48 minut

6. květen 2014

Část: Žaloba na stát kvůli pochybení ÚOHS?

Obsah dílu

Headlines — Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky — Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky — Novela zákona má odblokovat výkupy pozemků — Střety na Ukrajině — Novela energetického zákona — Povinné zdravotní prohlídky ve školách — Joachim Gauck v Česku — Slavnosti osvobození v Plzni — 20 let eurotunelu — Zemřel sběratel umění Gurlitt — Pražské jaro — Opakované porušování zákazu řízení — Zahraniční obchod Česka — Sportka po deseti letech zdražuje — Oprávněnost zásahu v mešitě — Projekt STK pro chlapy — Prodej zabaveného majetku — Prodej zabaveného majetku — Nebezpečí na D1 kvůli krádežím — Konec Opencard — Odmítnutí daru kvůli zdanění — Rekordní prodej automobilů — Neonacistka před soudem — Vojenská přehlídka v Moskvě — Railjetem po Česku — Práce pro handicapované vysokoškoláky — Žaloba na stát kvůli pochybení ÚOHS? — Pronájem památek kvůli státnímu dluhu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky
   Nemocnice dostanou za zrušené poplatky za hospitalizaci jako kompenzaci více peněz. Poslanci schválili navýšení plateb za státní pojištěnce, které výpadek peněz má kompenzovat.
   03:26
   Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky
    Hosty Událostí jsou předsedové poslaneckých klubů ČSSD a TOP 09 Roman Sklenák a Miroslav Kalousek.
    07:22
    Novela zákona má odblokovat výkupy pozemků
     Novela zákona by měla odblokovat výkupy pozemků pod budoucí silnicí R35. Stát by totiž podle ní majitelům nabídl víc než doposud. Novelu ovšem musí ještě schválit sněmovna.
     09:31
     Střety na Ukrajině
      Rusko je proti konání nového kola rozhovorů o uklidnění situace na Ukrajině. Podle Kremlu by se jich museli účastnit taky separatisté, to ale Kyjev odmítá.
      12:15
      Novela energetického zákona
       Prezident Miloš Zeman podepsal novelu energetického zákona, která upravuje účtování poplatků za obnovitelné zdroje. Někteří obchodníci totiž doposud nevěděli, jestli je od svých zákazníků mají vybírat či nikoli.
       12:31
       Povinné zdravotní prohlídky ve školách
        Obnovit preventivní lékařské prohlídky pro všechny školou povinné plánuje ministr školství Marcel Chládek. Chce tak zlepšit zdravotní stav dětí.
        14:30
        Joachim Gauck v Česku
         Německý prezident Joachim Gauck pokračuje v návštěvě Česka. Spolu s Milošem Zemanem navštívil Terezín. Oba prezidenti prošli Malou pevnost a na národním hřbitově uctili památku lidí, kteří v koncentračním táboře zemřeli.
         15:48
         Slavnosti osvobození v Plzni
          Živý vstup redaktora Davida Havleny.
          16:55
          20 let eurotunelu
           Je mu teprve dvacet let, ale už patří mezi největší divy moderní doby. Tunel pod kanálem La Manche loni přepravil denně v průměru 56 tisíc lidí mezi Francií a Británií.
           18:35
           Zemřel sběratel umění Gurlitt
            Zemřel sběratel umění Cornelius Gurlitt. Bylo mu 81 let. Policie u něj v Mnichově a Salcburku před časem našla bezmála 1 300 obrazů a dalších uměleckých děl zřejmě zabavených Židům.
            18:57
            Pražské jaro
             Na tradičním zahajovacím koncertě Pražského jara v pondělí zahraje Smetanovu Mou Vlast Česká filharmonie.
             21:35
             Opakované porušování zákazu řízení
              Ministryně spravedlnosti si vyžádala soudní spis obviněného řidiče a chce prověřit, proč soudce muže neposlal za porušení zákazu řízení do vězení. Pokud najde pochybení, čeká ho kárné řízení.
              23:22
              Zahraniční obchod Česka
               Rekordní zájem je teď o české zboží v zahraničí. V březnu se ho vyvezlo za víc než 270 miliard korun, tedy zhruba o desetinu víc, než do tuzemska obchodníci dovezli.
               24:11
               Sportka po deseti letech zdražuje
                4 a půl miliardy korun utratí ročně Češi za loterie, nejvíc za tikety nejznámější české hry Sportka. Po deseti letech ale hra podraží.
                26:06
                Oprávněnost zásahu v mešitě
                 Zásahová jednotka podle prověrky policejního prezidia nepochybila při akci v pražské mešitě. Ministr vnitra uvedl, že nenarušila modlitbu muslimů, protože zasahovala ještě před ní.
                 26:26
                 Projekt STK pro chlapy
                  Čeští muži stále podceňují prevenci a chodí na pravidelné prohlídky míň než ženy. Téma pro badmintonistu Petra Koukala, který sám prodělal rakovinu varlete. A život mu zachránila včasná návštěva lékaře.
                  28:24
                  Prodej zabaveného majetku
                   Stát už se nechce starat o tisíce věcí, které policie dočasně zabaví lidem podezřelým z trestné činnosti. Připravuje proto novelu, která by umožnila tyto předměty rychle a snadno prodat.
                   31:24
                   Prodej zabaveného majetku
                    V případech známých kauz policie nejčastěji mluví o zajišťování peněz a nemovitostí. Někdy ale podezřelým zabaví i věci, které budí pozdvižení.
                    33:31
                    Nebezpečí na D1 kvůli krádežím
                     Nebezpečný úsek dálnice D1. Na její bohumínské části hrozí srážky se zvěří a dopravní nehody. V protihlukových stěnách totiž chybí únikové dveře za více než půl milionu.
                     35:11
                     Konec Opencard
                      Praha nekoupí licence k Opencard a vypíše soutěž na úplně novou kartu. Oznámil to primátor Tomáš Hudeček.
                      35:33
                      Odmítnutí daru kvůli zdanění
                       Školy, ale i muzea se dostávají do problémů kvůli novému občanskému zákoníku. Ten jim od 1. 1. 2014 nařizuje oceňovat dary. Muzea jsou dokonce kvůli tomu připravená dary odmítat.
                       37:16
                       Rekordní prodej automobilů
                        Dealeři aut mají nový rekord, za první čtyři měsíce roku jich prodali 60 500. To je meziročně o 17 procent víc a vůbec nejlepší výsledek za deset let.
                        37:39
                        Neonacistka před soudem
                         Německá nacistická nevěsta mlčí. Od chvíle, kdy Beate Zschäpeová poprvé stanula před soudem, uplynul přesně rok. Bývalá členka buňky německých neonacistických teroristů se zodpovídá z účasti na deseti rasově motivovaných vraždách.
                         39:54
                         Vojenská přehlídka v Moskvě
                          Tisíce ruských vojáků předvedly na Rudém náměstí v Moskvě nácvik na přehlídku k výročí konce 2. světové války. Ta se uskuteční v pátek.
                          40:24
                          Railjetem po Česku
                           Rychlovlak Railjet poprvé vyjel s cestujícími. České dráhy ho nasadily na trase z Prahy přes Brno do Vídně. První pasažéři se tak svezli v soupravě, která může jet rychlostí až 230 kilometrů za hodinu.
                           42:31
                           Práce pro handicapované vysokoškoláky
                            Lepší pracovní uplatnění zdravotně postižených vysokoškoláků, to je cíl projektu pracovních stáží pod názvem Start bez překážek.
                            44:24
                            Žaloba na stát kvůli pochybení ÚOHS?
                             Turnov zvažuje žalobu na stát. ÚOHS mu údajně způsobil škodu 6 milionů korun. Kontroloři totiž před lety potrestali město za pochybení při výstavbě autobusového nádraží. Teď ale sami přiznali, že výběrové řízení bylo v pořádku.
                             45:16
                             Pronájem památek kvůli státnímu dluhu
                              Italská vláda bojuje s rostoucím státním dluhem. Peníze chce získat i pronájmem chátrajících nemovitostí na lukrativních místech. Do dražby dala hrad z patnáctého století nebo ostrov u Benátek.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              7. květen 2014

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              14. srpen

                              Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                              14. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              14. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              14. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              13. srpen

                              Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                              13. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              13. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              13. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              12. srpen

                              Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                              12. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              12. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              12. 8. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám