48 minut

13. srpen 2013

Obsah dílu

Překlenovací vláda — Noví velvyslanci — Hlasování před rozpuštěním sněmovny — Opravy D1: kdy pojedou naplno? — Soud v metanolové kauze — Munice blokuje čistou energii — Neznámí hrdinové knižně — Miliardová zakázka státních lesů — Téma Prague Pride: Coming Out — Řidič pod vlivem drog — Sladká sezóna zmrzlinářů — Předčasné volby — Vyklízení kanceláří — Účtování fiktivních plomb — Doživotí pro gangstera z Bostonu — Kontroly přetížených kamionů — Dva manažery Dostihového spolku obvinila policie ze zpronevěry — Matematika nově — Hyperrychlé cestování potrubím

Části dílu

00:37
Překlenovací vláda
  Kabinet Jiřího Rusnoka od dnešního poledne vládne v demisi. Premiér ji na Hradě předal prezidentovi a ten ho pověřil výkonem funkce do jmenování nové vlády.
  03:24
  Noví velvyslanci
   Livia Klausová a Vladimír Remek míří na velvyslanecké posty - podle Lidových novin na konci července obě jména odsouhlasila Rusnokova vláda. Chybí tak už jen podpis prezidenta a souhlas přijímací země.
   06:47
   Hlasování před rozpuštěním sněmovny
    Před hlasováním o svém rozpuštění nezahálí ani poslanci. Než se tak stane, pošlou ještě do Senátu dva konkrétní zákony - novelu o podporovaných zdrojích energie a o sociálních službách.
    12:11
    Opravy D1: kdy pojedou naplno?
     Poslední šanci dává Ředitelství silnic a dálnic stavebním firmám - pokud ve čtvrtek nezačnou naplno s opravami D1, vypoví jim stát smlouvu.
     15:17
     Soud v metanolové kauze
      U Krajského soudu v Ostravě začal první veřejný soud v metanolové kauze. Na lavici obžalovaných usedli dva překupníci alkoholu - že obchodují s otrávenými lihovinami, podle státního zástupce dobře věděli.
      16:34
      Munice blokuje čistou energii
       Fiasko na cestě Německa k zelené energetice. Riffgat, obří větrný park v Severním moři, měl už teď produkovat čistou energii. Jenže pár dnů před slavnostním otevřením stavební firma oznámila, že kabely na mořské dno bude pokládat ještě nejméně půl roku.
       18:55
       Neznámí hrdinové knižně
        Neznámí hrdinové - nejprve několikrát oceněný cyklus dokumentů, který čtyři roky vysílala Česká televize - a teď kniha. Mapuje osudy 16 českých hrdinů, právě v těchto dnech míří do knihkupectví.
        21:17
        Miliardová zakázka státních lesů
         Kdo získá miliardovou zakázku na těžbu ve státních lesích, o to se dnes soutěžilo v Hradci Králové. Ve hře není málo - tisíce hektarů, na kterých bude vítěz příštích pět let hospodařit.
         23:30
         Téma Prague Pride: Coming Out
          Jdeme s barvou ven aneb coming out pro každého. Tak zní hlavní motto právě probíhajícího třetího ročníku Prague Pride. Pro gaye a lesby je coming out, tedy okamžik, kdy sobě i okolí, přiznají svou sexuální orientaci, důležitým mezníkem.
          25:24
          Řidič pod vlivem drog
           Šoféři, kteří řídí pod vlivem drog, se můžou vyhnout trestu. V Poslanecké sněmovně neexistuje vládní prováděcí vyhláška. Právě v ní má být jasně stanoveno, jak a kdy je řidič ovlivněn drogou.
           27:34
           Sladká sezóna zmrzlinářů
            Rekordně teplé léto má i své vítěze mezi obchodníky. Prodejci zmrzliny tvrdí, že podobné tržby jako letos v červenci nepamatují. Někteří zaznamenali až dvojnásobný nárůst.
            29:22
            Předčasné volby
             Už jen týdny zbývají do předčasných sněmovních voleb. A tak politické strany horečně řeší, které tváře vyslat do první linie.
             32:19
             Vyklízení kanceláří
              Kromě předsedy poslaneckého klubu ODS si začali své osobní věci už balit i někteří jeho poslanci. Naopak sociální demokraté si dávají na čas, čekají až na případné rozpuštění sněmovny příští týden.
              34:54
              Účtování fiktivních plomb
               Někteří zubaři zřejmě pojišťovnám účtují fiktivní plomby. Podle analýzy VZP totiž bezmála stovka stomatologů opakovaně v posledních šesti letech provedla příslušný zákrok mnohem víckrát než ostatní.
               37:27
               Doživotí pro gangstera z Bostonu
                Obávaný americký gangster James Bulger byl v Bostonu uznán vinným z 11 vražd, vydírání a dalších zločinů. Muž, který po dvě desetiletí ovládal bostonské podsvětí, stráví zbytek života za mřížemi.
                39:27
                Kontroly přetížených kamionů
                 Až třicet procent kamionů jezdí po českých silnicích s nákladem větším, než je povoleno. Takto přetížené vozy pak ničí silnice a ohrožují ostatní řidiče. Dnes se na ně v Praze zaměřila celní správa.
                 41:06
                 Dva manažery Dostihového spolku obvinila policie ze zpronevěry
                  Policie obvinila dva bývalé pořadatele Velké pardubické a členy vedení pardubického Dostihového spolku ze zpronevěry. Jiří Kunát a Ladislav Nermuť obvinění odmítají.
                  43:21
                  Matematika nově
                   Místo volna o prázdninách dobrovolně do školy. A ještě kvůli matematice. Řeč není o dětech, ale o učitelích. Někteří z nich se školí, jak učit žáky matematiku novou metodou profesora Milana Hejného.
                   45:36
                   Hyperrychlé cestování potrubím
                    Cestovat téměř rychlostí zvuku, v pohodlí, bezpečí a levněji než letadlem nebo autem. Takový koncept představil pod názvem Hyperloop americký miliardář Elon Musk.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    14. srpen 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    17. srpen

                    Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                    17. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. srpen

                    Ve znakovém jazyce

                    17. 8. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    16. srpen

                    Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                    16. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    16. srpen

                    Ve znakovém jazyce

                    16. 8. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    15. srpen

                    Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                    15. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    15. srpen

                    Ve znakovém jazyce

                    15. 8. 2022 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám