Nahrávám video

13. srpen 2013

Část: Řidič pod vlivem drog

Obsah dílu

Překlenovací vláda — Noví velvyslanci — Hlasování před rozpuštěním sněmovny — Opravy D1: kdy pojedou naplno? — Soud v metanolové kauze — Munice blokuje čistou energii — Neznámí hrdinové knižně — Miliardová zakázka státních lesů — Téma Prague Pride: Coming Out — Řidič pod vlivem drog — Sladká sezóna zmrzlinářů — Předčasné volby — Vyklízení kanceláří — Účtování fiktivních plomb — Doživotí pro gangstera z Bostonu — Kontroly přetížených kamionů — Dva manažery Dostihového spolku obvinila policie ze zpronevěry — Matematika nově — Hyperrychlé cestování potrubím

Části dílu

00:37
Překlenovací vláda
  Kabinet Jiřího Rusnoka od dnešního poledne vládne v demisi. Premiér ji na Hradě předal prezidentovi a ten ho pověřil výkonem funkce do jmenování nové vlády.
  03:24
  Noví velvyslanci
   Livia Klausová a Vladimír Remek míří na velvyslanecké posty - podle Lidových novin na konci července obě jména odsouhlasila Rusnokova vláda. Chybí tak už jen podpis prezidenta a souhlas přijímací země.
   06:47
   Hlasování před rozpuštěním sněmovny
    Před hlasováním o svém rozpuštění nezahálí ani poslanci. Než se tak stane, pošlou ještě do Senátu dva konkrétní zákony - novelu o podporovaných zdrojích energie a o sociálních službách.
    12:11
    Opravy D1: kdy pojedou naplno?
     Poslední šanci dává Ředitelství silnic a dálnic stavebním firmám - pokud ve čtvrtek nezačnou naplno s opravami D1, vypoví jim stát smlouvu.
     15:17
     Soud v metanolové kauze
      U Krajského soudu v Ostravě začal první veřejný soud v metanolové kauze. Na lavici obžalovaných usedli dva překupníci alkoholu - že obchodují s otrávenými lihovinami, podle státního zástupce dobře věděli.
      16:34
      Munice blokuje čistou energii
       Fiasko na cestě Německa k zelené energetice. Riffgat, obří větrný park v Severním moři, měl už teď produkovat čistou energii. Jenže pár dnů před slavnostním otevřením stavební firma oznámila, že kabely na mořské dno bude pokládat ještě nejméně půl roku.
       18:55
       Neznámí hrdinové knižně
        Neznámí hrdinové - nejprve několikrát oceněný cyklus dokumentů, který čtyři roky vysílala Česká televize - a teď kniha. Mapuje osudy 16 českých hrdinů, právě v těchto dnech míří do knihkupectví.
        21:17
        Miliardová zakázka státních lesů
         Kdo získá miliardovou zakázku na těžbu ve státních lesích, o to se dnes soutěžilo v Hradci Králové. Ve hře není málo - tisíce hektarů, na kterých bude vítěz příštích pět let hospodařit.
         23:30
         Téma Prague Pride: Coming Out
          Jdeme s barvou ven aneb coming out pro každého. Tak zní hlavní motto právě probíhajícího třetího ročníku Prague Pride. Pro gaye a lesby je coming out, tedy okamžik, kdy sobě i okolí, přiznají svou sexuální orientaci, důležitým mezníkem.
          25:24
          Řidič pod vlivem drog
           Šoféři, kteří řídí pod vlivem drog, se můžou vyhnout trestu. V Poslanecké sněmovně neexistuje vládní prováděcí vyhláška. Právě v ní má být jasně stanoveno, jak a kdy je řidič ovlivněn drogou.
           27:34
           Sladká sezóna zmrzlinářů
            Rekordně teplé léto má i své vítěze mezi obchodníky. Prodejci zmrzliny tvrdí, že podobné tržby jako letos v červenci nepamatují. Někteří zaznamenali až dvojnásobný nárůst.
            29:22
            Předčasné volby
             Už jen týdny zbývají do předčasných sněmovních voleb. A tak politické strany horečně řeší, které tváře vyslat do první linie.
             32:19
             Vyklízení kanceláří
              Kromě předsedy poslaneckého klubu ODS si začali své osobní věci už balit i někteří jeho poslanci. Naopak sociální demokraté si dávají na čas, čekají až na případné rozpuštění sněmovny příští týden.
              34:54
              Účtování fiktivních plomb
               Někteří zubaři zřejmě pojišťovnám účtují fiktivní plomby. Podle analýzy VZP totiž bezmála stovka stomatologů opakovaně v posledních šesti letech provedla příslušný zákrok mnohem víckrát než ostatní.
               37:27
               Doživotí pro gangstera z Bostonu
                Obávaný americký gangster James Bulger byl v Bostonu uznán vinným z 11 vražd, vydírání a dalších zločinů. Muž, který po dvě desetiletí ovládal bostonské podsvětí, stráví zbytek života za mřížemi.
                39:27
                Kontroly přetížených kamionů
                 Až třicet procent kamionů jezdí po českých silnicích s nákladem větším, než je povoleno. Takto přetížené vozy pak ničí silnice a ohrožují ostatní řidiče. Dnes se na ně v Praze zaměřila celní správa.
                 41:06
                 Dva manažery Dostihového spolku obvinila policie ze zpronevěry
                  Policie obvinila dva bývalé pořadatele Velké pardubické a členy vedení pardubického Dostihového spolku ze zpronevěry. Jiří Kunát a Ladislav Nermuť obvinění odmítají.
                  43:21
                  Matematika nově
                   Místo volna o prázdninách dobrovolně do školy. A ještě kvůli matematice. Řeč není o dětech, ale o učitelích. Někteří z nich se školí, jak učit žáky matematiku novou metodou profesora Milana Hejného.
                   45:36
                   Hyperrychlé cestování potrubím
                    Cestovat téměř rychlostí zvuku, v pohodlí, bezpečí a levněji než letadlem nebo autem. Takový koncept představil pod názvem Hyperloop americký miliardář Elon Musk.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    14. srpen 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    25. září

                    Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                    25. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    25. září

                    Ve znakovém jazyce

                    25. 9. 2022 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    24. září

                    Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                    24. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    24. září

                    Ve znakovém jazyce

                    24. 9. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    23. září

                    Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                    23. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    23. září

                    Ve znakovém jazyce

                    23. 9. 2022 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám