letectva – nedotkne. Vojáci totiž berou palivo od Státní správy hmotných rezerv dopředu na jeden rok.
                        38:29
                        Tresty za podvody při obchodu s mákem
                         Od pěti a půl roku do deseti let vězení – takové tresty dnes uložil soud Marcele Stavjaníkové, jejímu manželovi Josefovi Stavjaníkovi a zemědělci Josefovi Pospíšilovi za podvody při fiktivních obchodech s mákem a dalšími surovinami.
                         38:55
                         Povinná porážka kvůli prasečímu moru
                          Nečekaný zásah do plánů drobných chovatelů prasat. Na Zlínsku, tam kde hrozí africký mor, musí povinně porazit prasata. Už do konce listopadu, od prosince veterináři domácí chov prasat kvůli obavám z rozšíření nákazy zcela zakázali.
                          41:03
                          Léčba deprese
                           Pokrok v diagnóze a léčbě depresí v ordinacích praktiků. Správně tuto poruchu vyhodnotí ve čtyřiceti procentech případů. Pomáhá jim v tom projekt Rozpoznejte depresi.
                           42:57
                           Nehoda prvního minibusu bez řidiče
                            První minibus bez řidiče ve Spojených státech havaroval jen dvě hodiny po uvedení do ostrého provozu. Počítač po spatření překážky vozidlo okamžitě zastavil, srážce s kamionem, který mu nedal přednost, ale nezabránil.
                            43:19
                            První jednání rakouské Národní rady
                             Ve Vídni se poprvé v novém složení sešla dolní komora rakouského parlamentu. O koalici dál jednají vítězní lidovci s krajně pravicovými Svobodnými.
                             45:21
                             Archeologické nálezy v okolí kutnohorské kostnice
                              V okolí kutnohorské kostnice odkryli archeologové třicet hromadných hrobů. A to je unikátní nález i v evropském měřítku. V každém z nich bylo pohřbeno 50 až 70 lidí, kteří zemřeli na hladomor nebo epidemii moru ve 14. století.
                              46:00
                              Nová řada úspěšného seriálu Rapl
                               Do České televize se vrátí Rapl. Tedy stejnojmenný seriál, v hlavní roli s hercem Hynkem Čermákem. Jedním z témat nové řady bude třeba obchod s lidmi. První série patřila k nejsledovanějším pořadům loňského podzimu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               10. listopad 2017

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               22. únor

                               22. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               22. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               21. únor

                               Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                               21. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               20. únor

                               Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                               20. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               20. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. únor

                               Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                               19. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               18. únor

                               Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                               18. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               18. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 2. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám