44 minut

3. prosince 2016

Část: První lyžaři na svazích

Obsah dílu

Rozpačité nábory k policii — Opakované volby v Rakousku — B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany — Nové investice v ČR — Protesty proti EET — První lyžaři na svazích — Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou — Poslední rozloučení s Fidelem Castrem — Vzdělávání vězňů — Počátky světové kinematografie — Ministrovy priority kolem řízení nemocnic — Požár v oaklandském klubu — Novorozenci drogově závislých matek — Rekonstrukce bitvy u Slavkova — Dohled nad adventními trhy v Drážďanech — Pokles počtu obětí dopravních nehod — Prostřední pruh k předjíždění — Víc peněz pro dlouhodobě nemocné? — Pražské setkání evropských socialistů — Itálie před zásadním referendem — Dobývání Aleppa — Podpora firem v kosmickém průmyslu

Části dílu

00:31
Rozpačité nábory k policii
  Policii se nedaří plnit náborový plán pro letošní rok. Důvodem jsou mimo jiné nízké nástupní platy, které v konkurenci nabídek od soukromých firem, neobstojí.
  04:22
  Opakované volby v Rakousku
   Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathého.
   07:51
   B. Sobotka a M. Chovanec získali podporu kandidatur na vedení strany
    08:30
    Nové investice v ČR
     10:33
     Protesty proti EET
      Stovky lidí dnes na Václavském náměstí protestovaly proti elektronické evidenci tržeb. Shromáždění s názvem Za svobodu podnikání svolala Asociace podnikatelů a manažerů.
      11:10
      První lyžaři na svazích
       Živý vstup redaktora Václava Svobody.
       13:51
       Trumpův telefonát s tchaj-wanskou prezidentkou
        Čína se ostře ohradila proti telefonátu mezi tchajwanskou prezidentkou a budoucím šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem. Peking Tchaj-wan pokládá za své území. Spojené státy s ním od roku 1979 oficiální styky neudržují.
        14:16
        Poslední rozloučení s Fidelem Castrem
         S kubánským komunistickým vůdcem Fidelem Castrem, který zemřel před osmi dny, se dnes v jeho domovském městě Santiago na východě Kuby loučí desetitisíce lidí - zítra bude tamtéž pohřben.
         16:38
         Vzdělávání vězňů
          Přibývá vězňů, kteří se vzdělávají. Odborné znalosti si letos ve výkonu trestu doplňuje už 1 072 trestanců. Nejčastěji jde o rekvalifikace třeba na pozice malíře, truhláře nebo švadleny.
          16:57
          Počátky světové kinematografie
           Počátky hrané kinematografie i animace představuje výstava Na Film! Uspořádali ji studenti Katedry filmových studií Univerzity Karlovy.
           19:30
           Ministrovy priority kolem řízení nemocnic
            Nejvyšší kontrolní úřad začal prověřovat několik státních zdravotnických zařízení, včetně Nemocnice Na Homolce. Na jejich podivné účty upozornili poslanci.
            22:11
            Požár v oaklandském klubu
             Nejméně devět lidí zemřelo při požáru neoficiálního klubu v kalifornském Oaklandu a kolem 25 dalších se pohřešuje. Oheň vypukl před půlnocí místního času v bývalých skladech, kde mají ateliéry a byty také umělci.
             22:29
             Novorozenci drogově závislých matek
              Každoročně se v Česku narodí matkám závislým na tvrdých drogách kolem 500 dětí s abstinenčními příznaky. Národní protidrogový koordinátor chce situaci zlepšit.
              25:08
              Rekonstrukce bitvy u Slavkova
               Tisíc vojáků v dobových uniformách a 60 jezdců na koních se dnes střetlo u obce Tvarožná na Brněnsku. Deseti tisícům diváků předvedli, jak vypadala bitva, kterou před 211 lety svedly spojenecké armády Rakouska a Ruska proti francouzské.
               25:47
               Dohled nad adventními trhy v Drážďanech
                Nejstarší vánoční trh v Německu pomáhají hlídat čeští policisté. Do Drážďan během adventních víkendů totiž přijíždějí každoročně desítky tisíc Čechů.
                27:34
                Pokles počtu obětí dopravních nehod
                 Snižuje se počet mrtvých po dopravních nehodách. Do konce listopadu na českých silnicích zemřelo 513 lidí. Mohl by to být nejlepší rok v novodobé historii. Odborníci to přičítají především větší bezpečnosti aut a lepší výchově řidičů.
                 31:38
                 Prostřední pruh k předjíždění
                  Za tragickou bilanci silnic první třídy může podle odborníků jejich přetíženost - a následně i nervozita řidičů. Ideální řešení, tedy stavba dálnice, je ale na spoustě míst v nedohlednu, a tak stát hledá alternativy.
                  34:04
                  Víc peněz pro dlouhodobě nemocné?
                   Nemocní, kteří zůstávají dlouho doma, zřejmě od státu dostanou víc peněz. O kolik přesně dojednávají politici. Jasno zatím nemají ani v tom, od kdy by změna měla platit.
                   36:17
                   Pražské setkání evropských socialistů
                    Společný boj proti populismu a protievropským náladám je podle Jeremyho Corbyna jedním z hlavních úkolů evropské levice. Šéf britských labouristů to řekl na kongresu vedení Strany evropských socialistů v Praze.
                    36:50
                    Itálie před zásadním referendem
                     Itálie zažívá den klidu před politickou a ekonomickou bouří. Už zítra budou obyvatelé hlasovat v klíčovém referendu o ústavní reformě. Levicový premiér Matteo Renzi s ní spojil své setrvání ve funkci.
                     39:52
                     Dobývání Aleppa
                      Syrští povstalci ztratili už skoro dvě třetiny území východního Aleppa. Vládní vojska dobyla další čtvrť. Na čtvrt milionu civilistů zůstává už třetí týden v obklíčení těžkých bojů.
                      40:09
                      Podpora firem v kosmickém průmyslu
                       Zdejší firmy se mohou víc uplatnit v kosmickém průmyslu. Česko totiž příští rok o čtvrt miliardy navýší příspěvek pro Evropskou kosmickou agenturu. A podle pravidel se většina peněz vrátí v podobě zakázek pro české výrobce.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž45 minut
                       Další díl
                       4. prosince 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž55 minut

                       22. května

                       Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                       22. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       22. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       22. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       21. května

                       Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                       21. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       21. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       20. května

                       Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                       20. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       20. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       19. května

                       Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                       19. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       19. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 5. 2024 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       18. května

                       Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                       18. 5. 2024 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       18. května

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       18. 5. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám