15. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu — KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu — Protesty na Ukrajině pokračují — Protesty na Ukrajině pokračují — Dvojvládí policie — Hospodaření ČSA — Pohřeb Nelsona Mandely — Výbuch domu v Žerůtkách — Imigranti v Evropě — Dva roky od úmrtí Václava Havla — Kříž z Orlické přehrady — Mapa nevybuchlé munice — Vánoční útraty — Pěstounská péče — Košice předávají kulturní štafetu — Superpočítač v Ostravě — Dárky od vojáků — Výzkum globálního oteplování — Stoletý film znovu na plátně

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu
   Ano programu budoucí vlády a požadavek na obsazení postu ministra na zemědělství - výsledek jednání KDU-ČSL.
   02:44
   KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu
    Rozhovor s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem
    05:35
    Protesty na Ukrajině pokračují
     EU ztratila trpělivost s ukrajinskou vládou. Jednání o asociační smlouvě zmrazila. Podle eurokomisaře Füleho nemají finanční požadavky Kyjeva reálný základ.
     07:10
     Protesty na Ukrajině pokračují
      Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky
      08:23
      Dvojvládí policie
       Spor mezi policejním prezidentem Martinem Červíčkem a ministrem vnitra v demisi Martinem Pecinou graduje. Červíček v pořadu Otázky Václava Moravce popřel údajný slib ministrovi, že po návratu Petra Lessyho odstoupí z funkce.
       11:20
       Hospodaření ČSA
        Vyrovnané hospodaření v příštím roce, takový je plán pro České aerolinie, které se už roky potýkají se ztrátou.
        13:19
        Pohřeb Nelsona Mandely
         Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského
         16:46
         Výbuch domu v Žerůtkách
          Za výbuch v Žerůtkách na Znojemsku může podle místních amatérské zacházení s granáty z 2. světové války. Stálo život mladého policistu a jeho matku.
          18:32
          Imigranti v Evropě
           Sociální turistika v Evropě je mýtus - alespoň podle studie sponzorované Evropskou komisí. Migranti z jiných států Unie tvoří jen velmi malý podíl z těch, kteří dostávají sociální dávky.
           20:49
           Dva roky od úmrtí Václava Havla
            V příštím týdnu bude Česko znovu vzpomínat na prezidenta Václava Havla. 18. prosince uplnou dva roky od jeho smrti.
            23:59
            Kříž z Orlické přehrady
             Orlická přehrada vydala jeden ze svých zatopených pokladů. Jedná se o dvoumetrový kamenný kříž, který do napuštění přehrady stál nedaleko obce Velký Vír. Potápěči ho vylovili po víc než 50 letech.
             26:03
             Mapa nevybuchlé munice
              Brno si nechalo zpracovat mapu nevybuchlé munice z doby druhé světové války. Vymezuje místa, kde i teď, skoro sedmdesát let od bombardování města, hrozí riziko výbuchu.
              27:33
              Vánoční útraty
               Předposlední, stříbrná zastávka adventního maratonu. Letošní trend - nakoupit stejně jako loni, ale utratit míň.
               30:05
               Pěstounská péče
                V Česku je proti loňsku víc pěstounů a náhradních rodin, opuštěné děti už nekončí tak často v kojeneckých ústavech. Pomohl zákon o ochraně dětí, který platí už rok a zlepšil podmínky pěstounské péče.
                34:58
                Košice předávají kulturní štafetu
                 Košice se loučí s titulem Evropské hlavní město kultury 2013. Metropole východního Slovenska letos hostila 3 tisíce akcí a investovala miliony eur do obnovy většiny čtvrtí.
                 37:02
                 Superpočítač v Ostravě
                  Nejrychlejší superpočítač v zemi i ve střední Evropě už funguje v Ostravě. Pomáhá řešit léčbu rakoviny, HIV nebo spočítá, kam se při povodních může vylít voda z koryt řek.
                  38:45
                  Dárky od vojáků
                   Vánoce v předstihu si užily děti z dětského domova v Mostě. Dárky jim přivezl Santa Claus z americké vojenské základny v německém Vilseku. Opuštěným mosteckým dětem se američtí vojáci věnují už skoro dvacet let.
                   40:06
                   Výzkum globálního oteplování
                    Globální změny klimatu proměňují evropskou krajinu. Zatím nejrozsáhlejší výzkum ukázal, že za posledních 35 let zmizely z lesů stovky druhů původních rostlin a nahradily je teplomilnější.
                    41:36
                    Stoletý film znovu na plátně
                     Projekce prvního autorského snímku v dějinách kinematografie i prvního hororu vůbec probíhá právě teď v městské knihovně v Praze. Snímek Pražský student se poprvé promítal přesně před sto lety.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     16. prosinec 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     20. březen

                     Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                     20. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     20. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 3. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     19. březen

                     Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                     19. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     19. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 3. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     18. březen

                     Headlines — Automatická valorizace dávek a podpor — Možné úpravy mimořádné valorizace důchodů — Reakce na zatykač na Vladimira Putina — Dohoda o vývozu ukrajinského obilí — Spotřeba plynu a elektřiny klesá — Stavební spoření — Požár v Banské Štiavnici — Protesty ve Francii — Pravomil v Divadle v Dlouhé — Žaloby kvůli platům — Zatčení Donalda Trumpa — Strážci v národních parcích — Písečný prach ze Sahary — Zvířata napadená krkavci — Přípravy na začátek sezony hradů a zámků — Návštěvnost památek — Jak přilákat turisty ze zahraničí — Unijní směrnice neschválené včas — Jednání Kosova a Srbska — Útěky Rusů do Gruzie — Omezení na dálnici D1 před Prahou — Ukliďme Česko — Křest ukrajinské dívky Miry — Přepadení devět a šedesátiletého invalidy na vozíku — Od stavitelů k restaurátorům — Rozkvetlé mandloně

                     18. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     18. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     18. 3. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám