44 minut

8. května 2014

Obsah dílu

Oslavy konce války: Praha — Jmenování nových generálů — Oslavy konce války v zahraničí — Příběh americké vlajky — Střety na Ukrajině — Výbuch v syrském Allepu — Města proti poslancům — Schůzka prezidenta s ministrem školství — Rok od modernizace D1 — Demonstrace za NP Šumava — Řidiči pod vlivem drog — Soud s Krejčířem — Svět očima našich předků — Kdo zachrání opuštěné ruiny — Voličské průkazy pro volby do EP — Škody po jarních mrazících — Nákupy za hranicemi — 40 let pražského metra — Metro v Bratislavě — Noční údržba metra — Dieta ve školních jídelnách — Česká pošta v r. 2013 — Chytré zbraně nejsou na prodej — Malala k únosu nigerijských školaček — Koně pomáhají

Části dílu

00:33
Oslavy konce války: Praha
  Před 69 lety 8. května 1945 skončila druhá světová válka na evropském kontinentě. Německo tehdy podepsalo bezpodmínečnou kapitulaci.
  04:19
  Jmenování nových generálů
   Prezident Miloš Zeman jmenoval nové generály, mimo jiné syna Heliodora Píky Milana. Náčelníka Generálního štábu AČR Pavla povýšil na armádního generála.
   06:20
   Oslavy konce války v zahraničí
    Konec 2. světové války si připomínají země po celém světě. Ceremonie doprovázejí hymny a vojenské přehlídky. Státníci se poklonili padlým u památníků neznámého vojína.
    06:55
    Příběh americké vlajky
     Sedmdesát let starou vlajku USA, která nikdy nevlála, odveze potomek autorky na oslavy vylodění spojenců do Francie.
     08:54
     Střety na Ukrajině
      Proruští separatisté podle očekávání odmítli včerejší výzvu Vladimira Putina na odložení referenda o nezávislosti na Ukrajině. Obyvatelé Doněcké a Luhanské oblasti tak budou podle plánu o svém dalším osudu hlasovat už tuto neděli.
      11:00
      Výbuch v syrském Allepu
       Mohutná exploze zničila hotel v syrském Aleppu. Budova sloužila jako základna pro vládní vojáky. Výbuch jich několik zabil.
       11:24
       Města proti poslancům
        Zástupci obcí se bouří proti tomu, že s nimi poslanci nekonzultují připravované zákony. Jako příklad uvádějí třeba chystané změny pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, který by měl radnice prověřovat.
        13:53
        Schůzka prezidenta s ministrem školství
         Ministr školství Marcel Chládek probíral na neformální schůzce v Lánech s prezidentem Zemanem situaci v resortu. Bavili se hlavně o jeho rozpočtu.
         14:12
         Rok od modernizace D1
          Živý vstup redaktorky Martiny Tlachové
          15:44
          Demonstrace za NP Šumava
           Zhruba tři stoky lidí v Horní Plané protestovaly proti výměně ředitele NP Šumava a dalším krokům ministra životního prostředí Richarda Brabce.
           16:56
           Řidiči pod vlivem drog
            Šoférů, kteří řídí pod vlivem drog, jezdí výrazně víc než před čtyřmi lety. Alespoň podle statistik dopravní policie.
            18:44
            Soud s Krejčířem
             V Johannesburgu začal soud s podnikatelem Radovanem Krejčířem. Spolu s dalšími pěti lidmi je obžalován z únosu, mučení a pokusu o vraždu.
             19:00
             Svět očima našich předků
              Jak si před pěti sty lety lidé představovali svět, ukazuje sbírka starých map a glóbusů pražské přírodovědecké fakulty. Českým vědcům podařilo zrestaurovat i světové unikáty.
              21:31
              Kdo zachrání opuštěné ruiny
               Zchátralé památky, opuštěné továrny i obyčejné domy, o které se vlastník nestará, mají propadnout státu. Odborníci se toho ale obávají, nedovedou si to totiž v praxi vůbec představit.
               23:23
               Voličské průkazy pro volby do EP
                Čtvrtek byl poslední den, kdy si lidi mohli zažádat o voličský průkaz, aby mohli volit do Evropského parlamentu mimo své trvalé bydliště.
                24:19
                Škody po jarních mrazících
                 Jahody, meruňky, brambory i některé stromy – jejich květy počátkem týdne na mnoha místech v Česku pozmrzly. Teď, když nízké teploty ustoupily, sčítají pěstitelé ztráty.
                 26:12
                 Nákupy za hranicemi
                  Rostoucí chuť Čechů utrácet nezvyšuje jen tržby tuzemských obchodů. Vydělávají na ní i prodejci za hranicemi. Nejčastější cílem zákazníků jsou přitom německá a polská města.
                  28:24
                  40 let pražského metra
                   40 let jezdí v Praze metro. První úsek zahájil provoz 9. května 1974. Už ve čtvrtek připomněly výročí jízdy historických souprav a cestujícím se otevřelo taky depo na Kačerově.
                   32:02
                   Metro v Bratislavě
                    S rozjezdem pražského metra se začala podzemka plánovat také ve druhém největším městě Československa, v Bratislavě.
                    33:06
                    Noční údržba metra
                     Metro nespí ani v noci, i když cestující nevozí. Česká televize natočila, co se v podzemí děje.
                     34:56
                     Dieta ve školních jídelnách
                      Lepší podmínky ve školních jídelnách pro děti s dietami. To slibuje novela vyhlášky o stravování žáků, kterou připravuje Ministerstvo školství.
                      36:57
                      Česká pošta v r. 2013
                       Česká pošta loni doručila téměř 430 milionů obyčejných zásilek. To je o šest procent víc než rok předtím. Počet doporučených zásilek nebo balíků naopak klesl.
                       37:12
                       Chytré zbraně nejsou na prodej
                        Ve Spojených státech vzbudil pozornost případ obchodu v Marylandu, který chtěl jako první v zemi prodávat tzv. chytré zbraně. Jde o pistole, které může používat jen majitel, reagují na otisk prstů nebo na PIN.
                        39:41
                        Malala k únosu nigerijských školaček
                         Pákistánská bojovnice za práva dívek Malala Júsafzaiová odsoudila únos školaček v Nigérii. Vyzvala k jejich okamžitému propuštění.
                         40:03
                         Koně pomáhají
                          Hiporehabilitace jako seriózní léčba. Společnosti zabývající terapií pomocí koní usilují o to, aby ji Ministerstvo zdravotnictví uznalo.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          9. května 2014

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                          20. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          20. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                          19. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                          18. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          18. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                          17. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                          16. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          16. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám