44 minut

26. květen 2012

Obsah dílu

Evropa se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny — Požár lesa — Aféra Rath a ČSSD — Největší masakr v Sýrii — Vatikán vyšetřuje Gabrieleho — Malé strany před volbami — Mezi ploty — Kremelská rošáda dostala definitivní tečku — Dlouhý kandidát na prezidenta? — Dříve vyhlášený lyžařský areál v Peci pod Sněžkou bojuje s problémy — Poslanec Skokan chce být předsedou Věcí veřejných — Střelba ve Finsku — Předvečer výročí atentátu — Dva mrtví na R7 — Eurovize v zajetí politiky — Zvýhodnění u maturit — Záruky na plomby — Nebezpečné jezy — Městské zahrádky — Obraz Emila Filly — Političtí vězni v Jáchymově — Kostnice se otevírá — Výhled na zítřek

Části dílu

00:18
Evropa se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny
  Británie například přiznala, že pracuje na plánu, kterým chce omezit příliv lidí z Evropské unie. Na případný pád společné měny se připravuje i Česko.
  05:47
  Požár lesa
   Už třetí den zasahují hasiči u rozsáhlého požáru lesa u Bzence na Hodonínsku. Pod kontrolu ho dostali včera.
   08:13
   Aféra Rath a ČSSD
    Aféra bývalého hejtmana Davida Ratha škodí podle průzkumu Lidových novin sociální demokracii před podzimními krajskými volbami.
    09:00
    Největší masakr v Sýrii
     Syrská opozice mluví o největším masakru od začátku povstání proti režimu prezidenta Bašára Asada před 14 měsíci.
     10:53
     Vatikán vyšetřuje Gabrieleho
      Vatikánské úřady vyšetřují majordoma papeže Benedikta šestnáctého Paola Gabrieleho. Je obviněný z vynášení tajných církevních dokumentů.
      11:10
      Malé strany před volbami
       V Praze se v jeden den sjely hned tři strany, které se chtějí na podzim zbavit nálepky neúspěšných. SPO-Zemanovci, Suverenita - Blok Jany Bobošíkové a lidovci řešili, jak nalákat voliče pro senátní a krajské volby.
       13:33
       Mezi ploty
        Už po jedenadvacáté se otevřela brána bohnické Psychiatrické léčebny pro divadelně-hudební festival Mezi ploty.
        16:06
        Kremelská rošáda dostala definitivní tečku
         Novým předsedou vládní strany Jednotné Rusko se stal bývalý prezident Dmitrij Medvěděv - na návrh bývalého stranického předsedy a současného prezidenta Vladimira Putina.
         18:08
         Dlouhý kandidát na prezidenta?
          Bývalý člen československých a českých vlád ekonom Vladimír Dlouhý nevyloučil, že bude kandidovat na prezidenta.
          18:26
          Dříve vyhlášený lyžařský areál v Peci pod Sněžkou bojuje s problémy
           Ke dnu ho stahují tahanice o pozemky, neprůhledné smlouvy i odliv lyžařů. Navíc se za poslední roky do rozvoje tamního střediska neinvestovalo prakticky nic.
           20:06
           Poslanec Skokan chce být předsedou Věcí veřejných
            O místo v čele strany má zájem celkem šest lidí.
            20:23
            Střelba ve Finsku
             Dva lidi zabil a dalších sedmi zranil osmnáctiletý mladík při střelbě na ulici ve městě Hyvinkää na jihu Finska.
             21:39
             Předvečer výročí atentátu
              Po celé zemi se naplno rozjely vzpomínkové akce 70. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Třeba v pražských Thomayerových sadech se otevřela velká výstava.
              24:09
              Dva mrtví na R7
               Dvě oběti si vyžádala dopolední nehoda tří aut mezi Slaným a Louny. Jedna žena zemřela na místě, druhá po převozu do nemocnice.
               24:27
               Eurovize v zajetí politiky
                Popová kultura versus mezinárodní politika. Pozdvižení, které vzbudilo letošní finále pěvecké soutěže v ázerbájdžánském Baku, překvapilo nejen organizátory.
                26:11
                Zvýhodnění u maturit
                 Čím dál více středoškoláků se hlásí k vyšetření v pedagogicko-psychologických poradnách, aby si nechali potvrdit, že trpí některou z poruch učení.
                 27:59
                 Záruky na plomby
                  Můstky, korunky, implantáty. Zubní náhrady, které mají dvouletou záruku – stejně jako jiné zboží na zakázku, třeba boty.
                  30:03
                  Nebezpečné jezy
                   Problém, který stojí ročně život až dvaceti lidí. V celé republice vodáci evidují téměř stovku takových rizikových míst.
                   35:00
                   Městské zahrádky
                    Pěstování zeleniny a ovoce na střechách mrakodrapů je čím dál tím populárnější ve Spojených státech nebo Kanadě.
                    37:10
                    Obraz Emila Filly
                     Za 16 milionů korun se vydražil obraz Emila Filly Hlava muže v cylindru. Malířův aukční rekord ale překonán nebyl.
                     37:27
                     Političtí vězni v Jáchymově
                      Už po třiadvacáté se v Jáchymově na Karlovarsku sešli bývalí političtí vězni. Vzpomínali na těžký život v komunistických lágrech.
                      39:19
                      Kostnice se otevírá
                       Poslední týdny zbývají do otevření unikátní kostnice v Brně. V roce 2001 v podzemí kostela svatého Jakuba historici našli přes 50 tisíc lidských ostatků.
                       41:08
                       Výhled na zítřek
                        70 let od atentátu, Gay Pride v Moskvě
                        Přehrát celé video
                        Stopáž44 minut
                        Další díl
                        27. květen 2012

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        30. červen

                        Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                        30. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        30. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        30. 6. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        29. červen

                        Summit NATO v Madridu — NATO posiluje východní křídlo — Rozšiřování NATO — Jednání o rozšíření NATO — Vláda o životním minimu — Růst životního minima — Válka na Ukrajině — Intenzivnější ostřelování měst na Ukrajině — Spory mezi Litvou a Ruskem — Budoucnost českého letectva — Změna příspěvků pro solidární domácnosti — Jmenování mínistra školství — Priority nového ministra školství — Osvobození Svobody v kauze Opencard — Následky bouřek — Bouřky hrozí až do čtvrtka — Krupobití v Moravském Berouně — Budoucnost spalovacích motorů — Infrastruktura pro elektromobilitu — Ceny pohonných hmot — Ceny elektromobilů — Syntetická paliva — Soud s podezřelými z útoku v Bataclanu — Priority podnikatelů v době předsednictví — Nejčastěji loni lidé umírali na covid-19 — Změna příspěvku na bydlení — Vyšetřování útoku na Kapitol — Trest pro Ghislaine Maxwellovou — Na Pustevnách si turisté připlatí — Okolnosti prezidentovy hospitalizace — Nové letní kino — Koncert Tomáše Kluse

                        29. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        29. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        29. 6. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        28. červen

                        Headlines — Summit zemí G7 — Závěry summitu G7 — Začíná summit NATO v Madridu — Síly rychlé reakce NATO — Útok na ukrajinské obchodní centrum — Ostřelování ukrajinského Dnipru — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Výměna ministra školství — Jednání valné hromady ČEZ — Předsedkyně francouzského Národního shromáždění — Letní Shakespearovské slavnosti — Mrtví beženci v Texasu — Vyjednávání o platech ve veřejné sféře — Trest pro dozorce z koncentračního tábora — Následky silných bouřek — Šíření koronaviru — Varianty koronaviru — Podmínky při cestování — Podmínky pro vstup do zemí — Spor ombudsmana a jeho zástupkyně — Vyšetřování útoku na Kapitol — Priority MPSV — Nesouhlas se slučováním policejních oddělení — Výběr nového šéfa FAÚ — Budoucnost aut se spalovacím motorem — Nehoda vlaku v USA — Výplata vkladů zkrachovalé Sberbank — Vyhoštění ruských velvyslanců z Bulharska — Test autonomních robotů — Škoda po nehodě pendolina — Výběh pro vlky na Šumavě — Nález amatérských hledačů

                        28. 6. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        28. červen

                        Ve znakovém jazyce

                        28. 6. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám