Nahrávám video

9. listopad 2017

Obsah dílu

Povolební jednání hnutí ANO — Rozdělení výborů — Výběr předsedy sněmovny — Stížnosti na sněmovní volby — Prezident Donald Trump v Číně — 106 obětí německého masového vraha — Inflace v ČR — Odpojení od tepla a vody kvůli dluhům — Otázka zákazu látky glyfosát — Vladimir Putin obvinil USA — Představitelé katalánského parlamentu před soudem — Prošetření incidentu v Lipníku nad Bečvou — Česká premiéra Noční sezony — Rasistické útoky v teplické škole — Napadnutí afrického muže v tramvaji — Odstranění závady na potrubí v Dukovanech — Toulavý los na Opavsku — Podvody a okrádání seniorů — Odškodnění v případu Lukáše Komárka — Nejčastější důvody rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem — Boj ředitelky mateřské školy s radními — Růst cen letenek — Pohonné hmoty pro českou armádu — Tresty za podvody při obchodu s mákem — Povinná porážka kvůli prasečímu moru — Léčba deprese — Nehoda prvního minibusu bez řidiče — První jednání rakouské Národní rady — Archeologické nálezy v okolí kutnohorské kostnice — Nová řada úspěšného seriálu Rapl

Části dílu

00:36
Povolební jednání hnutí ANO
  Další povolební jednání a další nabídka hnutí ANO. Hnutí ANO jednalo o programu menšinové vlády s třetí nejsilnější stranou. Pirátům vítězové voleb nabídli, že podpoří jejich návrh na osvobození drobných živnostníků a podnikatelů od EET.
  03:28
  Rozdělení výborů
   Po dnešku je jasno o vedení většiny z osmnácti sněmovních výborů. Piráti získali příslib výboru pro životní prostředí. Chtějí i předsedu výboru pro veřejnou správu, o něj ale usiluje i hnutí ANO.
   04:06
   Výběr předsedy sněmovny
    Rozhovor s Ivanem Bartošem, předsedou Pirátů.
    06:58
    Stížnosti na sněmovní volby
     Živý vstup redaktorky Barbory Blažkové.
     09:12
     Prezident Donald Trump v Číně
      Setkání dvou nejmocnějších mužů světa. A vřelá atmosféra. Čínský hostitel připravil pro amerického prezidenta pompézní přijetí, Donald Trump se vyhnul kritice ve všech sporných otázkách.
      11:33
      106 obětí německého masového vraha
       Nejméně 106 pacientů zavraždil v Německu bývalý ošetřovatel Niels Högel. Po novém prošetření případu to oznámilo státní zastupitelství. Původně úřady uváděly na 90 mrtvých.
       11:55
       Inflace v ČR
        Ceny v Česku rostou nejvíc za pět let, v říjnu skoro o tři procenta. Aktuální data zveřejnil Český statistický úřad. Nejvýrazněji oproti loňsku zdražilo často zmiňované máslo.
        13:31
        Odpojení od tepla a vody kvůli dluhům
         Blížící se zima znamená další starosti pro obyvatele některých domů v Litvínově. Nejčastěji ve vyloučených lokalitách. Většina domů je zadlužená, část z nich před bankrotem.
         15:37
         Otázka zákazu látky glyfosát
          Další bitva ve válce o hubení plevele. Evropská unie dál zvažuje, jestli zakázat v přípravcích látku glyfosát. Členské země se na tom opět neshodly. Stávající povolení vyprší v polovině prosince.
          16:39
          Vladimir Putin obvinil USA
           Vladimir Putin obvinil Spojené státy, že chtějí vyvolat problémy při ruských prezidentských volbách. Podle šéfa Kremlu jde o odvetu za údajné ruské ovlivňování loňských voleb amerických.
           17:07
           Představitelé katalánského parlamentu před soudem
            Vrcholní představitelé katalánského parlamentu před španělským nejvyšším soudem. Vypovídali kvůli vyhlášení nezávislosti autonomní oblasti.
            19:12
            Prošetření incidentu v Lipníku nad Bečvou
             Ministr vnitra Milan Chovanec chce po policii vysvětlení včerejšího incidentu v Lipníku nad Bečvou. Zásah kritizovali třeba předsedové ODS a TOP 09.
             19:58
             Česká premiéra Noční sezony
              Po delší době zase velká role pro herečku Janu Preissovou. V tragikomickém příběhu hraje ženu, kterou opustí dcera. Národní divadlo uvádí v české premiéře hru Rebeccy Lenkiewiczové Noční sezona.
              22:36
              Rasistické útoky v teplické škole
               Nejdřív byla tahle fotografie třídy prvňáků. Po ní lavina komentářů na sociálních sítích, mezi nimi mnoho nenávistných a rasistických. Teď vedení základní školy v teplických Proseticích podpořil veřejně ministr školství Stanislav Štech.
               24:40
               Napadnutí afrického muže v tramvaji
                Ještě jedna událost, kterou policie vyšetřuje jako čin s rasovým podtextem. Tentokrát z Prahy. O víkendu napadla skupina fotbalových fanoušků v tramvaji muže původem ze západní Afriky.
                25:21
                Odstranění závady na potrubí v Dukovanech
                 Technici našli drobnou netěsnost na měřicím potrubí čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany. V něm proudí neaktivní voda. Kvůli závadě byl reaktor v noci na středu neplánovaně odstaven.
                 25:39
                 Toulavý los na Opavsku
                  Samec losa evropského se s největší pravděpodobností stále pohybuje v okolí Opavy. Včera večer zachytili jeho stopy myslivci ze Stěbořic.
                  27:19
                  Podvody a okrádání seniorů
                   Smyšlená legenda o vnukovi, který potřebuje nutně peníze nebo vrácení přeplatku za elektřinu či plyn. Zaběhlé triky, kvůli kterým po čtyřech letech opět roste počet okradených lidí, převážně seniorů.
                   29:52
                   Odškodnění v případu Lukáše Komárka
                    Přišel o práci poté, co si řekl o smlouvu na dobu neurčitou, protože na ni měl nárok. A pak na svém právu trval, až mu dal za pravdu Ústavní soud.
                    32:08
                    Nejčastější důvody rozvázání pracovního poměru zaměstnavatelem
                     Lukáš Komárek se domohl zřejmě rekordního odškodnění v dělnické profesi. Nejvíc se lidi obracejí na soudy kvůli organizačním změnám. Jinými slovy – firma zruší obsazenou pozici a zaměstnanec se stává nadbytečným.
                     32:46
                     Boj ředitelky mateřské školy s radními
                      Neuspokojivé pracovní výsledky – právě to zažila v roce 2012 ředitelka mateřské školy v Hradci Králové. Radní ji odvolali 2 měsíce před koncem řádné pracovní smlouvy. A i ona dotáhla svou obranu až k ústavní instanci.
                      35:15
                      Růst cen letenek
                       Rostoucí ceny ropy zdraží dopravu. U benzinu a nafty jde o týdenní nárůsty v desetihaléřích. Po letech se ale zvednou i ceny letenek.
                       36:58
                       Pohonné hmoty pro českou armádu
                        Zdražení pohoných hmot se v tuto chvíli české armády – včetně letectva – nedotkne. Vojáci totiž berou palivo od Státní správy hmotných rezerv dopředu na jeden rok.
                        38:29
                        Tresty za podvody při obchodu s mákem
                         Od pěti a půl roku do deseti let vězení – takové tresty dnes uložil soud Marcele Stavjaníkové, jejímu manželovi Josefovi Stavjaníkovi a zemědělci Josefovi Pospíšilovi za podvody při fiktivních obchodech s mákem a dalšími surovinami.
                         38:55
                         Povinná porážka kvůli prasečímu moru
                          Nečekaný zásah do plánů drobných chovatelů prasat. Na Zlínsku, tam kde hrozí africký mor, musí povinně porazit prasata. Už do konce listopadu, od prosince veterináři domácí chov prasat kvůli obavám z rozšíření nákazy zcela zakázali.
                          41:03
                          Léčba deprese
                           Pokrok v diagnóze a léčbě depresí v ordinacích praktiků. Správně tuto poruchu vyhodnotí ve čtyřiceti procentech případů. Pomáhá jim v tom projekt Rozpoznejte depresi.
                           42:57
                           Nehoda prvního minibusu bez řidiče
                            První minibus bez řidiče ve Spojených státech havaroval jen dvě hodiny po uvedení do ostrého provozu. Počítač po spatření překážky vozidlo okamžitě zastavil, srážce s kamionem, který mu nedal přednost, ale nezabránil.
                            43:19
                            První jednání rakouské Národní rady
                             Ve Vídni se poprvé v novém složení sešla dolní komora rakouského parlamentu. O koalici dál jednají vítězní lidovci s krajně pravicovými Svobodnými.
                             45:21
                             Archeologické nálezy v okolí kutnohorské kostnice
                              V okolí kutnohorské kostnice odkryli archeologové třicet hromadných hrobů. A to je unikátní nález i v evropském měřítku. V každém z nich bylo pohřbeno 50 až 70 lidí, kteří zemřeli na hladomor nebo epidemii moru ve 14. století.
                              46:00
                              Nová řada úspěšného seriálu Rapl
                               Do České televize se vrátí Rapl. Tedy stejnojmenný seriál, v hlavní roli s hercem Hynkem Čermákem. Jedním z témat nové řady bude třeba obchod s lidmi. První série patřila k nejsledovanějším pořadům loňského podzimu.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž48 minut
                               Další díl
                               10. listopad 2017

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               1. říjen

                               Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                               1. 10. 2022 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               1. říjen

                               Ve znakovém jazyce

                               1. 10. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               30. září

                               Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                               30. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               30. září

                               Ve znakovém jazyce

                               30. 9. 2022 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Headlines — Anexe okupovaných oblastí — Ruská anexe okupovaných oblastí — Ukrajinská reakce na anexi — Poškození plynovodů Nord Stream — Kompenzace za dodávky zbraní na Ukrajinu — Jednání ČNB o sazbách — Vývoj základní úrokové sazby — Navýšení letošního rozpočtu — Opatření proti nelegální migraci — Provoz na slovenském pomezí — Kontroly na hranicích — 2. kolo senátních voleb — Povolební vyjednávání o koalicích — Požár luxusního auta — Potíže zemědělců kvůli dešti — Postup ČNB proti inflaci — Změny v rodinných výdajích — Obáváte se znehodnocení svých úspor — Jak zhodnotit úspory — Výslechy v kauze Čapí hnízdo — Řádění hurikánu na Floridě — Ceny energií v Německu — Příčina úmrtí královny Alžběty II. — Opravy Barrandovského mostu — Personální obměna na velitelství armádních sil — Hotely a restaurace na prodej — Protesty ve Francii — Zemřel Coolio — Spor Libanonu a Izraele o plynová ložiska — Lipavský v Kosovu — Buko Alice Nellis v kinech — Festival paměti národa

                               29. 9. 2022 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               29. září

                               Ve znakovém jazyce

                               29. 9. 2022 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám