25. září 2014

Obsah dílu

Headlines — Budoucnost České pošty — Budoucnost České pošty — Budoucnost Českých aeroliní — Aliance proti IS — Záchrana uprchlíků na moři — Sněmovna o Kalouskově omluvě — Ovlivňování státní zakázky u soudu — Obce proti kamionům — Masové hroby na Ukrajině — Intervence ČNB — Socha chlapce v Lidicích — Smír v kauze tzv. justiční mafie — Analýza neznámého prášku — Měření Pravčické brány — Ceny evropských potravin — Diskriminace starších lidí — Vyšetřování neobjasněných vražd — Moderní metody kriminalistů — Jednání o sankcích — Uzavírky na D3 — Američan uvězněný v KLDR — Modifikovaní komáři pomáhají — Velký svět techniky se otevírá — Úly v centrech měst — Cvičení záchranných sborů — 50 let Studia Ypsilon

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:36
  Budoucnost České pošty
   Největší zaměstnavatel Česká pošta stále neví, zda bude i nadále státním podnikem, nebo ho čeká privatizace. Ministr vnitra chtěl transformaci na akciovou společnost definitivně zastavit.
   04:03
   Budoucnost České pošty
    Živý vstup ministra vnitra Milana Chovance /ČSSD/
    05:56
    Budoucnost Českých aeroliní
     Premiér Bohuslav Sobotka se má příští týden sejít s představiteli Českého aeroholdingu a ČSA. Národní dopravce totiž oznámil, že plánuje propuštění zhruba třetiny zaměstnanců.
     07:44
     Aliance proti IS
      Odříznout islamisty jednoho z hlavního zdrojů peněz, tedy ropných rafinerii – taková byla strategie nočních útoků americko–arabské koalice v Sýrii.
      10:05
      Záchrana uprchlíků na moři
       Na 300 pravděpodobně syrských uprchlíků uvízlo na moři u Kypru, převážně žen a dětí. Jejich plavidlo začalo podle všeho nabírat vodu.
       10:25
       Sněmovna o Kalouskově omluvě
        Poslanci se neshodli na tom, zda se má, nebo nemá šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek omluvit za výrok o komunistickém fízlovi. Označil tak poslance KSČM Zdeňka Ondráčka.
        13:13
        Ovlivňování státní zakázky u soudu
         Kauzu někdejších úředníků Ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky a Milana Hojera vrátil pražský vrchní soud k novému projednání.
         13:37
         Obce proti kamionům
          Živý vstup redaktorky Lucie Rosí
          16:21
          Masové hroby na Ukrajině
           18:21
           Intervence ČNB
            Česká národní banka bude zasahovat proti posilování koruny nejméně do začátku roku 2016. Potvrdila to po dnešním jednání.
            19:01
            Socha chlapce v Lidicích
             Do Lidic se vrátila unikátní socha jednoho z 82 nacisty zavražděných dětí. Přes dvě desetiletí přitom stála nepovšimnutě v ředitelně pražské základní školy, které ji v 80. letech věnovala sochařka Marie Uchytilová.
             21:56
             Smír v kauze tzv. justiční mafie
              Dlouholetá kauza tzv. justiční mafie zřejmě skončí smírem. Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová přistoupila na to, že jí někdejší představitelé justice uhradí náklady řízení a ona v takovém případě nebude brát zpět omluvu.
              24:49
              Analýza neznámého prášku
               Policisté mají k dispozici předběžnou analýzu prášku, který přišel včera na prezidentské kanceláře. Podle analýzy není nebezpečný.
               25:32
               Měření Pravčické brány
                Geologové historicky poprvé skenují celou Pravčickou bránu. Pomocí takzvaného georadaru hledají skryté praskliny uvnitř skalního masivu, které by mohly ohrozit jeho stabilitu.
                27:21
                Ceny evropských potravin
                 Česká republika má šesté nejlevnější potraviny v Evropské unii. S odkazem na Eurostat to tvrdí Svaz obchodu a cestovního ruchu.
                 27:38
                 Diskriminace starších lidí
                  Překročili padesátku a na trhu práce se stali nejohroženější skupinou. Prý neumí jazyky, pracovat na počítači a nejsou pružní. Nejčastější předsudky zaměstnavatelů zmapovala v novém průzkumu Alternativa 50+.
                  29:45
                  Vyšetřování neobjasněných vražd
                   Kriminalisté se začali vracet k dlouho neobjasněným vraždám: Speciální tým Tempus má první výsledky. Dva jeho případy dnes projednávala justice.
                   33:00
                   Moderní metody kriminalistů
                    Objasnit spletité případy pomáhají detektivům i metody, které před lety k dispozici neměli.
                    35:18
                    Jednání o sankcích
                     Živý vstup redaktorky Pavly Kubálkové
                     37:47
                     Uzavírky na D3
                      Řidiče na dálnici D3 mezi Táborem a Meznem čekají čtyři půldenní uzavírky, bude se tam stavět železniční most. První omezení začalo už dnes v sedm hodin večer a potrvá do osmi do rána.
                      38:06
                      Američan uvězněný v KLDR
                       Američan Mathew Miller si v Severní Koreji začal odpykávat šestiletý trest za protistátní činnost. Podle Pchongjangu se dobrovolně snažil dostat do tamního vězení, aby odhalil porušování lidských práv.
                       39:57
                       Modifikovaní komáři pomáhají
                        Brazilské úřady nechaly vypustit tisíce geneticky modifikovaných komárů tropických. Hmyz má pomoci v boji proti přenašečům chorob, jako je například horečka dengue.
                        40:17
                        Velký svět techniky se otevírá
                         Největší tuzemský vědeckotechnický park se už zítra v Ostravě otevírá veřejnosti. Ve čtyřech expozicích dostanou návštěvníci možnost poznat zblízka a v řadě případů také vyzkoušet, jak fungují různé technologie.
                         42:04
                         Úly v centrech měst
                          Včel na Slovensku výrazně ubývá. Úly se podle odborníků vyprazdňují kvůli používání pesticidů v zemědělství.
                          44:15
                          Cvičení záchranných sborů
                           Záchranáři si v tunelu Blanka vyzkoušeli zásah při hromadné nehodě. Jednotky Integrovaného záchranného systému během taktického cvičení přijely k nehodě autobusu a dvou osobních aut.
                           45:01
                           50 let Studia Ypsilon
                            Večery pod lampou, Hlava medúzy nebo Praha stověžatá. Představení, která vybudovala jméno Studiu Ypsilon.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            26. září 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            27. květen

                            Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                            27. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            27. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 5. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            26. květen

                            Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                            26. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            26. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 5. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            25. květen

                            Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                            25. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            25. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 5. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám