3. prosinec 2016

Obsah dílu

Rozpačité nábory k policii — Opakované volby v Rakousku — B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany — Nové investice v ČR — Protesty proti EET — První lyžaři na svazích — Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou — Poslední rozloučení s Fidelem Castrem — Vzdělávání vězňů — Počátky světové kinematografie — Ministrovy priority kolem řízení nemocnic — Požár v oaklandském klubu — Novorozenci drogově závislých matek — Rekonstrukce bitvy u Slavkova — Dohled nad adventními trhy v Drážďanech — Pokles počtu obětí dopravních nehod — Prostřední pruh k předjíždění — Víc peněz pro dlouhodobě nemocné? — Pražské setkání evropských socialistů — Itálie před zásadním referendem — Dobývání Aleppa — Podpora firem v kosmickém průmyslu

Části dílu

00:31
Rozpačité nábory k policii
  Policii se nedaří plnit náborový plán pro letošní rok. Důvodem jsou mimo jiné nízké nástupní platy, které v konkurenci nabídek od soukromých firem, neobstojí.
  04:22
  Opakované volby v Rakousku
   Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
   07:51
   B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany
    08:30
    Nové investice v ČR
     10:33
     Protesty proti EET
      Stovky lidí dnes na Václavském náměstí protestovaly proti elektronické evidenci tržeb. Shromáždění s názvem Za svobodu podnikání svolala Asociace podnikatelů a manažerů.
      11:10
      První lyžaři na svazích
       Živý vstup redaktora Václava Svobody.
       13:51
       Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou
        Čína se ostře ohradila proti telefonátu mezi tchajwanskou prezidentkou a budoucím šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem. Peking Tchaj-wan pokládá za své území. Spojené státy s ním od roku 1979 oficiální styky neudržují.
        14:16
        Poslední rozloučení s Fidelem Castrem
         S kubánským komunistickým vůdcem Fidelem Castrem, který zemřel před osmi dny, se dnes v jeho domovském městě Santiago na východě Kuby loučí desetitisíce lidí - zítra bude tamtéž pohřben.
         16:38
         Vzdělávání vězňů
          Přibývá vězňů, kteří se vzdělávají. Odborné znalosti si letos ve výkonu trestu doplňuje už 1 072 trestanců. Nejčastěji jde o rekvalifikace třeba na pozice malíře, truhláře nebo švadleny.
          16:57
          Počátky světové kinematografie
           Počátky hrané kinematografie i animace představuje výstava Na Film! Uspořádali ji studenti Katedry filmových studií Univerzity Karlovy.
           19:30
           Ministrovy priority kolem řízení nemocnic
            Nejvyšší kontrolní úřad začal prověřovat několik státních zdravotnických zařízení, včetně Nemocnice Na Homolce. Na jejich podivné účty upozornili poslanci.
            22:11
            Požár v oaklandském klubu
             Nejméně devět lidí zemřelo při požáru neoficiálního klubu v kalifornském Oaklandu a kolem 25 dalších se pohřešuje. Oheň vypukl před půlnocí místního času v bývalých skladech, kde mají ateliéry a byty také umělci.
             22:29
             Novorozenci drogově závislých matek
              Každoročně se v Česku narodí matkám závislým na tvrdých drogách kolem 500 dětí s abstinenčními příznaky. Národní protidrogový koordinátor chce situaci zlepšit.
              25:08
              Rekonstrukce bitvy u Slavkova
               Tisíc vojáků v dobových uniformách a 60 jezdců na koních se dnes střetlo u obce Tvarožná na Brněnsku. Deseti tisícům diváků předvedli, jak vypadala bitva, kterou před 211 lety svedly spojenecké armády Rakouska a Ruska proti francouzské.
               25:47
               Dohled nad adventními trhy v Drážďanech
                Nejstarší vánoční trh v Německu pomáhají hlídat čeští policisté. Do Drážďan během adventních víkendů totiž přijíždějí každoročně desítky tisíc Čechů.
                27:34
                Pokles počtu obětí dopravních nehod
                 Snižuje se počet mrtvých po dopravních nehodách. Do konce listopadu na českých silnicích zemřelo 513 lidí. Mohl by to být nejlepší rok v novodobé historii. Odborníci to přičítají především větší bezpečnosti aut a lepší výchově řidičů.
                 31:38
                 Prostřední pruh k předjíždění
                  Za tragickou bilanci silnic první třídy může podle odborníků jejich přetíženost - a následně i nervozita řidičů. Ideální řešení, tedy stavba dálnice, je ale na spoustě míst v nedohlednu, a tak stát hledá alternativy.
                  34:04
                  Víc peněz pro dlouhodobě nemocné?
                   Nemocní, kteří zůstávají dlouho doma, zřejmě od státu dostanou víc peněz. O kolik přesně dojednávají politici. Jasno zatím nemají ani v tom, od kdy by změna měla platit.
                   36:17
                   Pražské setkání evropských socialistů
                    Společný boj proti populismu a protievropským náladám je podle Jeremyho Corbyna jedním z hlavních úkolů evropské levice. Šéf britských labouristů to řekl na kongresu vedení Strany evropských socialistů v Praze.
                    36:50
                    Itálie před zásadním referendem
                     Itálie zažívá den klidu před politickou a ekonomickou bouří. Už zítra budou obyvatelé hlasovat v klíčovém referendu o ústavní reformě. Levicový premiér Matteo Renzi s ní spojil své setrvání ve funkci.
                     39:52
                     Dobývání Aleppa
                      Syrští povstalci ztratili už skoro dvě třetiny území východního Aleppa. Vládní vojska dobyla další čtvrť. Na čtvrt milionu civilistů zůstává už třetí týden v obklíčení těžkých bojů.
                      40:09
                      Podpora firem v kosmickém průmyslu
                       Zdejší firmy se mohou víc uplatnit v kosmickém průmyslu. Česko totiž příští rok o čtvrt miliardy navýší příspěvek pro Evropskou kosmickou agenturu. A podle pravidel se většina peněz vrátí v podobě zakázek pro české výrobce.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       4. prosinec 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       25. březen

                       Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                       25. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       25. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       25. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       24. březen

                       Headlines — Novela stavebního zákona — Změny ve stavebním řízení — Složitost stavebnho řízení — Summit EU — Boje na Ukrajině — Další ruské útoky na civilní cíle — Kongres praktických lékařů — Trest pro Afghánce za útok na ženy — Vztahy ČR a Jižní Koreji — KLDR testuje nové zbraně — Mimořádné volby v některých obcích — Den Horské služby — Televizní premiéra filmu Poslední závod — Nová zelená úsporám light — Rozhovor se 104letým veteránem — Řidič v protisměru — Znečištěné vlaky — Pomoc u nebankovních úvěrů — Výběr půjček — Novela insolvenčního zákona — Požár penzionu — Poškozený plynovod Nordstream — Kontroverze kolem aplikave TikTok — Akcie bank oslabují — Ocenění Zlatý Ámos — Plzeňský festival světla — 3D brýle a operace mozku — Protesty ve Francii — Rusové omezují dovolené — Obnova muzea v Banské Sitavici — Snižování energetické nročnosti budov — Očkování hus — Popelka v Národnm divadle

                       24. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       24. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       24. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       23. březen

                       Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protiofenzivy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                       23. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       23. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       23. 3. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám