3. prosinec 2016

Část: Itálie před zásadním referendem

Obsah dílu

Rozpačité nábory k policii — Opakované volby v Rakousku — B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany — Nové investice v ČR — Protesty proti EET — První lyžaři na svazích — Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou — Poslední rozloučení s Fidelem Castrem — Vzdělávání vězňů — Počátky světové kinematografie — Ministrovy priority kolem řízení nemocnic — Požár v oaklandském klubu — Novorozenci drogově závislých matek — Rekonstrukce bitvy u Slavkova — Dohled nad adventními trhy v Drážďanech — Pokles počtu obětí dopravních nehod — Prostřední pruh k předjíždění — Víc peněz pro dlouhodobě nemocné? — Pražské setkání evropských socialistů — Itálie před zásadním referendem — Dobývání Aleppa — Podpora firem v kosmickém průmyslu

Části dílu

00:31
Rozpačité nábory k policii
  Policii se nedaří plnit náborový plán pro letošní rok. Důvodem jsou mimo jiné nízké nástupní platy, které v konkurenci nabídek od soukromých firem, neobstojí.
  04:22
  Opakované volby v Rakousku
   Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
   07:51
   B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany
    08:30
    Nové investice v ČR
     10:33
     Protesty proti EET
      Stovky lidí dnes na Václavském náměstí protestovaly proti elektronické evidenci tržeb. Shromáždění s názvem Za svobodu podnikání svolala Asociace podnikatelů a manažerů.
      11:10
      První lyžaři na svazích
       Živý vstup redaktora Václava Svobody.
       13:51
       Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou
        Čína se ostře ohradila proti telefonátu mezi tchajwanskou prezidentkou a budoucím šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem. Peking Tchaj-wan pokládá za své území. Spojené státy s ním od roku 1979 oficiální styky neudržují.
        14:16
        Poslední rozloučení s Fidelem Castrem
         S kubánským komunistickým vůdcem Fidelem Castrem, který zemřel před osmi dny, se dnes v jeho domovském městě Santiago na východě Kuby loučí desetitisíce lidí - zítra bude tamtéž pohřben.
         16:38
         Vzdělávání vězňů
          Přibývá vězňů, kteří se vzdělávají. Odborné znalosti si letos ve výkonu trestu doplňuje už 1 072 trestanců. Nejčastěji jde o rekvalifikace třeba na pozice malíře, truhláře nebo švadleny.
          16:57
          Počátky světové kinematografie
           Počátky hrané kinematografie i animace představuje výstava Na Film! Uspořádali ji studenti Katedry filmových studií Univerzity Karlovy.
           19:30
           Ministrovy priority kolem řízení nemocnic
            Nejvyšší kontrolní úřad začal prověřovat několik státních zdravotnických zařízení, včetně Nemocnice Na Homolce. Na jejich podivné účty upozornili poslanci.
            22:11
            Požár v oaklandském klubu
             Nejméně devět lidí zemřelo při požáru neoficiálního klubu v kalifornském Oaklandu a kolem 25 dalších se pohřešuje. Oheň vypukl před půlnocí místního času v bývalých skladech, kde mají ateliéry a byty také umělci.
             22:29
             Novorozenci drogově závislých matek
              Každoročně se v Česku narodí matkám závislým na tvrdých drogách kolem 500 dětí s abstinenčními příznaky. Národní protidrogový koordinátor chce situaci zlepšit.
              25:08
              Rekonstrukce bitvy u Slavkova
               Tisíc vojáků v dobových uniformách a 60 jezdců na koních se dnes střetlo u obce Tvarožná na Brněnsku. Deseti tisícům diváků předvedli, jak vypadala bitva, kterou před 211 lety svedly spojenecké armády Rakouska a Ruska proti francouzské.
               25:47
               Dohled nad adventními trhy v Drážďanech
                Nejstarší vánoční trh v Německu pomáhají hlídat čeští policisté. Do Drážďan během adventních víkendů totiž přijíždějí každoročně desítky tisíc Čechů.
                27:34
                Pokles počtu obětí dopravních nehod
                 Snižuje se počet mrtvých po dopravních nehodách. Do konce listopadu na českých silnicích zemřelo 513 lidí. Mohl by to být nejlepší rok v novodobé historii. Odborníci to přičítají především větší bezpečnosti aut a lepší výchově řidičů.
                 31:38
                 Prostřední pruh k předjíždění
                  Za tragickou bilanci silnic první třídy může podle odborníků jejich přetíženost - a následně i nervozita řidičů. Ideální řešení, tedy stavba dálnice, je ale na spoustě míst v nedohlednu, a tak stát hledá alternativy.
                  34:04
                  Víc peněz pro dlouhodobě nemocné?
                   Nemocní, kteří zůstávají dlouho doma, zřejmě od státu dostanou víc peněz. O kolik přesně dojednávají politici. Jasno zatím nemají ani v tom, od kdy by změna měla platit.
                   36:17
                   Pražské setkání evropských socialistů
                    Společný boj proti populismu a protievropským náladám je podle Jeremyho Corbyna jedním z hlavních úkolů evropské levice. Šéf britských labouristů to řekl na kongresu vedení Strany evropských socialistů v Praze.
                    36:50
                    Itálie před zásadním referendem
                     Itálie zažívá den klidu před politickou a ekonomickou bouří. Už zítra budou obyvatelé hlasovat v klíčovém referendu o ústavní reformě. Levicový premiér Matteo Renzi s ní spojil své setrvání ve funkci.
                     39:52
                     Dobývání Aleppa
                      Syrští povstalci ztratili už skoro dvě třetiny území východního Aleppa. Vládní vojska dobyla další čtvrť. Na čtvrt milionu civilistů zůstává už třetí týden v obklíčení těžkých bojů.
                      40:09
                      Podpora firem v kosmickém průmyslu
                       Zdejší firmy se mohou víc uplatnit v kosmickém průmyslu. Česko totiž příští rok o čtvrt miliardy navýší příspěvek pro Evropskou kosmickou agenturu. A podle pravidel se většina peněz vrátí v podobě zakázek pro české výrobce.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       4. prosinec 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       27. květen

                       Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                       27. 5. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       27. květen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 5. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       26. květen

                       Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                       26. 5. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       26. květen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 5. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       25. květen

                       Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                       25. 5. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       25. květen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       25. 5. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám