48 minut

6. květen 2014

Část: Opakované porušování zákazu řízení

Obsah dílu

Headlines — Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky — Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky — Novela zákona má odblokovat výkupy pozemků — Střety na Ukrajině — Novela energetického zákona — Povinné zdravotní prohlídky ve školách — Joachim Gauck v Česku — Slavnosti osvobození v Plzni — 20 let eurotunelu — Zemřel sběratel umění Gurlitt — Pražské jaro — Opakované porušování zákazu řízení — Zahraniční obchod Česka — Sportka po deseti letech zdražuje — Oprávněnost zásahu v mešitě — Projekt STK pro chlapy — Prodej zabaveného majetku — Prodej zabaveného majetku — Nebezpečí na D1 kvůli krádežím — Konec Opencard — Odmítnutí daru kvůli zdanění — Rekordní prodej automobilů — Neonacistka před soudem — Vojenská přehlídka v Moskvě — Railjetem po Česku — Práce pro handicapované vysokoškoláky — Žaloba na stát kvůli pochybení ÚOHS? — Pronájem památek kvůli státnímu dluhu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky
   Nemocnice dostanou za zrušené poplatky za hospitalizaci jako kompenzaci více peněz. Poslanci schválili navýšení plateb za státní pojištěnce, které výpadek peněz má kompenzovat.
   03:26
   Kompenzace pro nemocnice za zrušené poplatky
    Hosty Událostí jsou předsedové poslaneckých klubů ČSSD a TOP 09 Roman Sklenák a Miroslav Kalousek.
    07:22
    Novela zákona má odblokovat výkupy pozemků
     Novela zákona by měla odblokovat výkupy pozemků pod budoucí silnicí R35. Stát by totiž podle ní majitelům nabídl víc než doposud. Novelu ovšem musí ještě schválit sněmovna.
     09:31
     Střety na Ukrajině
      Rusko je proti konání nového kola rozhovorů o uklidnění situace na Ukrajině. Podle Kremlu by se jich museli účastnit taky separatisté, to ale Kyjev odmítá.
      12:15
      Novela energetického zákona
       Prezident Miloš Zeman podepsal novelu energetického zákona, která upravuje účtování poplatků za obnovitelné zdroje. Někteří obchodníci totiž doposud nevěděli, jestli je od svých zákazníků mají vybírat či nikoli.
       12:31
       Povinné zdravotní prohlídky ve školách
        Obnovit preventivní lékařské prohlídky pro všechny školou povinné plánuje ministr školství Marcel Chládek. Chce tak zlepšit zdravotní stav dětí.
        14:30
        Joachim Gauck v Česku
         Německý prezident Joachim Gauck pokračuje v návštěvě Česka. Spolu s Milošem Zemanem navštívil Terezín. Oba prezidenti prošli Malou pevnost a na národním hřbitově uctili památku lidí, kteří v koncentračním táboře zemřeli.
         15:48
         Slavnosti osvobození v Plzni
          Živý vstup redaktora Davida Havleny.
          16:55
          20 let eurotunelu
           Je mu teprve dvacet let, ale už patří mezi největší divy moderní doby. Tunel pod kanálem La Manche loni přepravil denně v průměru 56 tisíc lidí mezi Francií a Británií.
           18:35
           Zemřel sběratel umění Gurlitt
            Zemřel sběratel umění Cornelius Gurlitt. Bylo mu 81 let. Policie u něj v Mnichově a Salcburku před časem našla bezmála 1 300 obrazů a dalších uměleckých děl zřejmě zabavených Židům.
            18:57
            Pražské jaro
             Na tradičním zahajovacím koncertě Pražského jara v pondělí zahraje Smetanovu Mou Vlast Česká filharmonie.
             21:35
             Opakované porušování zákazu řízení
              Ministryně spravedlnosti si vyžádala soudní spis obviněného řidiče a chce prověřit, proč soudce muže neposlal za porušení zákazu řízení do vězení. Pokud najde pochybení, čeká ho kárné řízení.
              23:22
              Zahraniční obchod Česka
               Rekordní zájem je teď o české zboží v zahraničí. V březnu se ho vyvezlo za víc než 270 miliard korun, tedy zhruba o desetinu víc, než do tuzemska obchodníci dovezli.
               24:11
               Sportka po deseti letech zdražuje
                4 a půl miliardy korun utratí ročně Češi za loterie, nejvíc za tikety nejznámější české hry Sportka. Po deseti letech ale hra podraží.
                26:06
                Oprávněnost zásahu v mešitě
                 Zásahová jednotka podle prověrky policejního prezidia nepochybila při akci v pražské mešitě. Ministr vnitra uvedl, že nenarušila modlitbu muslimů, protože zasahovala ještě před ní.
                 26:26
                 Projekt STK pro chlapy
                  Čeští muži stále podceňují prevenci a chodí na pravidelné prohlídky míň než ženy. Téma pro badmintonistu Petra Koukala, který sám prodělal rakovinu varlete. A život mu zachránila včasná návštěva lékaře.
                  28:24
                  Prodej zabaveného majetku
                   Stát už se nechce starat o tisíce věcí, které policie dočasně zabaví lidem podezřelým z trestné činnosti. Připravuje proto novelu, která by umožnila tyto předměty rychle a snadno prodat.
                   31:24
                   Prodej zabaveného majetku
                    V případech známých kauz policie nejčastěji mluví o zajišťování peněz a nemovitostí. Někdy ale podezřelým zabaví i věci, které budí pozdvižení.
                    33:31
                    Nebezpečí na D1 kvůli krádežím
                     Nebezpečný úsek dálnice D1. Na její bohumínské části hrozí srážky se zvěří a dopravní nehody. V protihlukových stěnách totiž chybí únikové dveře za více než půl milionu.
                     35:11
                     Konec Opencard
                      Praha nekoupí licence k Opencard a vypíše soutěž na úplně novou kartu. Oznámil to primátor Tomáš Hudeček.
                      35:33
                      Odmítnutí daru kvůli zdanění
                       Školy, ale i muzea se dostávají do problémů kvůli novému občanskému zákoníku. Ten jim od 1. 1. 2014 nařizuje oceňovat dary. Muzea jsou dokonce kvůli tomu připravená dary odmítat.
                       37:16
                       Rekordní prodej automobilů
                        Dealeři aut mají nový rekord, za první čtyři měsíce roku jich prodali 60 500. To je meziročně o 17 procent víc a vůbec nejlepší výsledek za deset let.
                        37:39
                        Neonacistka před soudem
                         Německá nacistická nevěsta mlčí. Od chvíle, kdy Beate Zschäpeová poprvé stanula před soudem, uplynul přesně rok. Bývalá členka buňky německých neonacistických teroristů se zodpovídá z účasti na deseti rasově motivovaných vraždách.
                         39:54
                         Vojenská přehlídka v Moskvě
                          Tisíce ruských vojáků předvedly na Rudém náměstí v Moskvě nácvik na přehlídku k výročí konce 2. světové války. Ta se uskuteční v pátek.
                          40:24
                          Railjetem po Česku
                           Rychlovlak Railjet poprvé vyjel s cestujícími. České dráhy ho nasadily na trase z Prahy přes Brno do Vídně. První pasažéři se tak svezli v soupravě, která může jet rychlostí až 230 kilometrů za hodinu.
                           42:31
                           Práce pro handicapované vysokoškoláky
                            Lepší pracovní uplatnění zdravotně postižených vysokoškoláků, to je cíl projektu pracovních stáží pod názvem Start bez překážek.
                            44:24
                            Žaloba na stát kvůli pochybení ÚOHS?
                             Turnov zvažuje žalobu na stát. ÚOHS mu údajně způsobil škodu 6 milionů korun. Kontroloři totiž před lety potrestali město za pochybení při výstavbě autobusového nádraží. Teď ale sami přiznali, že výběrové řízení bylo v pořádku.
                             45:16
                             Pronájem památek kvůli státnímu dluhu
                              Italská vláda bojuje s rostoucím státním dluhem. Peníze chce získat i pronájmem chátrajících nemovitostí na lukrativních místech. Do dražby dala hrad z patnáctého století nebo ostrov u Benátek.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              7. květen 2014

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              11. srpen

                              Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                              11. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              11. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              11. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              10. srpen

                              Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                              10. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              10. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              10. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              9. srpen

                              Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                              9. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              9. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              9. 8. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám