44 minut

26. květen 2012

Část: Dříve vyhlášený lyžařský areál v Peci pod Sněžkou bojuje s problémy

Obsah dílu

Evropa se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny — Požár lesa — Aféra Rath a ČSSD — Největší masakr v Sýrii — Vatikán vyšetřuje Gabrieleho — Malé strany před volbami — Mezi ploty — Kremelská rošáda dostala definitivní tečku — Dlouhý kandidát na prezidenta? — Dříve vyhlášený lyžařský areál v Peci pod Sněžkou bojuje s problémy — Poslanec Skokan chce být předsedou Věcí veřejných — Střelba ve Finsku — Předvečer výročí atentátu — Dva mrtví na R7 — Eurovize v zajetí politiky — Zvýhodnění u maturit — Záruky na plomby — Nebezpečné jezy — Městské zahrádky — Obraz Emila Filly — Političtí vězni v Jáchymově — Kostnice se otevírá — Výhled na zítřek

Části dílu

00:18
Evropa se připravuje na možný odchod Řecka z eurozóny
  Británie například přiznala, že pracuje na plánu, kterým chce omezit příliv lidí z Evropské unie. Na případný pád společné měny se připravuje i Česko.
  05:47
  Požár lesa
   Už třetí den zasahují hasiči u rozsáhlého požáru lesa u Bzence na Hodonínsku. Pod kontrolu ho dostali včera.
   08:13
   Aféra Rath a ČSSD
    Aféra bývalého hejtmana Davida Ratha škodí podle průzkumu Lidových novin sociální demokracii před podzimními krajskými volbami.
    09:00
    Největší masakr v Sýrii
     Syrská opozice mluví o největším masakru od začátku povstání proti režimu prezidenta Bašára Asada před 14 měsíci.
     10:53
     Vatikán vyšetřuje Gabrieleho
      Vatikánské úřady vyšetřují majordoma papeže Benedikta šestnáctého Paola Gabrieleho. Je obviněný z vynášení tajných církevních dokumentů.
      11:10
      Malé strany před volbami
       V Praze se v jeden den sjely hned tři strany, které se chtějí na podzim zbavit nálepky neúspěšných. SPO-Zemanovci, Suverenita - Blok Jany Bobošíkové a lidovci řešili, jak nalákat voliče pro senátní a krajské volby.
       13:33
       Mezi ploty
        Už po jedenadvacáté se otevřela brána bohnické Psychiatrické léčebny pro divadelně-hudební festival Mezi ploty.
        16:06
        Kremelská rošáda dostala definitivní tečku
         Novým předsedou vládní strany Jednotné Rusko se stal bývalý prezident Dmitrij Medvěděv - na návrh bývalého stranického předsedy a současného prezidenta Vladimira Putina.
         18:08
         Dlouhý kandidát na prezidenta?
          Bývalý člen československých a českých vlád ekonom Vladimír Dlouhý nevyloučil, že bude kandidovat na prezidenta.
          18:26
          Dříve vyhlášený lyžařský areál v Peci pod Sněžkou bojuje s problémy
           Ke dnu ho stahují tahanice o pozemky, neprůhledné smlouvy i odliv lyžařů. Navíc se za poslední roky do rozvoje tamního střediska neinvestovalo prakticky nic.
           20:06
           Poslanec Skokan chce být předsedou Věcí veřejných
            O místo v čele strany má zájem celkem šest lidí.
            20:23
            Střelba ve Finsku
             Dva lidi zabil a dalších sedmi zranil osmnáctiletý mladík při střelbě na ulici ve městě Hyvinkää na jihu Finska.
             21:39
             Předvečer výročí atentátu
              Po celé zemi se naplno rozjely vzpomínkové akce 70. výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Třeba v pražských Thomayerových sadech se otevřela velká výstava.
              24:09
              Dva mrtví na R7
               Dvě oběti si vyžádala dopolední nehoda tří aut mezi Slaným a Louny. Jedna žena zemřela na místě, druhá po převozu do nemocnice.
               24:27
               Eurovize v zajetí politiky
                Popová kultura versus mezinárodní politika. Pozdvižení, které vzbudilo letošní finále pěvecké soutěže v ázerbájdžánském Baku, překvapilo nejen organizátory.
                26:11
                Zvýhodnění u maturit
                 Čím dál více středoškoláků se hlásí k vyšetření v pedagogicko-psychologických poradnách, aby si nechali potvrdit, že trpí některou z poruch učení.
                 27:59
                 Záruky na plomby
                  Můstky, korunky, implantáty. Zubní náhrady, které mají dvouletou záruku – stejně jako jiné zboží na zakázku, třeba boty.
                  30:03
                  Nebezpečné jezy
                   Problém, který stojí ročně život až dvaceti lidí. V celé republice vodáci evidují téměř stovku takových rizikových míst.
                   35:00
                   Městské zahrádky
                    Pěstování zeleniny a ovoce na střechách mrakodrapů je čím dál tím populárnější ve Spojených státech nebo Kanadě.
                    37:10
                    Obraz Emila Filly
                     Za 16 milionů korun se vydražil obraz Emila Filly Hlava muže v cylindru. Malířův aukční rekord ale překonán nebyl.
                     37:27
                     Političtí vězni v Jáchymově
                      Už po třiadvacáté se v Jáchymově na Karlovarsku sešli bývalí političtí vězni. Vzpomínali na těžký život v komunistických lágrech.
                      39:19
                      Kostnice se otevírá
                       Poslední týdny zbývají do otevření unikátní kostnice v Brně. V roce 2001 v podzemí kostela svatého Jakuba historici našli přes 50 tisíc lidských ostatků.
                       41:08
                       Výhled na zítřek
                        70 let od atentátu, Gay Pride v Moskvě
                        Přehrát celé video
                        Stopáž44 minut
                        Další díl
                        27. květen 2012

                        Přehled dílů

                        Stopáž54 minut

                        10. srpen

                        Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                        10. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        10. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        10. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        9. srpen

                        Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                        9. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        9. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        9. 8. 2022 na ČT24
                        Stopáž54 minut

                        8. srpen

                        Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                        8. 8. 2022 na ČT1
                        Stopáž54 minut

                        8. srpen

                        Ve znakovém jazyce

                        8. 8. 2022 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám