48 minut

7. květen 2014

Obsah dílu

Žaloba v kauze Nagyová — Vyvlastňování pozemků — Putin o Ukrajině — Střety na Ukrajině — Politika v pěvecké soutěži — ÚS o autorských poplatcích — Vývoj české ekonomiky — Eurodotace pro zemědělce — Předvolební debata — Příčiny ztroskotání trajektu Sewol — Boje v syrském Homsu — Obraz Modlitba za oběšence — Joachim Gauck v Mladé Boleslavi — Zpřísnění trestů za brutální vraždu — Česko zaplavené slevovými letáky — Paroubková bez omluvy za karikaturu — Sestry pomůžou kuřákům — Perspektiva mladých rodin — Pokuta za sázení na zahraničním webu — Kandidát na eurokomisaře — Opravy věznic — Lewinská po letech o aféře s Clintonem — Poslední vůle sběratele umění Gurlitta — Kauza squattu Milada znovu u soudu — Pokuta pro České dráhy — Žacléř bez elektřiny — 60 let od porážky francouzských vojsk ve Vietnamu

Části dílu

00:44
Žaloba v kauze Nagyová
  Olomoucké vrchní státní zastupitelství už vypracovalo obžalobu v kauze zneužití vojenského zpravodajství. Případ by měl putovat k soudu. Hlavní obviněnou je exšéfka sekretariátu premiéra Jana Nagyová, nyní Nečasová.
  04:37
  Vyvlastňování pozemků
   Vyšší ceny za pozemky nutné ke stavbě dálnic a železnic. Sněmovna v prvním čtením podpořila vládní novelu, která s takovou změnou počítá.
   06:52
   Putin o Ukrajině
    Vladimir Putin podpořil prezidentské volby na Ukrajině. Hlasování ale podmínil ukončením násilí v zemi a ochranou práv všech občanů.
    07:32
    Střety na Ukrajině
     Živý vstup zpravodaje Miroslava Karase.
     08:48
     Politika v pěvecké soutěži
      O politiku jde i v pěvecké soutěži Eurovize. Do sobotního finále se kvalifikovaly zástupkyně Ukrajiny a taky Ruska, i když o jejich postupu mnozí letos pochybovali.
      10:44
      ÚS o autorských poplatcích
       Do prodejny nechodí lidé poslouchat hudbu, proto za rádio, které v ní hraje nemusí majitel obchodu platit autorské poplatky. Rozhodl o tom Ústavní soud.
       12:33
       Vývoj české ekonomiky
        Tuzemská ekonomika na jaře ožila. Hlavně díky průmyslové výrobě. Ta v březnu meziročně rostla o 8,7 desetin procenta.
        13:25
        Eurodotace pro zemědělce
         Ještě týden můžou zemědělci žádat o evropské dotace. Celkem 32 miliard lze využít třeba na zemědělskou půdu, rajčata nebo prasnice. Právě chov vepřů v Česku za posledních deset let klesl o víc než polovinu.
         15:24
         Předvolební debata
          Živý vstup Václava Moravce z Jihomoravského kraje.
          16:38
          Příčiny ztroskotání trajektu Sewol
           Za potopení jihokorejského trajektu může podle vyšetřovatelů z části nezajištěný náklad uvnitř lodi. S takovým zjištěním přišla po třech týdnech od tragédie jihokorejská policie.
           18:49
           Boje v syrském Homsu
            Syrští rebelové se postupně začali stahovat z města Homs. Víc než dva roky tam bojovali proti vládním silám prezidenta Bašára Asada.
            19:11
            Obraz Modlitba za oběšence
             150 let ztracený a teď znovu nalezený obraz Modlitba za oběšence Soběslava Pinkase se vrátil do malířova rodiště. Příběh slavné olejomalby by vydal na celou knihu.
             21:32
             Joachim Gauck v Mladé Boleslavi
              Na návštěvu největší české automobilky vzal dnes prezident Miloš Zeman svůj německý protějšek. Chtěl tak ilustrovat konkrétní příklad úspěšné spolupráce sousedících států.
              23:43
              Zpřísnění trestů za brutální vraždu
               Vrchní soud v Olomouci potvrdil za brutální vraždu dívky v Jihlavě 25letý trest pro Michala Kisiova, komplici Tomáši Zavřelovi zvýšil trest odnětí svobody na 24 let, třetí mladík si odsedí 4 roky.
               24:38
               Česko zaplavené slevovými letáky
                Sto tisíc tun letáků s nabídkami slev ročně zaplaví Česko. Tolik se jich nevytiskne nikde jinde v Evropě. Na zákazníky zabírají, a tak supermarkety každou středu vydávají nové.
                26:41
                Paroubková bez omluvy za karikaturu
                 Ústavní soud odmítl stížnost Petry Paroubkové na časopis Reflex. Manželka bývalého premiéra požadovala omluvu za karikaturu v komiksu Zelený Raoul.
                 27:02
                 Sestry pomůžou kuřákům
                  Zdravotní sestry jako bojovnice proti kouření. V novém projektu se učí, jak pomoci lidem přemoct závislost na nikotinu, a to třeba i v případě, kdy jdou do nemocnice na operaci.
                  29:03
                  Perspektiva mladých rodin
                   Založit rodinu je teď pro mladé lidi těžší než před dvaceti lety. Hůř hledají práci. Kdo ji má, dostává za ni v průměru méně peněz. A problémy mají i ti, kdo se snaží skloubit povinnosti zaměstnance a rodiče.
                   34:24
                   Pokuta za sázení na zahraničním webu
                    Padla první pokuta za internetové sázky na zahraničních stránkách. Muž, který na nich vyhrával statisícové částky, teď má ministerstvu zaplatit pokutu více než tři čtvrtě milionu korun.
                    36:09
                    Kandidát na eurokomisaře
                     ČSSD a hnutí ANO se neshodnou na kandidátovi na eurokomisaře. ČSSD chce nominovat exministra financí Pavla Mertlíka, kdežto koaliční ANO prosazuje lídra své kandidátky Pavla Teličku.
                     36:28
                     Opravy věznic
                      Věznice v Česku se po amnestii opět pomalu zaplňují. Přibylo zhruba tisíc trestanců. Správa káznic toho využívá k opravám budov a cel, které byly v minulosti přeplněné.
                      38:00
                      Lewinská po letech o aféře s Clintonem
                       Monica Lewinská prolomila dlouhé mlčení a přiznala, že lituje vztahu, který v druhé polovině 90. let udržovala s prezidentem Clintonem. V článku pro časopis Vanity Fair píše o tom, že jí kvůli minulosti málokdo nabídne práci a že se stále nevdala.
                       39:58
                       Poslední vůle sběratele umění Gurlitta
                        Zesnulý sběratel Cornelius Gurlitt zanechal závěť, ve které odkázal všechny své obrazy Muzeu umění v Bernu. Sbírku v hodnotě několika miliard eur u něj v roce 2012 objevila německá policie.
                        40:17
                        Kauza squattu Milada znovu u soudu
                         Městský soud v Praze pokročil v projednávání případu zásahu policie proti squatterům v pražské vile Milada. Před soudem vypovídali svědci téměř dva roky starého zákroku.
                         42:17
                         Pokuta pro České dráhy
                          Pokutu 27 milionů Kč mají zaplatit České dráhy Libereckému kraji. Úřad totiž není spokojený s kvalitou vlaků na Jizerskohorské železnici. Už dřív za to dopravce pokutoval.
                          43:13
                          Žacléř bez elektřiny
                           Bez elektrické energie se musely obejít asi čtyři tisícovky lidí v Žacléři a okolí. Energetici tam totiž kontrolovali elektrické vedení.
                           45:00
                           60 let od porážky francouzských vojsk ve Vietnamu
                            Francie a Vietnam si připomínají konec jedné z nejtěžších porážek francouzské armády v moderní historii. Francouzští vojáci bojovali u Dien Bien Phu o udržení koloniální nadvlády nad tehdejší Indočínou.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            8. květen 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            16. srpen

                            Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                            16. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            16. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            15. srpen

                            Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                            15. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            15. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            15. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            14. srpen

                            Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                            14. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            14. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            14. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám