Proměny knížete Myškina v 50. sezoně Husy na provázku – nová opera M. Nejtka v režii Jiřího Adámka – drásavé dějiny 20. století v polském podání, Naše třída v Polárce. Režie J. Dadák

Obsah dílu

Přehrát vše

Divadlo Husa na provázku obnovilo premiérou svůj slavný kus Kníže Myškin je idiot z tetralogie Sto roků kobry, která vznikala podle Dostojevského předloh. Odcházející umělecký šéf Provázku Vladimír Morávek, jeho režisér, povolal zpět Pavla Lišku a jinde vytíženého Jiřího Vyorálka nahradil zcela čerstvou posilou souboru, Dominikem Telekym. Není nezajímavé všechny tyto tři Myškiny srovnat.

Východiskem pro novou operu dvojice umělců mladé generace, skladatele Michala Nejtka a režiséra Jiřího Adámka, která vznikla přímo pro soubor Janáčkovy opery Národního divadla Brno, se stala stejnojmenná hra Jeana Luca Lagarce Pravidla slušného chování v moderní společnosti. Chór čtyř pěvců – odvěkých strážců tradic a noblesy – provede diváky životem od narození až po smrt skrze pravidla společenského chování.

Naše třída dramatika Tadeusze Słobodzianka se stala jednou z nejhranějších polských divadelních her v zahraničí. Zamlčované téma polského antisemitismu podává přes osudy 10 spolužáků jedné třídy vesnické školy. Brněnské divadlo Polárka chce touto hrou v režii Břetislava Rychlíka zaujmout zejména středoškolské studenty i dospělé publikum.

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 ST AD HD
ŽánrMagazín