49 minut

6. květen 2014

Obsah dílu

Headlines — Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky — Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky — Novela zákona má odblokovat výkupy pozemků — Střety na Ukrajině — Novela energetického zákona — Povinné zdravotní prohlídky ve školách — Joachim Gauck v Česku — Slavnosti osvobození v Plzni — 20 let eurotunelu — Zemřel sběratel umění Gurlitt — Pražské jaro — Opakované porušování zákazu řízení — Zahraniční obchod Česka — Sportka po deseti letech zdražuje — Oprávněnost zásahu v mešitě — Projekt STK pro chlapy — Prodej zabaveného majetku — Prodej zabaveného majetku — Nebezpečí na D1 kvůli krádežím — Konec Opencard — Odmítnutí daru kvůli zdanění — Rekordní prodej automobilů — Neonacistka před soudem — Vojenská přehlídka v Moskvě — Railjetem po Česku — Práce pro handicapované vysokoškoláky — Žaloba na stát kvůli pochybení ÚOHS? — Pronájem památek kvůli státnímu dluhu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky
   Nemocnice dostanou za zrušené poplatky za hospitalizaci jako kompenzaci více peněz. Poslanci schválili navýšení plateb za státní pojištěnce, které výpadek peněz má kompenzovat.
   03:26
   Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky
    Hosty Událostí jsou předsedové poslaneckých klubů ČSSD a TOP 09 Roman Sklenák a Miroslav Kalousek.
    07:22
    Novela zákona má odblokovat výkupy pozemků
     Novela zákona by měla odblokovat výkupy pozemků pod budoucí silnicí R35. Stát by totiž podle ní majitelům nabídl víc než doposud. Novelu ovšem musí ještě schválit sněmovna.
     09:31
     Střety na Ukrajině
      Rusko je proti konání nového kola rozhovorů o uklidnění situace na Ukrajině. Podle Kremlu by se jich museli účastnit taky separatisté, to ale Kyjev odmítá.
      12:15
      Novela energetického zákona
       Prezident Miloš Zeman podepsal novelu energetického zákona, která upravuje účtování poplatků za obnovitelné zdroje. Někteří obchodníci totiž doposud nevěděli, jestli je od svých zákazníků mají vybírat či nikoli.
       12:31
       Povinné zdravotní prohlídky ve školách
        Obnovit preventivní lékařské prohlídky pro všechny školou povinné plánuje ministr školství Marcel Chládek. Chce tak zlepšit zdravotní stav dětí.
        14:30
        Joachim Gauck v Česku
         Německý prezident Joachim Gauck pokračuje v návštěvě Česka. Spolu s Milošem Zemanem navštívil Terezín. Oba prezidenti prošli Malou pevnost a na národním hřbitově uctili památku lidí, kteří v koncentračním táboře zemřeli.
         15:48
         Slavnosti osvobození v Plzni
          Živý vstup redaktora Davida Havleny.
          16:55
          20 let eurotunelu
           Je mu teprve dvacet let, ale už patří mezi největší divy moderní doby. Tunel pod kanálem La Manche loni přepravil denně v průměru 56 tisíc lidí mezi Francií a Británií.
           18:35
           Zemřel sběratel umění Gurlitt
            Zemřel sběratel umění Cornelius Gurlitt. Bylo mu 81 let. Policie u něj v Mnichově a Salcburku před časem našla bezmála 1 300 obrazů a dalších uměleckých děl zřejmě zabavených Židům.
            18:57
            Pražské jaro
             Na tradičním zahajovacím koncertě Pražského jara v pondělí zahraje Smetanovu Mou Vlast Česká filharmonie.
             21:35
             Opakované porušování zákazu řízení
              Ministryně spravedlnosti si vyžádala soudní spis obviněného řidiče a chce prověřit, proč soudce muže neposlal za porušení zákazu řízení do vězení. Pokud najde pochybení, čeká ho kárné řízení.
              23:22
              Zahraniční obchod Česka
               Rekordní zájem je teď o české zboží v zahraničí. V březnu se ho vyvezlo za víc než 270 miliard korun, tedy zhruba o desetinu víc, než do tuzemska obchodníci dovezli.
               24:11
               Sportka po deseti letech zdražuje
                4 a půl miliardy korun utratí ročně Češi za loterie, nejvíc za tikety nejznámější české hry Sportka. Po deseti letech ale hra podraží.
                26:06
                Oprávněnost zásahu v mešitě
                 Zásahová jednotka podle prověrky policejního prezidia nepochybila při akci v pražské mešitě. Ministr vnitra uvedl, že nenarušila modlitbu muslimů, protože zasahovala ještě před ní.
                 26:26
                 Projekt STK pro chlapy
                  Čeští muži stále podceňují prevenci a chodí na pravidelné prohlídky míň než ženy. Téma pro badmintonistu Petra Koukala, který sám prodělal rakovinu varlete. A život mu zachránila včasná návštěva lékaře.
                  28:24
                  Prodej zabaveného majetku
                   Stát už se nechce starat o tisíce věcí, které policie dočasně zabaví lidem podezřelým z trestné činnosti. Připravuje proto novelu, která by umožnila tyto předměty rychle a snadno prodat.
                   31:24
                   Prodej zabaveného majetku
                    V případech známých kauz policie nejčastěji mluví o zajišťování peněz a nemovitostí. Někdy ale podezřelým zabaví i věci, které budí pozdvižení.
                    33:31
                    Nebezpečí na D1 kvůli krádežím
                     Nebezpečný úsek dálnice D1. Na její bohumínské části hrozí srážky se zvěří a dopravní nehody. V protihlukových stěnách totiž chybí únikové dveře za více než půl milionu.
                     35:11
                     Konec Opencard
                      Praha nekoupí licence k Opencard a vypíše soutěž na úplně novou kartu. Oznámil to primátor Tomáš Hudeček.
                      35:33
                      Odmítnutí daru kvůli zdanění
                       Školy, ale i muzea se dostávají do problémů kvůli novému občanskému zákoníku. Ten jim od 1. 1. 2014 nařizuje oceňovat dary. Muzea jsou dokonce kvůli tomu připravená dary odmítat.
                       37:16
                       Rekordní prodej automobilů
                        Dealeři aut mají nový rekord, za první čtyři měsíce roku jich prodali 60 500. To je meziročně o 17 procent víc a vůbec nejlepší výsledek za deset let.
                        37:39
                        Neonacistka před soudem
                         Německá nacistická nevěsta mlčí. Od chvíle, kdy Beate Zschäpeová poprvé stanula před soudem, uplynul přesně rok. Bývalá členka buňky německých neonacistických teroristů se zodpovídá z účasti na deseti rasově motivovaných vraždách.
                         39:54
                         Vojenská přehlídka v Moskvě
                          Tisíce ruských vojáků předvedly na Rudém náměstí v Moskvě nácvik na přehlídku k výročí konce 2. světové války. Ta se uskuteční v pátek.
                          40:24
                          Railjetem po Česku
                           Rychlovlak Railjet poprvé vyjel s cestujícími. České dráhy ho nasadily na trase z Prahy přes Brno do Vídně. První pasažéři se tak svezli v soupravě, která může jet rychlostí až 230 kilometrů za hodinu.
                           42:31
                           Práce pro handicapované vysokoškoláky
                            Lepší pracovní uplatnění zdravotně postižených vysokoškoláků, to je cíl projektu pracovních stáží pod názvem Start bez překážek.
                            44:24
                            Žaloba na stát kvůli pochybení ÚOHS?
                             Turnov zvažuje žalobu na stát. ÚOHS mu údajně způsobil škodu 6 milionů korun. Kontroloři totiž před lety potrestali město za pochybení při výstavbě autobusového nádraží. Teď ale sami přiznali, že výběrové řízení bylo v pořádku.
                             45:16
                             Pronájem památek kvůli státnímu dluhu
                              Italská vláda bojuje s rostoucím státním dluhem. Peníze chce získat i pronájmem chátrajících nemovitostí na lukrativních místech. Do dražby dala hrad z patnáctého století nebo ostrov u Benátek.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž49 minut
                              Další díl
                              7. květen 2014

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              29. únor

                              Headlines — Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illionois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                              29. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              29. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              29. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              28. únor

                              Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                              28. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              28. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              28. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              27. únor

                              Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                              27. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              27. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              27. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              26. únor

                              Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                              26. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              26. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              26. 2. 2024 na ČT24
                              Stopáž51 minut

                              25. únor

                              Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                              25. 2. 2024 na ČT1
                              Stopáž51 minut

                              25. únor

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              25. 2. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám