Co nového ve světlech ramp Moravy a Slezska? Evžen Oněgin v Olomouci, Velkolepost vyvolených v Moravskoslezském národním, Langovi Dávníkové v Aréně, Rodinná slavnost u Bezručů a další divadelní události

Obsah dílu

Přehrát vše

Operní soubor Moravského divadla v Olomouci uvedl jedno z nejslavnějších děl Petra Iljiče Čajkovského – operu Evžen Oněgin.

Autorská režie Michala Langa v Aréně – Komorní scéna Aréna uvedla hru Michala Langa Dávníkové. Je to napínavý příběh s prvky fantasy o podivných snech, podivných návštěvách, zvláštních osudových souvislostech, ale i o lidských touhách, vině a odpovědnosti.

V předchozím moravskoslezském díle jsme se stavili na zkoušce Gottlandu, jde o originální divadelní adaptaci stejnojmenné reportážní knihy Mariusze Szczygieła. Od té doby už výsledek tohoto výrazného dramaturgického počinu viděli i diváci.

Komedie Velkolepost vyvolených v Národním divadle moravskoslezském – činohra Národního divadla moravskoslezského uvedla satirickou komedii z konce 17. století, která ukazuje „výkvět“ společnosti v nedbalkách. Je to hra anglického dramatika Williama Congreva.

Kolaudace nové přístavby Divadla loutek v Ostravě – Divadlo loutek v Ostravě má novou komorní scénu. Stavěla se od července loňského roku a v únoru proběhla kolaudace. Na jaře 2011 bude na komorní scénu přesunuta oblíbená inscenace Z Deniku Ostravaka, tímto představením bude komorní scéna slavnostně otevřena.

Rodinná slavnost Thomase Vinterberga a Mogense Rukova v Divadle Petra Bezruče – divadelní adaptaci dánského kultovního filmu Rodinná slavnost hrají v Divadle Petra Bezruče. Šokující rodinné drama začíná veselou oslavou narozenin, během ní se však začnou rozkrývat děsivá tajemství.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín