44 minut

3. prosince 2016

Část: Rekonstrukce bitvy u Slavkova

Obsah dílu

Rozpačité nábory k policii — Opakované volby v Rakousku — B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany — Nové investice v ČR — Protesty proti EET — První lyžaři na svazích — Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou — Poslední rozloučení s Fidelem Castrem — Vzdělávání vězňů — Počátky světové kinematografie — Ministrovy priority kolem řízení nemocnic — Požár v oaklandském klubu — Novorozenci drogově závislých matek — Rekonstrukce bitvy u Slavkova — Dohled nad adventními trhy v Drážďanech — Pokles počtu obětí dopravních nehod — Prostřední pruh k předjíždění — Víc peněz pro dlouhodobě nemocné? — Pražské setkání evropských socialistů — Itálie před zásadním referendem — Dobývání Aleppa — Podpora firem v kosmickém průmyslu

Části dílu

00:31
Rozpačité nábory k policii
  Policii se nedaří plnit náborový plán pro letošní rok. Důvodem jsou mimo jiné nízké nástupní platy, které v konkurenci nabídek od soukromých firem, neobstojí.
  04:22
  Opakované volby v Rakousku
   Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
   07:51
   B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany
    08:30
    Nové investice v ČR
     10:33
     Protesty proti EET
      Stovky lidí dnes na Václavském náměstí protestovaly proti elektronické evidenci tržeb. Shromáždění s názvem Za svobodu podnikání svolala Asociace podnikatelů a manažerů.
      11:10
      První lyžaři na svazích
       Živý vstup redaktora Václava Svobody.
       13:51
       Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou
        Čína se ostře ohradila proti telefonátu mezi tchajwanskou prezidentkou a budoucím šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem. Peking Tchaj-wan pokládá za své území. Spojené státy s ním od roku 1979 oficiální styky neudržují.
        14:16
        Poslední rozloučení s Fidelem Castrem
         S kubánským komunistickým vůdcem Fidelem Castrem, který zemřel před osmi dny, se dnes v jeho domovském městě Santiago na východě Kuby loučí desetitisíce lidí - zítra bude tamtéž pohřben.
         16:38
         Vzdělávání vězňů
          Přibývá vězňů, kteří se vzdělávají. Odborné znalosti si letos ve výkonu trestu doplňuje už 1 072 trestanců. Nejčastěji jde o rekvalifikace třeba na pozice malíře, truhláře nebo švadleny.
          16:57
          Počátky světové kinematografie
           Počátky hrané kinematografie i animace představuje výstava Na Film! Uspořádali ji studenti Katedry filmových studií Univerzity Karlovy.
           19:30
           Ministrovy priority kolem řízení nemocnic
            Nejvyšší kontrolní úřad začal prověřovat několik státních zdravotnických zařízení, včetně Nemocnice Na Homolce. Na jejich podivné účty upozornili poslanci.
            22:11
            Požár v oaklandském klubu
             Nejméně devět lidí zemřelo při požáru neoficiálního klubu v kalifornském Oaklandu a kolem 25 dalších se pohřešuje. Oheň vypukl před půlnocí místního času v bývalých skladech, kde mají ateliéry a byty také umělci.
             22:29
             Novorozenci drogově závislých matek
              Každoročně se v Česku narodí matkám závislým na tvrdých drogách kolem 500 dětí s abstinenčními příznaky. Národní protidrogový koordinátor chce situaci zlepšit.
              25:08
              Rekonstrukce bitvy u Slavkova
               Tisíc vojáků v dobových uniformách a 60 jezdců na koních se dnes střetlo u obce Tvarožná na Brněnsku. Deseti tisícům diváků předvedli, jak vypadala bitva, kterou před 211 lety svedly spojenecké armády Rakouska a Ruska proti francouzské.
               25:47
               Dohled nad adventními trhy v Drážďanech
                Nejstarší vánoční trh v Německu pomáhají hlídat čeští policisté. Do Drážďan během adventních víkendů totiž přijíždějí každoročně desítky tisíc Čechů.
                27:34
                Pokles počtu obětí dopravních nehod
                 Snižuje se počet mrtvých po dopravních nehodách. Do konce listopadu na českých silnicích zemřelo 513 lidí. Mohl by to být nejlepší rok v novodobé historii. Odborníci to přičítají především větší bezpečnosti aut a lepší výchově řidičů.
                 31:38
                 Prostřední pruh k předjíždění
                  Za tragickou bilanci silnic první třídy může podle odborníků jejich přetíženost - a následně i nervozita řidičů. Ideální řešení, tedy stavba dálnice, je ale na spoustě míst v nedohlednu, a tak stát hledá alternativy.
                  34:04
                  Víc peněz pro dlouhodobě nemocné?
                   Nemocní, kteří zůstávají dlouho doma, zřejmě od státu dostanou víc peněz. O kolik přesně dojednávají politici. Jasno zatím nemají ani v tom, od kdy by změna měla platit.
                   36:17
                   Pražské setkání evropských socialistů
                    Společný boj proti populismu a protievropským náladám je podle Jeremyho Corbyna jedním z hlavních úkolů evropské levice. Šéf britských labouristů to řekl na kongresu vedení Strany evropských socialistů v Praze.
                    36:50
                    Itálie před zásadním referendem
                     Itálie zažívá den klidu před politickou a ekonomickou bouří. Už zítra budou obyvatelé hlasovat v klíčovém referendu o ústavní reformě. Levicový premiér Matteo Renzi s ní spojil své setrvání ve funkci.
                     39:52
                     Dobývání Aleppa
                      Syrští povstalci ztratili už skoro dvě třetiny území východního Aleppa. Vládní vojska dobyla další čtvrť. Na čtvrt milionu civilistů zůstává už třetí týden v obklíčení těžkých bojů.
                      40:09
                      Podpora firem v kosmickém průmyslu
                       Zdejší firmy se mohou víc uplatnit v kosmickém průmyslu. Česko totiž příští rok o čtvrt miliardy navýší příspěvek pro Evropskou kosmickou agenturu. A podle pravidel se většina peněz vrátí v podobě zakázek pro české výrobce.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž1 minuta
                       Další díl
                       4. prosince 2016

                       Přehled dílů

                       8331 dostupných
                       Stopáž54 minut

                       24. července

                       Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                       24. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       24. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       24. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž53 minut

                       23. července

                       Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                       23. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž53 minut

                       23. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       22. července

                       Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                       22. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       22. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                       21. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       21. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                       20. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       20. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám