15. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu — KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu — Protesty na Ukrajině pokračují — Protesty na Ukrajině pokračují — Dvojvládí policie — Hospodaření ČSA — Pohřeb Nelsona Mandely — Výbuch domu v Žerůtkách — Imigranti v Evropě — Dva roky od úmrtí Václava Havla — Kříž z Orlické přehrady — Mapa nevybuchlé munice — Vánoční útraty — Pěstounská péče — Košice předávají kulturní štafetu — Superpočítač v Ostravě — Dárky od vojáků — Výzkum globálního oteplování — Stoletý film znovu na plátně

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu
   Ano programu budoucí vlády a požadavek na obsazení postu ministra na zemědělství - výsledek jednání KDU-ČSL.
   02:44
   KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu
    Rozhovor s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem
    05:35
    Protesty na Ukrajině pokračují
     EU ztratila trpělivost s ukrajinskou vládou. Jednání o asociační smlouvě zmrazila. Podle eurokomisaře Füleho nemají finanční požadavky Kyjeva reálný základ.
     07:10
     Protesty na Ukrajině pokračují
      Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky
      08:23
      Dvojvládí policie
       Spor mezi policejním prezidentem Martinem Červíčkem a ministrem vnitra v demisi Martinem Pecinou graduje. Červíček v pořadu Otázky Václava Moravce popřel údajný slib ministrovi, že po návratu Petra Lessyho odstoupí z funkce.
       11:20
       Hospodaření ČSA
        Vyrovnané hospodaření v příštím roce, takový je plán pro České aerolinie, které se už roky potýkají se ztrátou.
        13:19
        Pohřeb Nelsona Mandely
         Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského
         16:46
         Výbuch domu v Žerůtkách
          Za výbuch v Žerůtkách na Znojemsku může podle místních amatérské zacházení s granáty z 2. světové války. Stálo život mladého policistu a jeho matku.
          18:32
          Imigranti v Evropě
           Sociální turistika v Evropě je mýtus - alespoň podle studie sponzorované Evropskou komisí. Migranti z jiných států Unie tvoří jen velmi malý podíl z těch, kteří dostávají sociální dávky.
           20:49
           Dva roky od úmrtí Václava Havla
            V příštím týdnu bude Česko znovu vzpomínat na prezidenta Václava Havla. 18. prosince uplnou dva roky od jeho smrti.
            23:59
            Kříž z Orlické přehrady
             Orlická přehrada vydala jeden ze svých zatopených pokladů. Jedná se o dvoumetrový kamenný kříž, který do napuštění přehrady stál nedaleko obce Velký Vír. Potápěči ho vylovili po víc než 50 letech.
             26:03
             Mapa nevybuchlé munice
              Brno si nechalo zpracovat mapu nevybuchlé munice z doby druhé světové války. Vymezuje místa, kde i teď, skoro sedmdesát let od bombardování města, hrozí riziko výbuchu.
              27:33
              Vánoční útraty
               Předposlední, stříbrná zastávka adventního maratonu. Letošní trend - nakoupit stejně jako loni, ale utratit míň.
               30:05
               Pěstounská péče
                V Česku je proti loňsku víc pěstounů a náhradních rodin, opuštěné děti už nekončí tak často v kojeneckých ústavech. Pomohl zákon o ochraně dětí, který platí už rok a zlepšil podmínky pěstounské péče.
                34:58
                Košice předávají kulturní štafetu
                 Košice se loučí s titulem Evropské hlavní město kultury 2013. Metropole východního Slovenska letos hostila 3 tisíce akcí a investovala miliony eur do obnovy většiny čtvrtí.
                 37:02
                 Superpočítač v Ostravě
                  Nejrychlejší superpočítač v zemi i ve střední Evropě už funguje v Ostravě. Pomáhá řešit léčbu rakoviny, HIV nebo spočítá, kam se při povodních může vylít voda z koryt řek.
                  38:45
                  Dárky od vojáků
                   Vánoce v předstihu si užily děti z dětského domova v Mostě. Dárky jim přivezl Santa Claus z americké vojenské základny v německém Vilseku. Opuštěným mosteckým dětem se američtí vojáci věnují už skoro dvacet let.
                   40:06
                   Výzkum globálního oteplování
                    Globální změny klimatu proměňují evropskou krajinu. Zatím nejrozsáhlejší výzkum ukázal, že za posledních 35 let zmizely z lesů stovky druhů původních rostlin a nahradily je teplomilnější.
                    41:36
                    Stoletý film znovu na plátně
                     Projekce prvního autorského snímku v dějinách kinematografie i prvního hororu vůbec probíhá právě teď v městské knihovně v Praze. Snímek Pražský student se poprvé promítal přesně před sto lety.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     16. prosinec 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     2. únor

                     Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                     2. 2. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     2. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     2. 2. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     1. únor

                     Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                     1. 2. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     1. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     1. 2. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     31. leden

                     Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                     31. 1. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     31. leden

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     31. 1. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám