44 minut

18. říjen 2015

Obsah dílu

Snazší zaměstnávání lidí — Nezaměstnanost — Práce pro dlouhodobě nezaměstnané — Finanční pomoc a podpora Turecka — Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Prolomení limitů těžby — Prolomení limitů těžby — Úhradová vyhláška — Obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií — Hospodaření Lesů ČR — Pražské Jezulátko nově a moderně — Účast velvyslanců na jednání — Detaily obvinění Jiřího Rozbořila — Pomoc Ukrajině — Čištění Brd — Čištění Brd — Nelegální reklamy — Nelegální reklamy — Pouliční produkce — Úvěrové podvody — Násilí v Izraeli — Umělé hlasivky — Tajfun Koppu — Lázně Prora

Části dílu

00:31
Snazší zaměstnávání lidí
  Snazší zaměstnávání lidí v kategorii 50 plus, mladých do pětadvaceti nebo těch, co se vracejí z mateřské a rodičovské dovolené. Firmám, které jim dají práci, by stát mohl ulevit na sociálním i přes tři tisíce každý měsíc.
  03:13
  Nezaměstnanost
   Nezaměstnanost klíčových skupin, kterým by měl nový návrh především pomoct, je vyšší než průměr.
   03:44
   Práce pro dlouhodobě nezaměstnané
    Dát práci dlouhodobě nezaměstnaným a snížit tak počet lidí, kteří si zvykli pobírat sociální dávky, zkoušejí v Přerově.
    05:42
    Finanční pomoc a podpora Turecka
     Finanční pomoc a podporu Turecka při jednáních o vstupu do Evropské unie slíbila při dnešní návštěvě Ankary Angela Merkelová.
     06:56
     Situace s uprchlíky
      Tisíce uprchlíků proudí už druhý den do západní Evropy přes Slovinsko. Lublaň organizuje jejich cestu k hranicím Rakouska.
      09:06
      Situace s uprchlíky
       Agentura Reuters dnes upozornila na tvrdé zacházení Česka s uprchlíky a zdlouhavá řízení. Dokládá to na případu mladého syrského páru, který se do země nelegálně dostal v autě pašeráka.
       09:33
       Prolomení limitů těžby
        Prolomení limitů těžby je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce možné na Dole Bílina, ale vyloučené na Dole ČSA. Řekl to v Otázkách Václava Moravce.
        10:01
        Prolomení limitů těžby
         Živý vstup Renaty Myslíkové.
         12:38
         Úhradová vyhláška
          Ministerstvo zdravotnictví poslalo do tisku úhradovou vyhlášku - dokument klíčový pro rozdělování peněz v příštím roce. Do zdravotnictví má přitéct asi devět miliard navíc.
          14:53
          Obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií
           V americkém Miami se chystá další kolo vyjednávání o dohodě, která má usnadnit obchod mezi Spojenými státy a Evropskou unií. Bude to poprvé po protestech v Berlíně.
           17:52
           Hospodaření Lesů ČR
            Lesy ČR dosáhnou letos lepšího hospodářského výsledku než loni. V České televizi to odhadl generální ředitel Daniel Szórád.
            18:18
            Pražské Jezulátko nově a moderně
             Interiér barokního chrámu Panny Marie Vítězné, kam za svatou soškou míří statisíce turistů z celého světa, doplnilo soudobé duchovní umění.
             20:25
             Účast velvyslanců na jednání
              Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek chce apelovat na prezidenta Miloše Zemana, aby na klíčové schůzky v zahraničí vždy bral i velvyslance.
              21:28
              Detaily obvinění Jiřího Rozbořila
               Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil by mohl zveřejnit detaily ze svého obvinění. O souhlas požádá státního zástupce. Udělá to v reakci na výzvu ministra vnitra Milana Chovance.
               24:10
               Pomoc Ukrajině
                Dvakrát víc peněz než loni posílá Česko na pomoc Ukrajině. Celkem 90 milionů míří hlavně na humanitární projekty a rozvoj. Vedle toho pomáhá země i s léčením zraněných.
                26:43
                Čištění Brd
                 Vojenští pyrotechnici zatím pročesali a zbavili munice necelou polovinu brdského armádního prostoru - více než 56 kilometrů čtverečních.
                 27:09
                 Čištění Brd
                  Vojáci předpokládají, že Brdy zcela zbaví nevybuchlé munice do konce roku 2017.
                  29:02
                  Nelegální reklamy
                   Volně stojící cedule, živá reklama nebo zboží vystavené před obchodem - památkové rezervace ve městech jsou plné nelegálních poutačů.
                   32:11
                   Nelegální reklamy
                    Jaká pravidla platí v centru Prahy?
                    32:45
                    Pouliční produkce
                     Praha pracuje na výrazném zpřísnění své vyhlášky o pouličním umění. Přibývají další ulice s úplným zákazem hudební produkce a z historického centra má zmizet zvuk některých konkrétních nástrojů.
                     36:07
                     Úvěrové podvody
                      Nejvyšší počet - přes čtyři tisíce dvě stě úvěrových podvodů - za posledních pět let řeší aktuálně policie. Před čtyřmi lety jich za stejné období byla necelá polovina.
                      38:13
                      Násilí v Izraeli
                       38:31
                       Umělé hlasivky
                        Čeští vědci vyvíjejí umělé hlasivky - pro ty, kteří kvůli nádoru přišli o hrtan. V republice onemocní tímto typem rakoviny až 500 lidí za rok.
                        40:43
                        Tajfun Koppu
                         Na Filipínách udeřil tajfun Koppu. Úřady kvůli němu evakuovaly tisíce lidí a zrušily vnitrostátní lety.
                         41:14
                         Lázně Prora
                          Z Hitlerovy chlouby se stává luxusní hotel. Nacistické lázně Prora, gigantický komplex pro 20 tisíc rekreantů na ostrově Rujána, po letech chátrání našly soukromé investory.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          19. říjen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          30. červen

                          Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                          30. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          30. 6. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. červen

                          Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                          29. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          29. 6. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          28. červen

                          Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                          28. 6. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          28. červen

                          Ve znakovém jazyce

                          28. 6. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám