48 minut

28. květen 2012

Obsah dílu

Headlines — ODS a krajské volby — Sporný projekt IZIP končí — Středočeský kraj ruší sporná výběrová řízení bezmála za 2 miliardy — Tony Blair obvinil média z nezdravého vlivu na politiku — Exministr Kocourek je obviněn z poškozování věřitele — Požár u Bzence je po pěti dnech pod kontrolou — Kauza prodeje pozemků na pražské Palmovce — Ve Zlíně začal mezinárodní filmový festival pro děti a mládež — Česko má ve Švýcarsku dalšího uprchlíka — Strana svobodných občanů uvažuje o nominaci Ladislava Jakla na prezidentského kandidáta — Černý trh s orgány zažívá boom — Strach před Eurem 2012 — V Česku řádí gang, který okrádá lidi u bank — Téma Událostí: Česko trápí sucho — Znojemská tržnice Hatě v obležení kontrolorů — Korupční kauza italského fotbalu — Svět neslyšících zažívá jazykové obrození — Zlaté palmy v Cannes jsou rozdány — Řidiče Smetanu znovu stíhá policie — Golden Gate slaví 75 let — Výhled na zítřek

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  ODS a krajské volby
   Strana představila 13 kandidátů na hejtmany a také témata, se kterými do kampaně půjde. Chce mluvit o rozpočtové zodpovědnosti.
   06:29
   Sporný projekt IZIP končí
    Projekt internetových zdravotních knížek IZIP, za které utratila VZP dvě miliardy korun, definitivně končí. Správní rada největší zdravotní pojišťovny dnes rozhodla, že VZP vypoví smlouvy s IZIPem k 30. červnu.
    08:50
    Středočeský kraj ruší sporná výběrová řízení bezmála za 2 miliardy
     Kauza kolem Ratha ovlivňuje si preference ČSSD - po jejím propuknutí klesly skoro o 3 procenta.
     10:06
     Tony Blair obvinil média z nezdravého vlivu na politiku
      Bývalý britský premiér před vyšetřovací komisí zároveň připustil, že se médiím nedokázal postavit. Komise nejvyššího soudu vznikla po sérii skandálů bulvárních novinářů pracujících především pro mediálního magnáta Ruperta Murdocha.
      11:59
      Exministr Kocourek je obviněn z poškozování věřitele
       Případ pravděpodobně souvisí se šestnácti miliony, které Kocourek takzvaně odklonil před svou ženou. Kvůli kauze loni v listopadu rezignoval na funkci ministra.
       14:13
       Požár u Bzence je po pěti dnech pod kontrolou
        U požáru na Hodonínsku se vystřídalo celkem 1500 mužů. Zatím spotřebovali 20 milionů litrů vody. Někteří z nich se už stahují, další ale zůstanou pravděpodobně do zítřka. Barbora Lukšová se dostala na místa, která byla úplně zničena.
        16:22
        Kauza prodeje pozemků na pražské Palmovce
         Reportéři ČT získali dokumenty, ze kterých ukazují na podezřelé okolnosti. V případu, který teď na popud magistrátu prověřují auditoři, znovu figuruje Roman Janoušek. Víc v pořadu Reportéři ČT.
         19:30
         Ve Zlíně začal mezinárodní filmový festival pro děti a mládež
          Živý vstup Josefa Kvasničky
          23:35
          Česko má ve Švýcarsku dalšího uprchlíka
           O azyl ve Švýcarsku požádal jeden z pravomocně odsouzených členů mezinárodního drogového gangu Vladimír Moltaš. Řekl to dnes České televizi.
           25:31
           Strana svobodných občanů uvažuje o nominaci Ladislava Jakla na prezidentského kandidáta
            Současná hlava státu ale vyjádřila podporu spíše Miloši Zemanovi.
            25:56
            Černý trh s orgány zažívá boom
             Každou hodinu je podle Světové zdravotnické organizace na světě nelegálně odebrána nebo voperována ledvina či jiný lidský orgán. Šance zastavit velmi rizikové operace je podle lékařů mizivá.
             27:53
             Strach před Eurem 2012
              Někteří fotbaloví fanoušci mají strach vyrazit do polské Wroclawi na utkání Česka, především s Polskem. Obávají se případného násilí tamních chuligánů.
              29:46
              V Česku řádí gang, který okrádá lidi u bank
               Zloději se zaměřují na řidiče, kteří si přijeli vybrat peníze. Propíchnou jim pneumatiku a pak nabídnou pomoc. Mezitím ale majitele auta okradou.
               31:28
               Téma Událostí: Česko trápí sucho
                Málo deštivý květen sužuje nejenom zemědělce, kteří už někde musí zaorávat úrodu. Problémy jsou taky na rybnících, nádržích a řekách.
                36:35
                Znojemská tržnice Hatě v obležení kontrolorů
                 Při mimořádné akci se ïnspektoři a pracovníci cizinecké policie zaměřili na padělky. Jak zjistila Barbora Žítková, falešné zboží z pultů pomalu mizí.
                 38:24
                 Korupční kauza italského fotbalu
                  Policie zatkla 19 lidí včetně ligových hvězd, vyslýchá i na soustředění národního týmu. Podle ní mezinárodní organizovaná skupina manipulovala výsledky ligových zápasů.
                  41:13
                  Svět neslyšících zažívá jazykové obrození
                   Přirozenější český znakový jazyk vytlačuje vnucenou znakovanou češtinu.
                   42:51
                   Zlaté palmy v Cannes jsou rozdány
                    Nejlepším režisérem se stal Karlos Carlos Reygadas za snímek o násilí v Mexiku. A cenu za nejlepší film si odnesl rakouský režisér Michael Haneke. Jeho drama Láska, které pojednává o problémech stáří a umírání bylo jasným favoritem.
                    44:32
                    Řidiče Smetanu znovu stíhá policie
                     Bývalého řidiče autobusu z Olomouce Romana Smetanu obvinila kvůli maření výkonu úředního rozhodnutí a podala návrh na obžalobu. Až tři roky hrozí Smetanovi za to, že se dlouho vyhýbal nástupu do věznice. Právě kvůli tomu byl dnes u výslechu na policii.
                     45:37
                     Golden Gate slaví 75 let
                      San Francisco oslavilo 75 let od postavení slavného mostu přes úžinu Golden Gate. Stavba, který mnozí považovali za nemožnou, se za tři čtvrtě století své existence stala ikonou města a jednou z nejznámějších světových dominant.
                      47:22
                      Výhled na zítřek
                       Kauza Trpišovský a Řekové bez novin
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       29. květen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       9. prosinec

                       Headlines — Zádušní mše za Karla Schwarzenberga — Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Životníky milníky Karla Schwarzenberga — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Odkaz Karla Schwarzenberga — Koncert Karel žije dál — Karel Schwarzenberg ve fotografiích — Boje v Izraeli — Ukrajina k ruským volbám na okupovaných územích — Úspory na provozu stát — Rušení úřednických míst — Počet úřednických míst v Česku — Zemřel Ladislav Županič — Pravidla pro regulaci umělé inteligence — Odložené vyetřování na Hradě — Rozdělení majetku v Česku — Požár bytu v Adamově — Rizikové výlety na horské hřebeny — Změny na železnici — Novinky na železnici — Vlakové spojení po Česku — Ledovka v části Česka — Požár nemocnice u Říma — Německo v rozpočtovém provizoriu — Betlémské světlo pro Česko — Záchrana života pomocí Impelly — Analýza Gorgosaura — Podvodné a rizikové e-shopy — Opravený kostel v Přešticích na Plzeňsku — Dokument o umělci Jeffu Koonsovi

                       9. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       9. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       9. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       8. prosinec

                       Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                       8. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       8. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       8. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       7. prosinec

                       Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                       7. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       7. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       7. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       6. prosinec

                       Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                       6. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       6. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       6. 12. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       5. prosinec

                       Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                       5. 12. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       5. prosinec

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       5. 12. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám