16. prosinec 2013

Obsah dílu

Headlines — Rozdělování ministerstev — Rozdělování ministerstev — Rozpočet 2014 — Velvyslankyně Livia Klausová — Rakety v Kaliningradu — Útraty po intervenci ČNB — Státní dluh ČR — Kriminalita v pohraničí — Machinace v ROP Severozápad míří k soudu — Čína dobyla Měsíc — Amnestie pro Snowdena? — Kniha o posledním žijícím válečném parašutistovi — Výbory o vydání Svobody a Schwarze — Kauza Barták u Nejvyššího soudu — Havlovo voskové srdce — Taxikář podváděl zákazníky — (Ne)bezpečná pyrotechnika — Prohřešky českých řidičů — Vánoce ve strachu o živobytí — Komplikace na železnici kvůli změnám — Sněhová kalamita v Izraeli — Skandál s koninou ve Francii — Privatizace znojemských bytů — Demolice hotelu Praha? — Indická cibulová krize — Výročí Rychlých šípů

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Rozdělování ministerstev
   Rodící se koalice hledá způsob, jak si rozdělí 17 plánovaných postů ve vládě. Zemědělství, obrana nebo zahraničí - to jsou ministerstva, u kterých ještě není úplně jasné, kdo je obsadí.
   04:23
   Rozdělování ministerstev
    Rozhovor s místopředsedkyní hnutí ANO Věrou Jourovou
    07:02
    Rozpočet 2014
     Poslanci schválili ve druhém čtení rozpočet na příští rok.
     10:00
     Velvyslankyně Livia Klausová
      Livia Klausová, bývalá první dáma České republiky, je oficiálně velvyslankyní naší země na Slovensku. V Bratislavě předala pověřovací listiny prezidentu Ivanu Gašparovičovi.
      12:22
      Rakety v Kaliningradu
       Moskva rozmístila u hranic s NATO 10 mobilních taktických raket Iskander. Informaci přinesl německý deník Bild a potvrdilo ji ruské ministerstvo zahraničí. Trvá na tom, že neporušuje žádné mezinárodních dohody.
       12:43
       Útraty po intervenci ČNB
        Oslabená koruna donutila Čechy utrácet víc než obvykle, ale jen na necelý měsíc. Teď už jsou prodeje zpátky v běžných předvánočních číslech.
        14:30
        Státní dluh ČR
         Státní dluh má za 3 roky přesáhnout hranici dvou bilionů korun. Počítá s tím strategie financování a řízení státního dluhu Ministerstva financí.
         14:50
         Kriminalita v pohraničí
          Čeští a němečtí policisté a celníci zatím prohrávají boj proti drogám v pohraničí. Podle počtu odhalených případů se daří hlavně obchodu s pervitinem. Nárůst je až o 100 procent.
          17:29
          Machinace v ROP Severozápad míří k soudu
           Policie ukončila vyšetřování údajných machinací v Regionálním operačním programu Severozápad. Navrhla obžalovat 8 lidí. Podle dřívějších informací jsou mezi nimi bývalí ředitelé dotačního úřadu Pavel Markvart, Petr Kušnierz a Petr Vráblík.
           17:41
           Čína dobyla Měsíc
            Sonda Nefritový králík už se pohybuje po měsíčním povrchu a posílá na Zemi první snímky. Vesmírné vozítko má zkoumat okolí nejmíň čtvrt roku.
            19:33
            Amnestie pro Snowdena?
             Americký uprchlík Edward Snowden by se mohl dočkat amnestie. Připustil to jeden ze šéfů Národní bezpečnostní agentury Richard Ledgett.
             19:48
             Kniha o posledním žijícím válečném parašutistovi
              Na české území bylo během války vysazeno 101 parašutistů. Pouhá polovina se dočkala jejího konce. A poslední z nich, Jaroslav Klemeš, pokřtil knihu o svém životním příběhu.
              22:31
              Výbory o vydání Svobody a Schwarze
               Mandátový a imunitní výbor doporučil sněmovně, aby vydala poslance hnutí ANO Bronislava Schwarze k trestnímu stíhání kvůli tomu, že je už několik let souzen za zneužití pravomoci. Výbory jednají i o vydání exprimátora Bohuslava Svobody.
               24:22
               Kauza Barták u Nejvyššího soudu
                Případ lékaře Jaroslava Bartáka přezkoumá Nejvyšší soud. Barták si stěžuje na verdikt, který mu udělil čtrnáct let vězení za znásilnění, vydírání a sexuální nátlak.
                24:39
                Havlovo voskové srdce
                 Ve středu uplynou dva roky od smrti Václava Havla. Před dvěma lety začal z vyhaslých svící vznikat jeden ze symbolů smutných dní i prezidentova odkazu: velké voskové srdce.
                 26:37
                 Taxikář podváděl zákazníky
                  Taxikář AAA Auto podváděl zákazníky, když pomocí turbo zařízení zrychloval taxametr.
                  27:01
                  (Ne)bezpečná pyrotechnika
                   Pozor na zakázanou pyrotechniku, varují Němci na hranicích. České rachejtle nejsou podle našich sousedů bezpečné. Štáb ČT proto otestoval ohňostroje zakoupené v tuzemských tržnicích a obchodech.
                   29:13
                   Prohřešky českých řidičů
                    Ubylo řidičů, kteří dostali na silnicích trestné body. Meziročně jich je skoro o 25 tisíc míň. Bodový systém v Česku funguje už sedm let.
                    34:39
                    Vánoce ve strachu o živobytí
                     Odstavená ocelárna a adventní čas v nejistotě a obavách. Přes tisíc zaměstnanců ocelářské firmy Evraz Vítkovice Steel v Ostravě stále netuší, co s nimi v novém roce bude.
                     36:42
                     Komplikace na železnici kvůli změnám
                      Na železnici platí od víkendu nový jízdní řád. Spojů na tratích ubylo - třeba v Libereckém a Plzeňském kraji. Některé ale budou rychlejší. Osobní vlaky se po víkendu zastavily na jediné trati, a to mezi Číčenicemi a Týnem nad Vltavou.
                      38:29
                      Sněhová kalamita v Izraeli
                       Blízký východ odstraňuje škody po zimní bouři století. Sněhové závěje, které po víc než 120 letech zahalily dokonce i egyptskou Sfingu a Velkou pyramidu, odtávají jen pomalu.
                       40:33
                       Skandál s koninou ve Francii
                        40:51
                        Privatizace znojemských bytů
                         Znojmo finišuje s jednou z nejrychlejší privatizací bytů v Česku. Město s prodejem začalo až loni, už teď je ale 95 % bývalých nájemníků majiteli svých bytů.
                         43:14
                         Demolice hotelu Praha?
                          Hotel Praha je o krok blíž demolici. Stavební úřad Prahy 6 povolil, že se může zbourat. Rozhodnutí je zatím nepravomocné a dá se proti němu do 15 dnů odvolat.
                          43:30
                          Indická cibulová krize
                           Cibule jako politikum. V Indii, kde je základní surovinou, vyskočila její cena za čtvrt roku na pětinásobek. Země podobný scénář zná z minulosti, kvůli cibuli tam padly už dvě vlády.
                           45:42
                           Výročí Rychlých šípů
                            Mirek Dušín, Červenáček, Jarka Metelka, Jindra Hojer a Rychlonožka. Před 75 lety spatřily světlo světa Rychlé šípy. Nejslavnější komiksová dobrodružství od Jaroslava Foglara ovlivnily celé generace dětí.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            17. prosinec 2013

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            27. březen

                            Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                            27. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            27. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            27. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            26. březen

                            Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                            26. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            26. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            26. 3. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            25. březen

                            Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                            25. 3. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            25. březen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            25. 3. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám