44 minut

27. květen 2012

Obsah dílu

Headlines — 70 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Skandál ve Vatikánu — Švédské vítězství v Eurovizi — Otázky kolem Rathovy korupční aféry — Čtvrtý den bojují hasiči s požárem lesa na Hodonínsku — Tendr na převzetí IT — Vyšetřování smrti lupiče — Zemřela Zita Kabátová — Masakr v Sýrii — Policie rozpustila improvizovaný stanový tábor na Klárově — Víc daňových podvodů v ČR — Gay Pride v Moskvě — Soud s Bartákem — Krádeže na silnici — Jízda králů — Letních brigád v Česku je čím dál méně — Trolejbusy v Kábulu — Šest mrtvých civilistů v Afghánistánu — Rekonstrukce lázní ohrožena kvůli vízu — Bojový učení Krav Maga — Výhled na zítřek

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  70 let od atentátu na Reinharda Heydricha
   Nejvýznamnější čin domácího odboje, při němž zahynul jeden z nejvýše postavených mužů třetí říše, rozpoutal nacistický teror a stál tisíce životů.
   09:07
   Skandál ve Vatikánu
    Kvůli podezření z krádeže a vyzrazení tajných dokumentů papeže Benedikta XVI. bude souzený jeho komorník.
    11:07
    Švédské vítězství v Eurovizi
     Trofej v ázerbájdžánském Baku získala švédská zpěvačka Loreen.
     11:25
     Otázky kolem Rathovy korupční aféry
      Necelé dva týdny stará korupční aféra Davida Ratha - měli poslanci sdělovat médiím výsledky úterního slyšení?
      13:55
      Čtvrtý den bojují hasiči s požárem lesa na Hodonínsku
       Živý vstup Barbory Lukšové.
       14:53
       Tendr na převzetí IT
        Krajská zdravotní má před sebou výjimečnou operaci. Ovšem mimo operační sály. A množí se kolem ní pochybnosti - chce poslat téměř 4 miliardy korun na modernizaci informačních technologií.
        16:51
        Vyšetřování smrti lupiče
         Zloděj společně s třemi dalšími muži vnikl do domu jednoho z tamních podnikatelů a ohrožoval jeho ženu a dceru. Na muže se pokusili i vystřelit, ale selhala jim zbraň.
         17:09
         Zemřela Zita Kabátová
          Ve věku 99 let zemřela v Praze známá prvorepubliková herečka Zita Kabátová.
          19:47
          Masakr v Sýrii
           Svět šokoval páteční masakr v syrském městě Húlá - vláda odpovědnost za něj odmítla.
           21:27
           Policie rozpustila improvizovaný stanový tábor na Klárově
            Aktivisté z hnutí Okupujte podle Prahy 1 zneužili petiční právo, když ve stanech téměř měsíc bydleli.
            21:49
            Víc daňových podvodů v ČR
             Jde o fiktivní obchody s internetovými doménami. Protikorupční policie už stíhá sedmáct členů gangu, který takto chtěl okrást stát zhruba o půl miliardy korun.
             23:58
             Gay Pride v Moskvě
              Sedmý a opět neúspěšný pokus homosexuálů demonstrovat za práva menšin v Moskvě.
              25:44
              Soud s Bartákem
               Do dvou týdnů by mělo být jasno, kdy začne soud s lékařem Jaroslavem Bartákem, obviněným ze znásilňování svých asistentek.
               27:53
               Krádeže na silnici
                Lidský hyenismus a bezohlednost. Tak řidiči hodnotí množící se krádeže, ke kterým dochází na dálnici D5 a silnicích Plzeňského kraje.
                29:42
                Jízda králů
                 Jízda králů ve Vlčnově – poprvé na seznamu světových kulturních dědictví. Na Slovácku ji dnes sledovaly tisíce lidí.
                 31:39
                 Letních brigád v Česku je čím dál méně
                  A situace se v dalších měsících bude ještě zhoršovat.
                  34:50
                  Trolejbusy v Kábulu
                   České firmy se snaží získat zakázku na rekonstrukci trolejbusové sítě ve válkou zničeném Afghánistánu. Výchozí pozici mají dobrou.
                   36:58
                   Šest mrtvých civilistů v Afghánistánu
                    Spojenci útočili v regionu, kde sílí vliv Talibanu. Nálože, které nastražili bojovníci hnutí , zabily v sobotu na různých místech 4 zahraniční vojáky.
                    37:20
                    Rekonstrukce lázní ohrožena kvůli vízu
                     Ruský investor zastavil rekonstrukci sedmi lázeňských domů v centru Mariánských Lázní. Koupil je od státu - ten mu ale odmítá dát dlouhodobé vízum.
                     39:01
                     Bojový učení Krav Maga
                      Celosvětový trend, který si získává stále větší oblibu i mezi Čechy. Podobně jako jiné obranné sporty zajímá především muže.
                      40:51
                      Výhled na zítřek
                       Kauza vlčích dětí, Kofi Annan v Sýrii.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       28. květen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       2. prosinec

                       Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlávního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                       2. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       2. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       2. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       1. prosinec

                       Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                       1. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       1. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       1. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       30. listopad

                       Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                       30. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       30. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       30. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                       29. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       29. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       28. listopad

                       Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                       28. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       28. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       28. 11. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám