44 minut

18. říjen 2015

Část: Umělé hlasivky

Obsah dílu

Snazší zaměstnávání lidí — Nezaměstnanost — Práce pro dlouhodobě nezaměstnané — Finanční pomoc a podpora Turecka — Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Prolomení limitů těžby — Prolomení limitů těžby — Úhradová vyhláška — Obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií — Hospodaření Lesů ČR — Pražské Jezulátko nově a moderně — Účast velvyslanců na jednání — Detaily obvinění Jiřího Rozbořila — Pomoc Ukrajině — Čištění Brd — Čištění Brd — Nelegální reklamy — Nelegální reklamy — Pouliční produkce — Úvěrové podvody — Násilí v Izraeli — Umělé hlasivky — Tajfun Koppu — Lázně Prora

Části dílu

00:31
Snazší zaměstnávání lidí
  Snazší zaměstnávání lidí v kategorii 50 plus, mladých do pětadvaceti nebo těch, co se vracejí z mateřské a rodičovské dovolené. Firmám, které jim dají práci, by stát mohl ulevit na sociálním i přes tři tisíce každý měsíc.
  03:13
  Nezaměstnanost
   Nezaměstnanost klíčových skupin, kterým by měl nový návrh především pomoct, je vyšší než průměr.
   03:44
   Práce pro dlouhodobě nezaměstnané
    Dát práci dlouhodobě nezaměstnaným a snížit tak počet lidí, kteří si zvykli pobírat sociální dávky, zkoušejí v Přerově.
    05:42
    Finanční pomoc a podpora Turecka
     Finanční pomoc a podporu Turecka při jednáních o vstupu do Evropské unie slíbila při dnešní návštěvě Ankary Angela Merkelová.
     06:56
     Situace s uprchlíky
      Tisíce uprchlíků proudí už druhý den do západní Evropy přes Slovinsko. Lublaň organizuje jejich cestu k hranicím Rakouska.
      09:06
      Situace s uprchlíky
       Agentura Reuters dnes upozornila na tvrdé zacházení Česka s uprchlíky a zdlouhavá řízení. Dokládá to na případu mladého syrského páru, který se do země nelegálně dostal v autě pašeráka.
       09:33
       Prolomení limitů těžby
        Prolomení limitů těžby je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce možné na Dole Bílina, ale vyloučené na Dole ČSA. Řekl to v Otázkách Václava Moravce.
        10:01
        Prolomení limitů těžby
         Živý vstup Renaty Myslíkové.
         12:38
         Úhradová vyhláška
          Ministerstvo zdravotnictví poslalo do tisku úhradovou vyhlášku - dokument klíčový pro rozdělování peněz v příštím roce. Do zdravotnictví má přitéct asi devět miliard navíc.
          14:53
          Obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií
           V americkém Miami se chystá další kolo vyjednávání o dohodě, která má usnadnit obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Bude to poprvé po protestech v Berlíně.
           17:52
           Hospodaření Lesů ČR
            Lesy ČR dosáhnou letos lepšího hospodářského výsledku než loni. V České televizi to odhadl generální ředitel Daniel Szórád.
            18:18
            Pražské Jezulátko nově a moderně
             Interiér barokního chrámu Panny Marie Vítězné, kam za svatou soškou míří statisíce turistů z celého světa, doplnilo soudobé duchovní umění.
             20:25
             Účast velvyslanců na jednání
              Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek chce apelovat na prezidenta Miloše Zemana, aby na klíčové schůzky v zahraničí vždy bral i velvyslance.
              21:28
              Detaily obvinění Jiřího Rozbořila
               Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil by mohl zveřejnit detaily ze svého obvinění. O souhlas požádá státního zástupce. Udělá to v reakci na výzvu ministra vnitra Milana Chovance.
               24:10
               Pomoc Ukrajině
                Dvakrát víc peněz než loni posílá Česko na pomoc Ukrajině. Celkem 90 milionů míří hlavně na humanitární projekty a rozvoj. Vedle toho pomáhá země i s léčením zraněných.
                26:43
                Čištění Brd
                 Vojenští pyrotechnici zatím pročesali a zbavili munice necelou polovinu brdského armádního prostoru - více než 56 kilometrů čtverečních.
                 27:09
                 Čištění Brd
                  Vojáci předpokládají, že Brdy zcela zbaví nevybuchlé munice do konce roku 2017.
                  29:02
                  Nelegální reklamy
                   Volně stojící cedule, živá reklama nebo zboží vystavené před obchodem - památkové rezervace ve městech jsou plné nelegálních poutačů.
                   32:11
                   Nelegální reklamy
                    Jaká pravidla platí v centru Prahy?
                    32:45
                    Pouliční produkce
                     Praha pracuje na výrazném zpřísnění své vyhlášky o pouličním umění. Přibývají další ulice s úplným zákazem hudební produkce a z historického centra má zmizet zvuk některých konkrétních nástrojů.
                     36:07
                     Úvěrové podvody
                      Nejvyšší počet - přes čtyři tisíce dvě stě úvěrových podvodů - za posledních pět let řeší aktuálně policie. Před čtyřmi lety jich za stejné období byla necelá polovina.
                      38:13
                      Násilí v Izraeli
                       38:31
                       Umělé hlasivky
                        Čeští vědci vyvíjejí umělé hlasivky - pro ty, kteří kvůli nádoru přišli o hrtan. V republice onemocní tímto typem rakoviny až 500 lidí za rok.
                        40:43
                        Tajfun Koppu
                         Na Filipínách udeřil tajfun Koppu. Úřady kvůli němu evakuovaly tisíce lidí a zrušily vnitrostátní lety.
                         41:14
                         Lázně Prora
                          Z Hitlerovy chlouby se stává luxusní hotel. Nacistické lázně Prora, gigantický komplex pro 20 tisíc rekreantů na ostrově Rujána, po letech chátrání našly soukromé investory.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          19. říjen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          16. srpen

                          Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                          16. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          16. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          15. srpen

                          Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                          15. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          15. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          15. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          14. srpen

                          Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                          14. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          14. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          14. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám