15. prosinec 2013

Část: Dárky od vojáků

Obsah dílu

Headlines — KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu — KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu — Protesty na Ukrajině pokračují — Protesty na Ukrajině pokračují — Dvojvládí policie — Hospodaření ČSA — Pohřeb Nelsona Mandely — Výbuch domu v Žerůtkách — Imigranti v Evropě — Dva roky od úmrtí Václava Havla — Kříž z Orlické přehrady — Mapa nevybuchlé munice — Vánoční útraty — Pěstounská péče — Košice předávají kulturní štafetu — Superpočítač v Ostravě — Dárky od vojáků — Výzkum globálního oteplování — Stoletý film znovu na plátně

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu
   Ano programu budoucí vlády a požadavek na obsazení postu ministra na zemědělství - výsledek jednání KDU-ČSL.
   02:44
   KDU-ČSL schválilo koaliční smlouvu
    Rozhovor s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem
    05:35
    Protesty na Ukrajině pokračují
     EU ztratila trpělivost s ukrajinskou vládou. Jednání o asociační smlouvě zmrazila. Podle eurokomisaře Füleho nemají finanční požadavky Kyjeva reálný základ.
     07:10
     Protesty na Ukrajině pokračují
      Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky
      08:23
      Dvojvládí policie
       Spor mezi policejním prezidentem Martinem Červíčkem a ministrem vnitra v demisi Martinem Pecinou graduje. Červíček v pořadu Otázky Václava Moravce popřel údajný slib ministrovi, že po návratu Petra Lessyho odstoupí z funkce.
       11:20
       Hospodaření ČSA
        Vyrovnané hospodaření v příštím roce, takový je plán pro České aerolinie, které se už roky potýkají se ztrátou.
        13:19
        Pohřeb Nelsona Mandely
         Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského
         16:46
         Výbuch domu v Žerůtkách
          Za výbuch v Žerůtkách na Znojemsku může podle místních amatérské zacházení s granáty z 2. světové války. Stálo život mladého policistu a jeho matku.
          18:32
          Imigranti v Evropě
           Sociální turistika v Evropě je mýtus - alespoň podle studie sponzorované Evropskou komisí. Migranti z jiných států Unie tvoří jen velmi malý podíl z těch, kteří dostávají sociální dávky.
           20:49
           Dva roky od úmrtí Václava Havla
            V příštím týdnu bude Česko znovu vzpomínat na prezidenta Václava Havla. 18. prosince uplnou dva roky od jeho smrti.
            23:59
            Kříž z Orlické přehrady
             Orlická přehrada vydala jeden ze svých zatopených pokladů. Jedná se o dvoumetrový kamenný kříž, který do napuštění přehrady stál nedaleko obce Velký Vír. Potápěči ho vylovili po víc než 50 letech.
             26:03
             Mapa nevybuchlé munice
              Brno si nechalo zpracovat mapu nevybuchlé munice z doby druhé světové války. Vymezuje místa, kde i teď, skoro sedmdesát let od bombardování města, hrozí riziko výbuchu.
              27:33
              Vánoční útraty
               Předposlední, stříbrná zastávka adventního maratonu. Letošní trend - nakoupit stejně jako loni, ale utratit míň.
               30:05
               Pěstounská péče
                V Česku je proti loňsku víc pěstounů a náhradních rodin, opuštěné děti už nekončí tak často v kojeneckých ústavech. Pomohl zákon o ochraně dětí, který platí už rok a zlepšil podmínky pěstounské péče.
                34:58
                Košice předávají kulturní štafetu
                 Košice se loučí s titulem Evropské hlavní město kultury 2013. Metropole východního Slovenska letos hostila 3 tisíce akcí a investovala miliony eur do obnovy většiny čtvrtí.
                 37:02
                 Superpočítač v Ostravě
                  Nejrychlejší superpočítač v zemi i ve střední Evropě už funguje v Ostravě. Pomáhá řešit léčbu rakoviny, HIV nebo spočítá, kam se při povodních může vylít voda z koryt řek.
                  38:45
                  Dárky od vojáků
                   Vánoce v předstihu si užily děti z dětského domova v Mostě. Dárky jim přivezl Santa Claus z americké vojenské základny v německém Vilseku. Opuštěným mosteckým dětem se američtí vojáci věnují už skoro dvacet let.
                   40:06
                   Výzkum globálního oteplování
                    Globální změny klimatu proměňují evropskou krajinu. Zatím nejrozsáhlejší výzkum ukázal, že za posledních 35 let zmizely z lesů stovky druhů původních rostlin a nahradily je teplomilnější.
                    41:36
                    Stoletý film znovu na plátně
                     Projekce prvního autorského snímku v dějinách kinematografie i prvního hororu vůbec probíhá právě teď v městské knihovně v Praze. Snímek Pražský student se poprvé promítal přesně před sto lety.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     16. prosinec 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     27. březen

                     Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                     27. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     27. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     27. 3. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     26. březen

                     Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                     26. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     26. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     26. 3. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     25. březen

                     Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                     25. 3. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     25. březen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     25. 3. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám