Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Co se děje na kolejích?

Pátého června vlak mimo koleje u Vyškova, o týden později potíž osobní soupravy v Brně. Úvodní reportáž mapuje úseky, které nikdo neopravuje, přestože to potřebují a ví se o tom.

Policista sbíral informace o vlivných lidech.

Policejní vyšetřovatel měl bezdůvodně získávat výpisy telefonních čísel významných lidí - třeba předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského.

Nebezpečné Ralsko

Množství nevybuchlé munice dodnes leží v bývalém újezdu Ralsko, hlavně na někdejší letecké střelnici Prosička. Přestože u cyklostezek, které dnes prostorem vedou, varování nechybí, na tomhle konkrétním nebezpečném místě ano.

Vznik zákona o stávce

Stávky by měly mít v budoucnu v Česku jasná pravidla hry, vláda totiž pracuje na návrhu zákona o stávce.

Čištění kontaminované vody z elektrárny Fukušima selhalo.

Čištění radioaktivní vody z jaderné elektrárny Fukušima muselo být přerušeno. Japonci si připomínají sto dní od zemětřesení a tsunami.

Cena bytů stále klesá

Někdy i o stovky tisíc se dá teď srazit cena bytu oproti inzerované nabídce. Největších slev může zájemce dosáhnout v severních Čechách a na Moravě.

Budoucnost vinařství Sazky

Pád Sazky doléhá i na jižní Moravu - konkrétně do Pouzdřan. Loterijní firma - toho času v konkursu - vlastní tamní vinařství Kolby.

Všechny nákupy přes ministra Bessera?!

Šéf ministerstva kultury chce převzít kompletní kontrolu nad kasou svého resortu. Všechny nákupy příspěvkových organizací spadajících pod jeho úřad chce schvalovat. Právníci to označují za protiprávní.

Bahna 2011 přilákala do Brd na padesát tisíc lidí

Každoroční největší vojenská přehlídka v Česku lákala na ukázky dobové techniky i moderní stroje.

Konec české adresy v Bruselu

Společná česká adresa v Bruselu zaniká - kvůli úsporám. V pronajatém domě nedaleko evropských institucí sídlily ambasáda, kanceláře krajů i firem.

Nehoda vlaku

V Chrástu u Plzně na železničním přejezdu havaroval rychlík do autobusu MHD. Dramatická událost nedopadla tragicky, protože střet si nevyžádal žádné lidské životy, jen dvě lehká zranění.

Na druhý stupeň s handicapem

Mít osobního asistenta, vstřícnou školu a hlavně úspěšně projít řadou vyšetření potřebuje těžce popálený Lukáš - aby mohl i v šesté třídě pokračovat s původními spolužáky.

Američané jednají s Talibanem

Afghánský prezident nahlas vyslovil, o čem se jen šeptalo - že Američani jednají s radikálním Talibanem.

Memorial Air Show láká na letoun Bronco

Na letiště v Roudnici nad Labem se sjely desetitisíce lidí. Kromě historických letadel jsou k vidění i stroje české armády.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST