44 minut

18. říjen 2015

Část: Čištění Brd

Obsah dílu

Snazší zaměstnávání lidí — Nezaměstnanost — Práce pro dlouhodobě nezaměstnané — Finanční pomoc a podpora Turecka — Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Prolomení limitů těžby — Prolomení limitů těžby — Úhradová vyhláška — Obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií — Hospodaření Lesů ČR — Pražské Jezulátko nově a moderně — Účast velvyslanců na jednání — Detaily obvinění Jiřího Rozbořila — Pomoc Ukrajině — Čištění Brd — Čištění Brd — Nelegální reklamy — Nelegální reklamy — Pouliční produkce — Úvěrové podvody — Násilí v Izraeli — Umělé hlasivky — Tajfun Koppu — Lázně Prora

Části dílu

00:31
Snazší zaměstnávání lidí
  Snazší zaměstnávání lidí v kategorii 50 plus, mladých do pětadvaceti nebo těch, co se vracejí z mateřské a rodičovské dovolené. Firmám, které jim dají práci, by stát mohl ulevit na sociálním i přes tři tisíce každý měsíc.
  03:13
  Nezaměstnanost
   Nezaměstnanost klíčových skupin, kterým by měl nový návrh především pomoct, je vyšší než průměr.
   03:44
   Práce pro dlouhodobě nezaměstnané
    Dát práci dlouhodobě nezaměstnaným a snížit tak počet lidí, kteří si zvykli pobírat sociální dávky, zkoušejí v Přerově.
    05:42
    Finanční pomoc a podpora Turecka
     Finanční pomoc a podporu Turecka při jednáních o vstupu do Evropské unie slíbila při dnešní návštěvě Ankary Angela Merkelová.
     06:56
     Situace s uprchlíky
      Tisíce uprchlíků proudí už druhý den do západní Evropy přes Slovinsko. Lublaň organizuje jejich cestu k hranicím Rakouska.
      09:06
      Situace s uprchlíky
       Agentura Reuters dnes upozornila na tvrdé zacházení Česka s uprchlíky a zdlouhavá řízení. Dokládá to na případu mladého syrského páru, který se do země nelegálně dostal v autě pašeráka.
       09:33
       Prolomení limitů těžby
        Prolomení limitů těžby je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce možné na Dole Bílina, ale vyloučené na Dole ČSA. Řekl to v Otázkách Václava Moravce.
        10:01
        Prolomení limitů těžby
         Živý vstup Renaty Myslíkové.
         12:38
         Úhradová vyhláška
          Ministerstvo zdravotnictví poslalo do tisku úhradovou vyhlášku - dokument klíčový pro rozdělování peněz v příštím roce. Do zdravotnictví má přitéct asi devět miliard navíc.
          14:53
          Obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií
           V americkém Miami se chystá další kolo vyjednávání o dohodě, která má usnadnit obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Bude to poprvé po protestech v Berlíně.
           17:52
           Hospodaření Lesů ČR
            Lesy ČR dosáhnou letos lepšího hospodářského výsledku než loni. V České televizi to odhadl generální ředitel Daniel Szórád.
            18:18
            Pražské Jezulátko nově a moderně
             Interiér barokního chrámu Panny Marie Vítězné, kam za svatou soškou míří statisíce turistů z celého světa, doplnilo soudobé duchovní umění.
             20:25
             Účast velvyslanců na jednání
              Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek chce apelovat na prezidenta Miloše Zemana, aby na klíčové schůzky v zahraničí vždy bral i velvyslance.
              21:28
              Detaily obvinění Jiřího Rozbořila
               Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil by mohl zveřejnit detaily ze svého obvinění. O souhlas požádá státního zástupce. Udělá to v reakci na výzvu ministra vnitra Milana Chovance.
               24:10
               Pomoc Ukrajině
                Dvakrát víc peněz než loni posílá Česko na pomoc Ukrajině. Celkem 90 milionů míří hlavně na humanitární projekty a rozvoj. Vedle toho pomáhá země i s léčením zraněných.
                26:43
                Čištění Brd
                 Vojenští pyrotechnici zatím pročesali a zbavili munice necelou polovinu brdského armádního prostoru - více než 56 kilometrů čtverečních.
                 27:09
                 Čištění Brd
                  Vojáci předpokládají, že Brdy zcela zbaví nevybuchlé munice do konce roku 2017.
                  29:02
                  Nelegální reklamy
                   Volně stojící cedule, živá reklama nebo zboží vystavené před obchodem - památkové rezervace ve městech jsou plné nelegálních poutačů.
                   32:11
                   Nelegální reklamy
                    Jaká pravidla platí v centru Prahy?
                    32:45
                    Pouliční produkce
                     Praha pracuje na výrazném zpřísnění své vyhlášky o pouličním umění. Přibývají další ulice s úplným zákazem hudební produkce a z historického centra má zmizet zvuk některých konkrétních nástrojů.
                     36:07
                     Úvěrové podvody
                      Nejvyšší počet - přes čtyři tisíce dvě stě úvěrových podvodů - za posledních pět let řeší aktuálně policie. Před čtyřmi lety jich za stejné období byla necelá polovina.
                      38:13
                      Násilí v Izraeli
                       38:31
                       Umělé hlasivky
                        Čeští vědci vyvíjejí umělé hlasivky - pro ty, kteří kvůli nádoru přišli o hrtan. V republice onemocní tímto typem rakoviny až 500 lidí za rok.
                        40:43
                        Tajfun Koppu
                         Na Filipínách udeřil tajfun Koppu. Úřady kvůli němu evakuovaly tisíce lidí a zrušily vnitrostátní lety.
                         41:14
                         Lázně Prora
                          Z Hitlerovy chlouby se stává luxusní hotel. Nacistické lázně Prora, gigantický komplex pro 20 tisíc rekreantů na ostrově Rujána, po letech chátrání našly soukromé investory.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          19. říjen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          13. srpen

                          Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                          13. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          13. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          13. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          12. srpen

                          Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                          12. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          12. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          12. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          11. srpen

                          Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                          11. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          11. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          11. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám