Události

17. červen 2011

30 minut

17. červen 2011

Obsah dílu

Headlines — Regulace internetu — Kdo zastavil vyšetřování jedné z kauz exministra Drobila? — Stávka je minulostí, požadavky odborů nikoli — Spadlý most u Studénky míří k soudu — Nový díl řecké agónie — Tresty za zahlazování dopravních nehod — Přibývá žádostí o odklad školní docházky — Příšerné děti v bohnické léčebně — Můžou lékaři za trvalé poškození zdraví nyní 5leté holčičky? — Zmizí kolony před Tauernským tunelem? — Neobvyklá operace v olomoucké nemocnici — Berlín a Paříž pro tvrdší sankce proti Sýrii — Koně Převalského z pražské zoo vypuštěni v mongolské rezervaci

Části dílu

00:24
Headlines
  Přehled zpráv
  01:06
  Regulace internetu
   Česko chystá cenzuru internetu prostřednictvím novely loterijního zákona. Počítá s tím, že poskytovatelé internetu musí zablokovat stránky, které nabízejí hazardní hry nepovolené českými úřady.
   03:15
   Kdo zastavil vyšetřování jedné z kauz exministra Drobila?
    O tom se dohaduje protikorupční policie s Městským státním zastupitelstvím v Praze. Policie tvrdí, že dostala příkaz věc odložit. Žalobci kontrují, že se policie jen přidala k jejich názoru.
    05:49
    Stávka je minulostí, požadavky odborů nikoli
     Sotva jedna stávka v Česku skončila, už se mluví o dalších protestech. V pondělí odboráře čeká nové kolo jednání se zaměstnavateli a vládou. A rozhodně se nechtějí spokojit jen s drobnými ústupky v reformních zákonech. Požadují jejich úplné stažení.
     08:12
     Spadlý most u Studénky míří k soudu
      Hlavní obžalovaní z firmy Bögl a Krýsl poukazují na to, že před soud by měli předstoupit i další.
      10:10
      Nový díl řecké agónie
       Země má nového ministra financí, který slibuje, že bude pokračovat v zavádění tvrdých úspor. O situaci v zemi jednali klíčoví evropští hráči - Francie a Německo.
       12:16
       Tresty za zahlazování dopravních nehod
        Bývalý šéf odboru dopravních přestupků na pražském magistrátu Zbyněk Bernat dostal 4 roky. Potrestáni byli i další 4 muži včetně 2 expolicistů.
        14:06
        Přibývá žádostí o odklad školní docházky
         Stále více rodičů chce, aby jejich dítě šlo do školy o rok později, odklad ale skutečně potřebuje daleko méně dětí.
         16:55
         Příšerné děti v bohnické léčebně
          Národní divadlo zasadilo operu Philipa Glasse do nezvyklého prostředí - bývalé kuchyně v bohnické léčebně. Režíruje ji Alice Nellis.
          18:50
          Můžou lékaři za trvalé poškození zdraví nyní 5leté holčičky?
           Soud ve Valašském Meziřící začal projednávat případ, ve kterém rodiče požadují odškodné ve výši 16,5 milionu. Na vážný otok mozku přišli lékaři až ve třetí nemocnici. A po 4 dnech.
           20:58
           Zmizí kolony před Tauernským tunelem?
            Rakousko 30. června zprovozní druhý tubus tunelu na dálnici A10. Zmizí tak jeden z nejproblémovějších bodů evropské dálniční sítě.
            22:56
            Neobvyklá operace v olomoucké nemocnici
             Pacientovi tam z těla odstranili elektrodu více než 25 let starý kardiostimulátor. A to bez otevření hrudníku. Víc v sobotu v pořadu Tep ČT24.
             24:54
             Berlín a Paříž pro tvrdší sankce proti Sýrii
              Syrské tanky zamířily k dalším městům na severu země. Pokračují v násilném potlačení demonstrací proti prezidentu Asadovi. K tvrdším sankcím kvůli tomu nejnověji vyzvaly Francie a Německo.
              27:41
              Koně Převalského z pražské zoo vypuštěni v mongolské rezervaci
               Nejdelší přeprava koní Převalského v dějinách skončila úspěšně. Tři klisy a hřebec vypravení pražskou zoo se teď budou seznamovat s novým stádem.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               18. červen 2011

               Přehled dílů

               Stopáž54 minut

               18. květen

               Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

               Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž54 minut

               18. květen

               Ve znakovém jazyce

               Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
               Stopáž54 minut

               17. květen

               Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

               Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž54 minut

               17. květen

               Ve znakovém jazyce

               Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
               Stopáž54 minut

               16. květen

               Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

               Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž54 minut

               16. květen

               Ve znakovém jazyce

               Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám