Nahrávám video

14. srpen 2013

Obsah dílu

Headlines — Nejdelší recese u konce — Výjimečný stav v Egyptě — Mírové rozhovory mezi Izraelem a Palestinou — Rozhodnutí vlády v demisi — Odblokování majetku Pavla Tykače — Kauza CASA on-line — Průlom v platbě alimentů — Dědictví vietnamské války — Boj o druhou šanci — Výpovědi Ivany Salačové — Boj se zloději kovů — Mizí dobrovolní hasiči — Šizení vodáků — Jak vybírají čeští turisté ubytování? — Vybíraví turisté — Modernizace ubytování — Sklizeň obilí ve finále — Požár skládky ve Štěrboholech — Obrat v kauze ukradených obrazů — Výbuch indické ponorky — Domácí násilí — Pohřeb Františka Dohnala — Internetové aukce starožitností — Ženy v Afghánistánu — Poškozená freska jako turistické lákadlo — Prázdninové učení?

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Nejdelší recese u konce
   Nejdelší hospodářský útlum v Česku skončil. Po půl druhém roce začala na jaře ekonomika oživovat. Hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí vzrostl proti předchozímu kvartálu o 0,7 procenta.
   07:15
   Výjimečný stav v Egyptě
    V Egyptě platí výjimečný stav - bezpečnostní síly vyklízejí tábory stoupenců svrženého prezidenta Mursího. Podle demonstrantů přišlo o život až 800 lidí - úřady přiznávají 149.
    09:41
    Mírové rozhovory mezi Izraelem a Palestinou
     Ve stínu rozepří kolem stavby nových osad začíná v Jeruzalémě druhé kolo mírových rozhovorů mezi Izraelem a Palestinci.
     11:52
     Rozhodnutí vlády v demisi
      Vláda poprvé zasedla v demisi - zásadní body proto z jednání vyškrtla.
      12:21
      Odblokování majetku Pavla Tykače
       Pražský vrchní soud odblokoval některé účty a nemovitosti miliardáře Pavla Tykače.
       12:37
       Kauza CASA on-line
        Výpovědi všech svědků i obviněných v kauze letadel CASA zveřejnila na svých internetových stránkách bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová. K dispozici tak jsou i výslechy tehdejších členů vlády.
        15:47
        Průlom v platbě alimentů
         Rodiče musí nesoběstačným dětem platit alimenty i v případě, že jsou plnoleté a pobírají dávky od státu. Ústavní soud tak rozhodl na základě stížnosti matky, která žádala otce třicetileté, ale nesvéprávné ženy o vyšší výživné.
         17:41
         Dědictví vietnamské války
          Zítra to bude 40 let, co Spojené státy naposledy bombardovaly Vietnam - celkem na něj shodily skoro 8 milionů tun výbušnin. Starý konflikt si ale oběti připisuje i dnes.
          19:51
          Boj o druhou šanci
           Osudy dlouhodobě nezaměstnaných lidí sleduje nový pořad České televize Hospoda u Druhé šance. Nový start jim nabízí rekvalifikace pod vedením špičkového kuchaře.
           21:55
           Výpovědi Ivany Salačové
            Hlavní pozornost v procesu kolem Davida Ratha se už pátý den upírá na korunní svědkyni - a spolupracující obviněnou - Ivanu Salačovou. Soud přehrává víc než 15 hodin videozáznamu s jejími třemi výslechy a není u konce.
            24:21
            Boj se zloději kovů
             Každý rok přes 6 tisíc evidovaných případů - letos za prvních 6 měsíců už 4 tisíce - zloději kovů jsou čím dál čilejší. Jen na železnici dělají škody za desetimiliony korun.
             26:08
             Mizí dobrovolní hasiči
              Dobrovolní hasiči - v Česku ohrožený druh. Na jižní Moravě, kde je situace nejhorší, skončilo za poslední rok 14 jednotek. Neměly peníze na provoz.
              28:41
              Šizení vodáků
               Zhruba půl miliardy korun proteče každý rok tuzemskými řekami - díky vodákům. Právě tolik při svých plavbách utratí. Měli by si ale dávat pozor za co.
               31:17
               Jak vybírají čeští turisté ubytování?
                Čeští turisté jsou čím dál náročnější taky při výběru ubytování.
                32:20
                Vybíraví turisté
                 Hory ze svých výletních cílů tuzemští turisti vymazat nechtějí - jen se musejí připravit na to, že spolu s klesající návštěvností některých oblastí klesá i úroveň služeb - třeba na Šumavě je jistější mít peníze v hotovosti.
                 34:15
                 Modernizace ubytování
                  Přilákat víc turistů plánují taky ubytovny, které spadají pod správu šumavského národního parku.
                  34:33
                  Sklizeň obilí ve finále
                   Větší a lepší úrodu než loni hlásí zemědělci z Moravy - potom , co sklidili už 90 procent obilných polí. Ekonomové pak dodávají míň optimistickou zprávu - pečivo ani další potraviny přesto nezlevní.
                   36:36
                   Požár skládky ve Štěrboholech
                    Skládka odpadu hořela odpoledne v pražských Štěrboholech.
                    36:59
                    Obrat v kauze ukradených obrazů
                     Nečekaný obrat ve velké loupeži obrazů z rotterdamského muzea: možná se vrátí. Nejdřív to vypadalo, že je spálila matka jednoho z rumunských zlodějů. Teď pachatelé nabízejí, že plátna vydají, když se soud přesune z Bukurešti do Nizozemska.
                     38:23
                     Výbuch indické ponorky
                      Osmnáct námořníků zahynulo při výbuchu a následném požáru na indické ponorce v Bombaji.
                      38:38
                      Domácí násilí
                       Dvaadvacet let za mřížemi stráví Petr Gola z Pržna u Frýdku-Místku. Odvolací soud ho tak potrestal za vraždu manželky, kterou předtím dlouhodobě terorizoval.
                       40:38
                       Pohřeb Františka Dohnala
                        Stovky lidí se v chrámu v Nové Říši rozloučily s bývalým primátorem Jihlavy.
                        41:02
                        Internetové aukce starožitností
                         Rekordní obraty v prodeji umění a starožitností hlásí internetové obchodní domy. Obrazy, sošky nebo mince už tuzemští zájemci zdaleka nekupují jen v kamenných obchodech. Na síti můžou volit mezi desítkami tisíc artefaktů.
                         42:39
                         Ženy v Afghánistánu
                          V Afghánistánu se množí útoky proti politicky aktivním ženám. Naposledy Taliban unesl poslankyni parlamentu a její tři dcery. Během týdne je to druhý útok na členku zákonodárného sboru.
                          44:17
                          Poškozená freska jako turistické lákadlo
                           Jmění vydělává španělskému městu pokažená freska Ježíše Krista.
                           44:35
                           Prázdninové učení?
                            Opakovat si o prázdninách učivo, nebo školu vypustit z hlavy - otázka, která padá v nejedné rodině. Na rozdíl od dětí a jejich rodičů jsou psychologové a kantoři zajedno. Kdo nemá vážné potíže, může v červenci a srpnu s klidem odpočívat.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            15. srpen 2013

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            25. září

                            Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                            25. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            25. září

                            Ve znakovém jazyce

                            25. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                            24. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            24. září

                            Ve znakovém jazyce

                            24. 9. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            23. září

                            Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                            23. 9. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            23. září

                            Ve znakovém jazyce

                            23. 9. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám